Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 29
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Zapraszam do obejrzenia nowego materiału na "Cloud Gaming Polska" który nieco uspokaja sytuację z wysokim pingiem użytkowników Orange do serwera GeforceNow w Warszawie. Dziękujemy Łukasz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uNrbJgJRbpo


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6012
  • 24502
  • 206

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now


@jacek311napisał(-a)

Zapraszam do obejrzenia nowego materiału na "Cloud Gaming Polska" który nieco uspokaja sytuację z wysokim pingiem użytkowników Orange do serwera GeforceNow w Warszawie. Dziękujemy Łukasz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uNrbJgJRbpo


Spoiler.

W materiale jest tylko stwierdzenie że autor nieoficjalnie się dowiedział jakoby obie firmy wiedziały o problemie i pracują nad rozwiązaniem, bez wskazania źródła tej informacji. Nic więcej tam nie ma. W sumie zaryzykuję że nic to odkrywczego, na NO tematy pokrewne wałkowane są "od zawsze", jasne że firma wie jakie ma punkty styku, i jasne że nie chce robić klientom na złość. Więc pewnie "pracuje" nad rozwiązaniem. Oddechu bym nie wstrzymywał, choć akurat ten konkretny przypadek może będzie wyjątkiem, kto wie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 29
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@j131 Łukasz to chyba najbardziej zaangażowany cloudgamingowiec w Polsce, więc jakoś mu ufam ale oczywiście liczą się konkrety, a tych jeszcze nie ma więc po prostu warto poczekać i narazie dać po prostu temu wątkowi odpocząć, bo wszystko zostało już praktycznie w tym wątku zakomunikowane do Orange:)


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Jak za 8 miesięcy GFN na Orange nie będzie działał idealnie, to znaczy bez utraty pakietów, które niestety obecnie mam oraz z niskim pingiem, to ewakuuję się do innego dostawcy.
Zrobiłbym to dziś, ale niestety umowa do maja 2025 😞 

A problem z utratą pakietów mam już od 2 lat albo coś takiego.
Zgłaszałem wiele razy do Orange, ale konsultanci twierdzili, że wszystko gra jak należy i jedynie zalecili restart modemu i to wszystko.
Więc ultimatum 8 miesięcy i jak nowy serwer po naprawie pingu jeśli takowa naprawa się w ogóle odbędzie nie będzie hulał na internecie Orange tak jak to było kiedyś kiedyś, to opuszczam okręt i idę na inny.
Ale żeby nie było internet Orange poza tym mi się podoba, podoba mi się, że nie cackają się tylko idą z duchem czasu i oferują coraz szybszy internet, no ale co z tego, jak nie potrafią mi pomóc z utratą pakietów. Ale może to tylko problem wynikający z tego, że sygnał idzie za granicę, obecnie co serwera Warszawa również idzie za granicę, więc generalnie nic się nie może zmienić, ale jak na serwerze East zobaczę już te 5 ms pingu, a dalej będę tracić pakiety, to już nie będę dłużej się łudził, że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem.

Na razie się łudzę, że utrata pakietów to kwestia tego, że sygnał musi wędrować za granicę, a potem wracać i liczę, że sygnał do warszawy będzie szedł normalnie, to utrata pakietów się zminimalizuje albo w ogóle zniknie i chciałbym żeby tak było, bo poza tym nic nie mogę zarzucić Orange.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Obecnie jestem na działce i gram sobie na mobilnym LTE również od Orange.
Serwer East, 60 pingu i póki co zero utraty pakietów. Raz zobaczyłem 3 utracone pakiety, ale restartowałem jeszcze grę by zmienić ustawienia i póki co gram 30 min i nie utraciłem ani jednego pakietu, a tu normą były utracone pakiety przy mobilnym internecie.

