Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Po Amsterdamie podbicie prawie o 100ms, peering Orange jest wspaniały. 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@Czullo  Przecież mówiłem już o mega pingu do vodafone.de wiele razy.. Nikt z Orange z tym nic nie robi i nie zrobi, szkoda. Kiedyś do vodafone.de szło telią i ping był 30-40, ale opentransit w Holandii przecież tańszy. Mimo tego i tak znajdą się osoby co będą nam wmawiać że Orange wcale nie używa najtańszych tras 😉

 

https://www.webhostingtalk.pl/topic/57207-traceroute-do-bu%C5%82garii/ - poczytajcie, tam ludzie porównują normalnych dostawców do Orange. Orange najgorsza trasa i ping...

 

@CyberMycha  Tak, grałem w golda, ale nie gram już od 6-7 lat, największą aktywność w SoFie 2 miałem w latach 2009-2012 (miedź 1mbps, lokalny dostawca, pingi po 15 ms do polskich serwerów, 0 lagów ;))

 

Pamiętam jak się wymiatało na mapach Jordan Market Siege i Shop 2 😄 Moje ulubione. Teraz ciężko by mi było do tej gry wrócić...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Dziwne jest to że od kilku dni w losowych momentach siada mi internet na kilka minut. Wlasnie przeglądalem premiery gier na GOL-u gdy nagle strona przestala odpowiadac, sprawdzilem inne i rowniez brak odpowiedzi, zpingowalem losowe IP, w tym wypadku serwer d2 i co widzę?

 

1.png

 

72% lossa. Hm. Na szczescie nie jest to czesto, zdarza sie moze 2 razy dziennie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange-kiepski do gier online ;/

Na tym webhostingtalk są jakieś dziwne osoby, które porównują wynik końcowy z światłowodów Orange do miedzi z Netii np. i piszą, że w Netii też nie jest kolorowo, jak zapominają odliczyć 20ms z racji przeplotu na ADSLu 😁 a wtedy wychodzi, że Netia ma o 20ms mniejszy ping niż Orange, gdyby to szło w tej samej technologii, już pomijając fakt, że Netia na miedzi ma pingi nieraz mniejsze jak Orange na światłowodzie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Ale i tak sam widzisz że ciężko znaleźć dostawcę który ma gorsze trasy i pingi niż Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Apelujemy do Orange, aby w końcu podjęli kroki, mające na celu poprawę jakość grania online poprzez ich łącza.

Nie chcemy mydlenia oczu, ignorowania klientów i karmienia pozorami. Chcemy poprawy, aby można było normalnie pograć 😞


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@proplayer  O to już apelują ludzie od kilku lat i nadal bez zmian, nie wydaje mi się by nagle Orange powiedziało ''tak, rozbudujemy naszą sieć i zaczniemy współpracować z innymi dostawcami dla lepszych połączeń i mniejszych obciążeń/opóźnień''. Tak się nie stanie. Tzn, stanie się dopiero gdy Orange przestanie mieć monopol.

 

I nie sugerujcie się tym czy światłowód czy dsl. Nawet jeśli za 15 lat wymyślą jakiś kabelek zakrzywiający czasoprzestrzeń to i tak będą problemy i lagi. To nie wina technologii, tylko polityki Orange. Szanujący klientów dostawca nawet na miedzi potrafi dostarczyć usługi wysokiej jakości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@proplayer  @Czullo  Oto jak nasze postulaty robią wrażenie na Orange. Wróciłem do PUBG Mobile by sprawdzić czy dalej są pingi i lagi i cóż.. w środku gry dostałem disconnecta, potem taki oto ping (lewy dolny róg) 😉

 

zxzx.png

 

Zagrałem potem jedną grę i było ok, potem kolejną i znów disconnect+ pingi po 300. Granie online na tym badziewiu zwanym ''orange światłowód'' mija się kompletnie z celem.

 

Tu jeszcze kilka dodatkowych screenów ze skaczącym pingiem:

1.png

 

3.png

 

5.png

 

Sami widzicie gdzie Orange trzyma nasze postulaty odnośnie poprawy jakości internetu. Z pewnością w jakimś ciemnym miejscu.

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Bez dobrego VPN nawet nie ma co myslec o graniu online na laczu orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

W takim razie Orange powinno zwracać klientom koszty vpn. Wtedy miałoby to sens.