Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z grą online

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z grą online

Witam,
mam problem z grą Minecraft Dungeons. Problem występuje na PC podłączonym po Ethernecie do Funboxa 6, oraz na Xboxie One S podłączonym po Wi-Fi do Funboxa 6. Problem ma różne objawy, na komputerze gra się zatrzymuje na ekranie wczytywania, natomiast na konsoli pojawia się komunikat "Server Unavailable". W obydwóch przypadkach podłączenie hotspota z telefonu z kartą Orange pomaga i gra działa normalnie. A oto rzeczy które zrobiłem w kierunku naprawy:

- Sprawdziłem stan NAT: Otwarty

- Sprawdziłem czy w loginie Neostrady jest końcówka /ipv6: Nie ma

- Wymusiłem ipv4

- Zmniejszyłem zaporę na niską

- Sprawdziłem utratę pakietów: 0%

- Sprawdziłem ping: Średnio 41ms

Dodam że problem pojawił się po aktualizacji do wersji SGF6-pl-02.05.05.17_20.04.16. Jeżeli nie podałem jakiś przydatnych informacji, to z chęcią je doślę. Z góry dzięki, za jakiekolwiek odpowiedzi.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 567
  • 2

Problem z grą online

To zrób reset funboxa do ustawień fabrycznych. Może jest jakiś problem po tej aktualizacji na nim.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z grą online

@DJ_Matjas  podłączałeś po kablu ethernet, aby wyeliminować wifi? Wyłącz wifi 6 na modemie w zakładce "moje wifi" i jak nie zadziała, rozdziel częstotliwości zmieniając SSID 5 GHz a hasło zostawiając bez zmian 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z grą online

Nie działa zarówno na Wi-Fi, jak i na Ethernecie. Wi-Fi mam już od dawna rozdzielone. A wyłączenie Wi-Fi 6 nic nie daje.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Problem z grą online

@DJ_Matjasdobrze pisze @agat13 podłącz po kablu ethernet i wyłącz wifi. Jak to nie pomoże to podsyłam ci linka rozwiązywanie problemów z bezprzewodowym połączeniem sieciowym XBOX. Tam jest instrukcja krok po kroku jak wszystko sprawdzić. https://support.xbox.com/pl-PL/help/hardware-network/connect-network/xbox-one-wireless-connection 🙂

Próbowałeś jeszcze uruchomić ponownie  konsole i router. Też możesz zrobić reset do ustawień fabrycznych 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 567
  • 2

Problem z grą online

To zrób reset funboxa do ustawień fabrycznych. Może jest jakiś problem po tej aktualizacji na nim.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z grą online

Spróbuję zresetować router.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Problem z grą online

Daj znać po resecie routera czy się poprawiło? 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z grą online

Działa, po resecie Funboxa do ustawień fabrycznych MC Dungeons zaczęło działać. Dzięki @Pablo5 i @Cracers za wskazanie dobrego rozwiązania.