Nie wiem jak sygnał idzie w przypadku mobilnego internetu, ale póki co działa dobrze, zobaczymy jak będzie dalej.
2 razy jedynie zdarzyło się że chrupnął ping na 120 ms na 1 sekundę, ale tak to trzyma się w okolicach 60 ms.
A i lokalizacja to środek lasu i modem Huawei 628. No i mamy piątek czyli ludzie przyjechali odpocząć, więc BTS-y pewnie są bardziej obciążone.

Tu na razie w przypadku mobilnego internetu ten serwer GFN trzeba pochwalić. Oby to nie był tylko chwilowy zachwyt 😄 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@MawetNehero Też mam z tym problem, te utracone pakiety to zależą tak na prawdę od lokalizacji, w niektórych jest lepiej w innych gorzej i raczej nic z tym nie zrobią, po prostu są miejsca gdzie orange nie dba o jakość swoich usług.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@Mxy Dlatego mam nadzieję, że jeśli Orange zrobiło by bezpośrednią trasę do serwerów w Warszawie, to problem utraty pakietów by zniknął albo był by zminimalizowany. 
Bo jak teraz gram na EU EAST tylko przez LTE Orange, to utraty pakietów nie mam.
Ale nie wiem jak tutaj idzie sygnał przy LTE do serwerów w Warszawie
2 razy jedynie utraciło 3 pakiety i tyle. 
Jedyne problemy z racji, że to LTE, to skoki pingu, ale to czasami, no i wyższy ping w ogóle, bo 50-70 ms.
Stąd nie wiem czy przy LTE sygnał idzie prosto do warszawy czy robi jakieś okrężne przystanki po drodze, bo ping generalnie jest podobny jak przy zagranicznych serwerach, ale jak dwa tygodnie temu grałem na zagranicznych serwerach, to bardzo niestabilnie to działało i traciłem sporo pakietów.

Więc teraz niby pakietów na LTE nie tracę, ale ping jakby się nie zmienił względem serwerów zagranicznych.



Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13923
  • 57316
  • 691

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@MawetNehero  odwrócę pytanie e o trasy: czy GFN zgłosiło do Orange chęć takiego czy innego "traktowania" nowego serwera???

Odpowiedź: niestety nie 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 96
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@agat13 
Rozumiem co masz na myśli.
Ale reklamując się jako sieć światłowodowa nr 1 dla graczy i widząc jak rozwija się streaming, a co już było widać wiele lat temu i to że gry również będą streamowane to była kwestia czasu, to Orange powinno nie czekać na prośbę od Nvidii, tylko chcąc być Nr 1, to oni powinni tworzyć i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. Powinni zrobić super sieć dla graczy, stawiającą na jakość połączenia, a potem powiedzieć "Hej Nvidia, mamy top 1 internet dla graczy, jest branie na waszą usługę w Polsce, postawcie serwer i zyski się zwiększą dla obu stron"
Chcąc być nr 1 dla graczy, to trzeba zasłużyć na to miano.

A na razie Orange jako jedyny ma problemy z pingiem na nowych serwerach, nie jako któryś z kolei(albo przynajmniej nikt nie zgłasza problemów), ale jedyny. Więc przepraszam bardzo, ale gdzie jest to nr 1 dla graczy? 
Ale okej oczywiście mogli tego nie przewidzieć i nie jest to nic dziwnego, ale też nie jest to wytłumaczenie, jak ktoś chce być liderem i mieć monopol na graczy.

Bo to też nie wina Nvidii.
Nvidia postawiła serwer i zrobili to co do nich należało, ale oni nie kontrolują już operatorów.

Ten kto stworzy najlepszą sięć dla graczy do streamowania gier, ten będzie miał monopol na tę grupę odbiorców.

Nvidia się rozwija w ogromnym tempie z ich usługą.
Boosteroid dołączył do wyścigu z ich nową subskrypcją. I to na razie tyle z najbardziej liczących się firm oferujących streaming gier. Reszta dopiero startuje, ale liczę, że również się rozwiną, by było w czym wybierać.

