Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana z NAT 3 na NAT 2


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1777
  • 8631
  • 65

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@agat13Nie mostu a w trybie AP Client. Tylko musiałbyś pokazać jego dzieciom jak podłączyć ethernet do telefonu 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13286
  • 54504
  • 637

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@SamotnickOk, ale nasz postodawca pisze o modemie mobilnym..stąd sugestia o tego typu rozwiązaniu i AP na końcu...(słuszna uwaga, bo o AP nie napisałem-ot, skleroza)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1777
  • 8631
  • 65

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@agat13Wiem, że zapomniałeś. Wiadomo o co chodzi. Niestety ten Xiaomi nie ma portu ethernet.

@MikesPL86Czy masz możliwość zastosowania adapterów PowerLine? Czyli ustawić router tak aby pokrywał dom najlepiej jak może (i zrezygnować z repeatera) a do konsoli dociągnąć internet poprzez sieć energetyczną? Czyli schemat: router - skrętka - adapter PLC - sieć elektryczna - adapter PLC - skrętka - konsola. ZTCP najlepiej jest kupić takie ze zintegrowanym gniazdkiem. Wtedy nie potrzebujesz dodatkowego gniazda zasilania. Powinieneś uzyskać przepustowość w okolicach 100 Mb/s.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1777
  • 8631
  • 65

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@agat13 Na szybko sprawdziłem dostępne RE (tanie, konsumenckie) i obsługują one albo tryb repeater albo, gdy mają port ethernet, dodatkowo tryb access point. Te z ethernetem można wykorzystać do podłączenia czegoś po kablu ale to nadal praca w trybie repeatera. Trybu mostu lub klienta AP w nich nie ma także też się pomyliłem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 31
  • 0

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

Panowie, dla mnie to czarna magia jest co wypisujecie 🙂 dziękuję za szczere chęci, ale chyba po prostu zostawię tak jak jest i tyle. Zmieniłem dnsy w routerze na 1.1.1.1 i 1.0.0.1, na konsoli tak samo, zobaczymy co to da 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13286
  • 54504
  • 637

Zmiana z NAT 3 na NAT 2

@Samotnicktrudno doradzać na odległość. Niektóre urządzenia mają tryb "client" i dalej można podciągnąć kabel. Weźmy SWB. Co retransmituje to jedno (w sumie z dobrą jakością i małą stratą), a dwuportowy switch pozawala na przeciągnięcie kabla dalej i podłączenie np konsoli bez straty...

To już musi użytkownik sam przetestować, warto jednak mieć na uwadze fakt, że są rozwiązania, które dla niewielkich prędkości poradzą sobie z dobrym rozsyłaniem sygnału. Czy to mieszany tryb wifiRE/kabel, czy to PLC po sieci energetycznej...

Przepraszam, że tak się rozwodzimy technicznie, ale palce swędzą, aby już coś potestować...pomóc i pokazać, że można 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5559
  • 22533
  • 185

Zmiana z NAT 3 na NAT 2


@MikesPL86napisał(-a)

...

potem ustawiań ręcznie apn na ip4 czy jakoś tak?

...


Nie. Na "jakoś tak" nie zadziała. APN musi nazywać się vpn.

Na wydajność łącza nie powinno to mieć żadnego wpływu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5559
  • 22533
  • 185

Zmiana z NAT 3 na NAT 2


@MikesPL86napisał(-a)

...

 Zmieniłem dnsy w routerze na 1.1.1.1 i 1.0.0.1, na konsoli tak samo, zobaczymy co to da 👍


To akurat prawie na 100% da Ci absolutnie nic.