Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

@spiro , nie pobrał..."Nie można uzyskać dostępu do serwera". Teraz z wersji roboczych wysyłam.

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Ponieważ brak wsparcia dla Multi Boxa, a do tego nałożyła się awaria neta (screeny są w PC), więc @spiro , odpuszczam sobie. W każdym razie z PC na telefon dochodzą maile, natomiast zwrotne coś blokuje. Przypuszczam, że to w ustawieniach telefonu i e-mail w aktywnym profilu transmisji danych  (musi być zaznaczony, który nim jest). No i do tego dochodzi podgląd plików eml w Office 365. Na PC dochodzą też z webowego MB na Outlook, ale jak sesję zrywa w MB, to sypią się adresy poglądowe poczty Orange i webmaila.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

A u mnie multibox śmiga na telu aż miło. Na razie przygotowuję wpis żeby wszystko co najważniejsze się w nim znalazło.

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

@spiro , a mnie łazi po głowie ta strona domowa, bo o niej mało się pisze. W smartfonie mam inną, Ty proponujesz Google i gdzie w tym wszystkim Orange?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Strona domowa w profilu ma o tyle znaczenie, że podcasz uruchamiania przeglądarki ona załaduje się jako pierwsza. I dlatego najlepiej żeby była jak najlżejsza i bez wodotrysków. Google jest/było kiedyś optymalne pod tym względem, ale to raczej przeszłość od kiedy prawie wszystkie strony wymagają transmisji szyfrowanej sprawy się mocno pokomplikowały.

Jeśli chcesz to ustaw stronę domową z adresem poczta.orange.pl - przynajmniej od razu będziesz tam gdzie chcesz bez korzystania z zakładek.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Osobiście nie polecam na takim telefonie wpisywać strony Orange - jest tam wiele skryptów, które mogą wywalać błędy. Google jest bezpieczniejsze.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Na początek konfiguracja skrzynki i profilu, a potem parę słów komentarza ode mnie

 

Nazwa konta: MultiBox

Serwer SMTP: mail.orange.pl

Port SMTP: 587

Bezpieczne połączenia: Wył.

Typ serwera poczty przychodzącej: POP3

Serwer POP3: mail.orange.pl

Port POP3: 995

Logowanie APOP: <puste>

Bezpieczne połączenie: SSL

Limit liczby wiadomości: 30

Ustawienia odbierania: tylko nagłówki

Zachowaj na serwerze: <zaznaczone>

Mój adres: jankowalski@orange.pl

Nazwa użytkownika: jankowalski@orange.pl

Hasło

Użyj uwierzytelniania POP przed SMTP <puste>

Użyj uwierzytelnianiaSMTP <zaznaczone>

Identyczne jak dla POP3/IMAP4 <zaznaczone>

 

Profil z transmisją danych, który ustawiamy w ustawieniach wiadomości e-mail

Ustaw nazwę: OrangeMail

nazwa punktu dostępu: internet

Typ uwierzytelniania: normalny

Identyfikator użytkownika: internet

Hasło: internet

Protokół: HTTP

Adres strony domowej: http://google.com

Adres serwera proxy 0.0.0.0

Port 80

Czas opóxnienia: 90

Ustawienia zaawansowane: zostają jak są.

 

Uwagi: Konfiguracje pochodzą z samsunga B2700 Solid, ale na 99% w innych telefonach tego producenta będą podobne pola, ewentualnie trzeba będzie poszukać. Konfiguracja multiboxa jest zgodna z parametrami które udostępnił operator z jedną ciekawostką: otóż dla serwera SMTP należy wyłączyć bezpieczne połączenie. Liczba nagłówków wynika z tego że klasyczne telefony mają mało pamięci i wg mnie nie ma sensu pobierać całych wiadomości w dużej liczbie - sam nagłówek, nadawca i temat, może być wystarczający. Potem można pobrać całą wiadomość.

Kreator skrzynki okazał się mało przydatny ze względu na zmiany które nastąpiły w 2017. Lepiej od razu przejść do konfiguracji ręcznej.  Przy pobieraniu pojawiał się komunikat o certyfikacie, ale wiadomości i tak się pobierały.

Podczas sprawdzania różnych kombinacji w pewnym momencie wyłączyłem aktualizację daty i czasu z sieci, ustawiłem na ręczną, zmieniłem rok w telefonie na 2015 i uruchomiłem ponownie. Wydaje mi się, że nie miało to żadnych skutków, ani pozytywnych ani negatywnych.

Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że maile ustawia się w 2 miejscach: ustawienia skrzynki oraz ustawienia email. To pierwsze dotyczy serwerów skrzynki, a to drugie to ogólne. Do obu należy zajrzeć.

Profil internetowy ma nazwę która będzie jednoznacznie wskazywała na jej przeznaczenie dzięki czemu ułatwi ustawienie. Adres proxy to zera bo inaczej się nie dało.

IMAG0444.jpg2019-09-05_10.59.56.jpg2019-09-05_11.01.50.jpg

IMAG0446.jpg

 

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

@spiro , teraz przy tych ustawieniach, zobacz wykreślone. Ich nie ma. Wcześniej widziałeś, że pokazywałem swoje i Ty swoje (po konsultacji na czacie). Coś jest na rzeczy po przeczytaniu postów z forum (dużo wcześniejsze wpisy).

ustawMB.PNG

Ostatnie testy wygenerowały np. takie rzeczy, na których się nie znam:

1outlook.PNG2outlook.PNG3 outMB.PNG

Po Twoich ustawieniach wyłączyłem i włączam teraz telefon...zobaczę co i jak.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Adresy w domenie @orange.com to skrzynki służbowe. Część może należeć indywidualnie do pracowników, część jest wpisana jako "systemowe" do niektórych aplikacji. W tym wypadku służą do przekazanie notyfikacji. Nie szukałbym dziury w całym czemu tam nie ma .pl - po prostu być nie musi.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Konfiguracja która wpisałem wynika z moich prób i błędów. Chciałeś obsługiwać multiboxa na s5611 i masz podana konfigurację która na 99proc zadziała. Jeśli się pogubisz to zresetuj telefon i ustaw go od początku bez dodatkowego kombinowania. O tym co się dzieje poza telefonem trudno mi zabierać glos.