Boosteroid współpracuje z Orange i zamierzają postawić serwer w polsce tak jak zrobiła to Nvidia.
Ale jak Orange to źle rozegra, to z tego będzie jedna wielka klapa, jeśli będzie to samo co przy serwerach Nvidii. Mam nadzieję, że tu nie schrzanią tego, bo wtedy to już był by skandal nawet.

Tak samo czemu wciąż nie ma oferty internetu, która stawiała by na stabilność, kiedy mamy taki rozkwit streamingu. Przecież tu jest ogromny kawał tortu do zgarnięcia i w polsce jeszcze chyba nikt nie wprowadził takiej usługi internetu stawiającej na stabilność, a nie prędkość.

Skoro Nvidia postawiła serwer w Polsce, to znaczy, że popyt jest na tyle duży, że Nvidii opłacało się zainwestować grube miliony, by postawić w polsce serwerownię stricte pod GFN.
Skoro tak ogromna firma, jedna z najbogatszych robi taki ruch, to nie robi tego bez przyczyny, bo im  wróżka tak wywróżyła.
Tylko robią to, bo widzą pieniądze leżące na ulicy, które wystarczy podnieść.

W przypadku świadczenia usług internetowych jest tak samo.
Dla operatora, który zdecyduje się na wprowadzenie usługi stawiającej na ping, na wyeliminowanie utraty pakietów, na stabilność, na brak skoków pingu, to dla takiego operatora ulice są pełne pieniędzy, które wystarczy podnieść.
A kiedy Nvidia zrobiła ruch z serwerem w polsce, to operator internetu tym bardziej ma zielone światło, do wprowadzenia takiej usługi.
Będzie branie? Jeśli faktycznie jakość połączenia będzie topowa i będzie zostawiała w tyle wszystkich innych operatorów, to ludzie to wezmą. Zarówno Ci grający w GFN czy Boosteroid jak i Ci grający w gry online. Więc rynek jest na prawdę spory.


A teraz jeśli będzie taki internet, serwer GFN w polsce, super połączenie, praktycznie natywne doświadczenia płynące z 120 fps w 4K z 5 ms pingu, który to ping jest na poziomie kontrolera xboxa, to graczy tym bardziej zacznie przybywać. Szczególnie tych, których nie stać, by wydać 5-15k na komputer za jednym zamachem.

Wiele osób do tej pory narzekało, a że to nie ma 120 fps, a że to wysoki ping, a że to coś tam. Teraz jest już wszystko, pełen pakiet, brakuje jedynie topowego światłowodu do całości.

Zresztą Nvidia nie wprowadziła serwera z dnia na dzień. O tym, że serwer będzie w polsce, to było wiadomo dłuuugo przed wprowadzeniem.
Orange miał czas, by przygotować swoją sieć na to, tak samo Orange mógł porozumieć się z Nvidią i zaproponować współpracę i stworzyć stabilną sieć dla serwera w polsce. Ale też tego nie zrobili, bo inaczej dziś byśmy nie pisali tego tematu na forum 🙂 

Orange szuka inwestycji nie tam gdzie trzeba. Oferują 8Gb/s, dwoją się, by przyspieszać internet, ale zapomnieli, że jest ogromna grupa ludzi, którzy chcą mieć nie 8 Gb/s, a stabilne połączenie aż do granic możliwości, tu teraz jest pole do popisu.

Do strumieniowania tak na prawdę maks co jest potrzebne to 200 Mb/s, by jeszcze było miejsce na straty wynikające z odległości. Nie 1 Gb/s, nie 8 Gb/s, tylko 200 Mb/s, a jakby się uprzeć i mieć blisko serwer to i 100 Mb/s by wystarczyło. Na razie maksymalny bitrate w boosteroid to 80Mb/s, a w GFN 75 Mb/s, więc po co tu 8Gb/s, nie mówiąc o 1Gb/s?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13923
  • 57316
  • 691

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@MawetNehero  co nie zmienia faktu, że do tanga trzeba dwojga i to obie strony powinny się dogadać, a nie oglądać na siebie...każdej przecież zależy na klientach