Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

...to żart


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

...to żart

Czy Orange wreszcie może coś zrobić ze swoim śmiesznym routingiem? Zawsze przez tą Telię muszą wszystko puszczać - jak widać w załączonym screenie ping do serwera csgo w warszawie przechodzi przez warszawe do Telii w Szwecji i z powrotem do serwerów valve w warszawie. Serwery w Telii jak widać nie wyrabiają, przez co gra w csgo jest niemożliwa w takich warunkach. W Dla przykładu w League of Legends routing do serwera EUNE (Niemcy, Frankfurt) jest także tragiczny, ponieważ przelatuje przez serwer Orange w Francji. Ping w tej grze jest już trochę stabilniejszy, chociaż dalej jak to w Orange bywa raz na jakiś czas musi odwalić cyrk i wtedy rozgrywka w tej grze jest również niegrywalna.
Moje pytanie brzmi, czy da się jakoś wymusić u Orange lepszy routing, czy pozostaje tylko zmiana operatora, bo w Orange nic się nie zmieni?

155.133.230.35.png

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

16 ODPOW. 16

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

...to żart

@szebestnie wiem czy Orange coś może czy nie może z tym zrobić, ale u mnie jest na tej trasie w tej chwili zupełnie dobrze, pingi do 155.133.230.35 są średnio i bardzo stabilnie na poziomie 43ms, trasa zbliżona.

Naturalnie to nie jest idealna sytuacja bo np. z komputera podłączonego do bezpośrednio do TASK pingi są na poziomie 7ms a trasa jest znacznie krótsza (ruting idzie przez 89.46.145.30), ale u Ciebie to faktycznie wygląda źle.

Jeśli chcesz coś z tym zrobić to zapewne jakiś tunel/VPN by Ci był potrzebny.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189
Anonim

Nie dotyczy

...to żart

Do serwera EUNE w League of Legends mam 35-39ms, da się spokojnie pograć. 

Jeśli chodzi o IP które podałeś w swoim poście - to u mnie wygląda to tak: 

 

Johny500_0-1623589888423.png

 

Czy to jest tragedia? IMHO - jest okej. Myślę, że na takim pingu bez utraty pakietów można spokojnie pograć. A jeśli każda milisekunda jest tak ważna - no to chyba pozostaje zmienić operatora. 

 

Pytanie - czy korzystasz ze światłowodu, czy DSL?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

...to żart

Korzystam z DSL, nie ma możliwości światłowodu od Orange u mnie.
Routing do serwera valve mam bardzo podobny, lecz przechodzi przez Katowice, ponieważ mieszkam bliżej Katowic. Dziwne w tym połączeniu jest to, że gdy robię test ping, gdy nie jestem połączony z serwerem valve to jest w miarę ok, lecz tylko gdy zacznie się rozgrywka w csgo to bliżej mam do stałego 300 pingu z skokami do 60ms niż na odwrót...
Do serwerów lola mam ~62 ms pingu, co jest okej, gdyby faktycznie było 62 ms, z ewentualnymi kilku-kilkunasto milisekundowymi skokami, ale niestety często te skoki to są kilkuSET milisekundowe, a to już jest tragedią...

Anonim

Nie dotyczy

...to żart

To wszystko wyjaśnia. Na DSL'u na prawdę trudno jest zagwarantować jakiekolwiek pingi. Tu decyduje wiele czynników - przeplot, jakość linii, odległość, itp. itd... 

Być może, gdy przyjdzie do większego "obłożenia" pakietami na Twojej linii - to coś się "zatyka", stąd te skoki. A i csgo i League of Legends przesyłają co raz więcej danych podczas rozgrywki.

 

Jaka to opcja Neostrady i jak wypada test certyfikowany? Być może problem jest na linii...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

...to żart

We wklejonej trasie nie idzie przez Szwecję tylko Hamburg, a do Frankfurtu przez Opentransit nie idzie przez Francję, tylko Niemcy. Trzeba nauczyć się interpretować trasę, a nie robić panikę z niczego. Do serwerów Valve trwają testy by to spiąć bezpośrednio, takie mam informacje tajne 😉

Anonim

Nie dotyczy

...to żart

Valve już jest w TPIX - więc kwestia decyzji "u góry". Ale to od niedawna, więc na to potrzeba czasu. 


Poza tym nawet obecne trasy są w porządku - ważne, żeby połączenie było stabilne. Osobiście uważam, że takie jest - ale to na światłowodzie. Co innego DSL... 😞 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

...to żart


@szebestnapisał(-a)

Korzystam z DSL, nie ma możliwości światłowodu od Orange u mnie.

...

 Dziwne w tym połączeniu jest to, że gdy robię test ping, gdy nie jestem połączony z serwerem valve to jest w miarę ok, lecz tylko gdy zacznie się rozgrywka w csgo to bliżej mam do stałego 300 pingu z skokami do 60ms niż na odwrót...


Skoro masz DSL to to wcale nie jest dziwne. Co więcej, wskazuje na problem nie w rutingu a w obciążeniu Twojego połączenia. Jaki modem? Jakie parametry połączenia? Czy połaczenie jest stabilne? Jak jest dzielone? Czy stosujesz jakieś zarządzanie priorytetami (QoS)?

 

Anonim

Nie dotyczy

...to żart

@szebest  tak z innej strony, czy masz jeden komputer w domu? Czy z internetu korzysta jeszcze inny, ba telefony czy inne media, też korzystając z sieci, mają wpływ na ping, stąd jak chcesz grać, to tylko twój komputer powinien z internetu korzystać, podaj statystyki z routera.