Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Zapraszam do obejrzenia nowego materiału na "Cloud Gaming Polska" który nieco uspokaja sytuację z wysokim pingiem użytkowników Orange do serwera GeforceNow w Warszawie. Dziękujemy Łukasz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uNrbJgJRbpo


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5848
  • 23822
  • 202

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now


@jacek311napisał(-a)

Zapraszam do obejrzenia nowego materiału na "Cloud Gaming Polska" który nieco uspokaja sytuację z wysokim pingiem użytkowników Orange do serwera GeforceNow w Warszawie. Dziękujemy Łukasz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uNrbJgJRbpo


Spoiler.

W materiale jest tylko stwierdzenie że autor nieoficjalnie się dowiedział jakoby obie firmy wiedziały o problemie i pracują nad rozwiązaniem, bez wskazania źródła tej informacji. Nic więcej tam nie ma. W sumie zaryzykuję że nic to odkrywczego, na NO tematy pokrewne wałkowane są "od zawsze", jasne że firma wie jakie ma punkty styku, i jasne że nie chce robić klientom na złość. Więc pewnie "pracuje" nad rozwiązaniem. Oddechu bym nie wstrzymywał, choć akurat ten konkretny przypadek może będzie wyjątkiem, kto wie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@j131 Łukasz to chyba najbardziej zaangażowany cloudgamingowiec w Polsce, więc jakoś mu ufam ale oczywiście liczą się konkrety, a tych jeszcze nie ma więc po prostu warto poczekać i narazie dać po prostu temu wątkowi odpocząć, bo wszystko zostało już praktycznie w tym wątku zakomunikowane do Orange:)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Jak za 8 miesięcy GFN na Orange nie będzie działał idealnie, to znaczy bez utraty pakietów, które niestety obecnie mam oraz z niskim pingiem, to ewakuuję się do innego dostawcy.
Zrobiłbym to dziś, ale niestety umowa do maja 2025 😞 

A problem z utratą pakietów mam już od 2 lat albo coś takiego.
Zgłaszałem wiele razy do Orange, ale konsultanci twierdzili, że wszystko gra jak należy i jedynie zalecili restart modemu i to wszystko.
Więc ultimatum 8 miesięcy i jak nowy serwer po naprawie pingu jeśli takowa naprawa się w ogóle odbędzie nie będzie hulał na internecie Orange tak jak to było kiedyś kiedyś, to opuszczam okręt i idę na inny.
Ale żeby nie było internet Orange poza tym mi się podoba, podoba mi się, że nie cackają się tylko idą z duchem czasu i oferują coraz szybszy internet, no ale co z tego, jak nie potrafią mi pomóc z utratą pakietów. Ale może to tylko problem wynikający z tego, że sygnał idzie za granicę, obecnie co serwera Warszawa również idzie za granicę, więc generalnie nic się nie może zmienić, ale jak na serwerze East zobaczę już te 5 ms pingu, a dalej będę tracić pakiety, to już nie będę dłużej się łudził, że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem.

Na razie się łudzę, że utrata pakietów to kwestia tego, że sygnał musi wędrować za granicę, a potem wracać i liczę, że sygnał do warszawy będzie szedł normalnie, to utrata pakietów się zminimalizuje albo w ogóle zniknie i chciałbym żeby tak było, bo poza tym nic nie mogę zarzucić Orange.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Obecnie jestem na działce i gram sobie na mobilnym LTE również od Orange.
Serwer East, 60 pingu i póki co zero utraty pakietów. Raz zobaczyłem 3 utracone pakiety, ale restartowałem jeszcze grę by zmienić ustawienia i póki co gram 30 min i nie utraciłem ani jednego pakietu, a tu normą były utracone pakiety przy mobilnym internecie.

Nie wiem jak sygnał idzie w przypadku mobilnego internetu, ale póki co działa dobrze, zobaczymy jak będzie dalej.
2 razy jedynie zdarzyło się że chrupnął ping na 120 ms na 1 sekundę, ale tak to trzyma się w okolicach 60 ms.
A i lokalizacja to środek lasu i modem Huawei 628. No i mamy piątek czyli ludzie przyjechali odpocząć, więc BTS-y pewnie są bardziej obciążone.

Tu na razie w przypadku mobilnego internetu ten serwer GFN trzeba pochwalić. Oby to nie był tylko chwilowy zachwyt 😄