Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie wyświetlają się serwery gry

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Nie wyświetlają się serwery gry

Witam,

problem wygląda następująco. W pewnej grze gdy jestem połączony z internetem przez router funbox 6 nie wyświetlają się serwery gier, a gdy jestem połączony przez internet z telefonu ten problem nie występuje. Zakres portów, które wykorzystują serwery tej gry to 2456-2458. Po zrobieniu port forwardingu na te porty problem nie zniknął, zarówno przy włączeniu DMZ. Wymuszenie ipv4 włączone, stały adres ip dla urządzenia włączony, próba logowania bez ochrony również nic nie dała. Dopisku przy loginie ipv6 nie ma. Miałby ktoś jakiś pomysł? Próba rozmowy z orange skończyła się na odesłaniu na te forum.

 

____________

* Temat przeniesiono z kategorii Routery i modemy (etykiety: Funbox 6, konfiguracja) - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Nie wyświetlają się serwery gry

@szpadyz0rd 

Po pierwsze dobrze że napisałeś, że działa Ci z wymuszonym IPv6. To cenna wskazówka na przyszłość, także dla innych.

Co do tego dlaczego tak jest, to oczywiście nikt na pewno tego nie wie, ale można spekulować - tak jak już uprzednio pisałem - że problem jest na styku adresacji IPv4-IPv6. W sieci mobilnej orange domyślnie używane jest IPv6 (a że w Twoim przypadku też tak jest, to potwierdza nazwa APN). Natomiast w sieci stacjonarnej, w tym FTTH (światłowód) bywa z tym różnie. Niestety Orange nie udostępnia specyfikacji swoich ruterów wynajmowanych klientom (FB6 i inne) i nie wiadomo do końca jak właściwie implementują one IPv6. 

Do tej pory zwykle było odwrotnie: gdy na NO skarżono się na niedziałanie czegoś, to często zmiana z IPv6 na IPv4 była remedium. W Twoim przypadku jest odwrotnie, co może być jakimś znakiem czasu czy sygnałem że powoli czas przestawiać się na IPv6. Być może wsparcie dla tego protokołu zaczyna być bardziej... kompletne. Tym bardziej dzięki za informację zwrotną.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Nie wyświetlają się serwery gry

@szpadyz0rd Komp, czy PS? Po kablu czy po wifi? Jeśli wifi, to zwróć uwagę na wifi6 i na testy je wyłącz. Szyfrowanie WPA2PSK. Koniecznie sprawdź czy net dochodzi do urządzenia (jeśli ma stałe IP, na testy przełącz na DHCP)


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Nie wyświetlają się serwery gry

Wi Fi, PC, wyłączyłem wifi6, szyfrowanie mam WPA2PSK/AES, przełączyłem na DHCP nic nie pomogło.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Nie wyświetlają się serwery gry

@szpadyz0rd 

Po pierwsze sprawdziłbym, czy problem pojawia się też przy połączeniu kablowym. Jeśli nie, to dopiero wtedy ewentualnie grzebałbym w ustawieniach WiFi.

Co do zasady to ustawienie automatycznego otwierania portów w zakładce UPnP (ptaszek przy włącz UPnP IGD) powinno sprawę załatwić, bez konieczności zmieniania czegokolwiek więcej (żadnych ręcznych przekierowań, statycznych IP itp.). Sprawdź czy masz to zaznaczone.

O jaką grę chodzi?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Nie wyświetlają się serwery gry

UPnP jest włączone, gra to valheim


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Nie wyświetlają się serwery gry

@szpadyz0rd  sprawdź antywirus i ewentualnie programy blokujące dostępy do stron, firewall OS


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Nie wyświetlają się serwery gry

@szpadyz0rd 

A jak z kabelkiem? Też nie widać serwerów?

Nie znalazłem w sieci nic wskazującego na konieczność zabaw z portami w przypadku tej gry, przynajmniej jeśli nie masz zamiaru prowadzić własnego serwera. Grasz przez Steam? Może w nim coś trzeba przełączyć? Gra zza NAT może wymagać przełączenia tam jakichś opcji (ale zastrzegam, że podpowiadam po omacku).

PS. IMHO PC podłączony kabelkiem do FB6 w konfiguracji domyślnej powinien umożliwiać normalną obsługę tej gry. Jesteś pewien, że nic nie namieszałeś w ustawieniach zapory czy innych "zaawansowanych" opcjach FB6?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Nie wyświetlają się serwery gry

jedyne co zmieniałem to wymuszenie ipv4 które już wyłączyłem oraz próbowałem z DMZ i z przekierowaniem portów. Na kablu niestety ta sama historia.

@agat13 Próbowałem tego. Moim zdaniem nie tędy droga ponieważ tak jak mówię, na internecie z telefonu problemu nie ma, a więc w 90% jest tu winien sam router bądź sam orange.

Źle może się określiłem na początku ale jest to laptop a nie komputer stacjonarny jeśli to ma jakieś znaczenie.

 

______________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Nie wyświetlają się serwery gry

@szpadyz0rd  profil zabezpieczeń na niski w FB6 i bez ipv6 w loginie, nie trzeba wymuszać ipv4, jak masz jakiegoś antywirusa czy zaporę na Laptopie to czasowo wyłącz, gra musi zadziałać 😎

Na czat można poprosić by pootwierali porty, umieją to zdalnie zrobić 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 46
  • 0

Nie wyświetlają się serwery gry

@IreneuszCD Najwidoczniej chyba nie potrafią bo już trzecia osoba mówi mi, że nie może tego zrobić zdalnie.

 

Jedyne czego się dowiedziałem to, że w moim rejonie są przeprowadzane jakieś prace i mają się one skończyć o 20. Czy to może być przyczyną?

 

________
* Scalenie wpisów - Bartłomiej