Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53487
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak nawet jakby był Twój, to i tak nie jest do wykorzystania


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1677
  • 8272
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Przewód po elewacji bez korytka zawsze robi wrażenie. Jeżeli to Twój to postarałbym się go lepiej zabezpieczyć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

No w sumie tak, nie myślę dzisiaj 😜 W takim razie co powiedzieć monterowi? schować to miejsce i te dwa kabelki, żeby nie łapał się od razu za lepienie i podłączanie do tego? Może być tak, że odmówi mi poprowadzenie kablem nowym do mieszkania? oni zajmują się zakładaniem gniazdek, prowadzenie takich kabli do mieszkań? Ostatnio przyjechał osobówką, nawet drabiny nie miał. Z tego co mówisz, to faktycznie chciałbym mieć łądne, białe gniazdko i kabelkiem z kilkoma żyłami mieć podłączony router do tego. Może nie będzie żadnej różnicy, ale warto spróbować, żeby to wyglądało estetycznie i z dala od kranu

 

Już nawet bez korytka bym przebolał, jakby miało być lepiej niż to co leci pod elewacją. Na starym mieszkaniu kabelki do skrzynki miałem poprowadzone po elewacji bez żadnego korytka i miały pewnie więcej lat niż żyjemy. Wszystko działało elegancko, na przemian netia-orange i nawet vdsl było

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53487
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak No to dyskusję rozpocząłeś...Ja bym sam instalacje zrobił 🙂 ,ale to ja....

Powiem tak: monter też człowiek i idzie się z nim dogadać. Kwestia rozmowy technicznej i zasadności tego, czego oczekujesz. Wcześniej zadbaj o zgodę administracji na wykonanie nowego przyłącza i wystarczy...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Zgody nie trzeba raczej bo to własnościowe mieszkania i każdy jak coś trzeba, to wierci jak leci i podciąga. Jak jak się tutaj wprowadziłem, to monter wywiercił dziurę na antenę do radiówki bez problemu, kabel też puszczony był do góry obok okien. Fajnie jakby się udało z nim dogadać, żeby to gniazdko zrobić bo mam akurat dziurę do zakrycia po kablu z radiówki ^^ Jak mówicie, że te dwa kabelki to dramat, to trzeba to jakoś zreperować


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Jaki kabel polecasz na zewnątrz, żeby podciągnąć linię do gniazdka w domu? Ten cat5 siwy co mi w domu puścili, nada się on na zewnątrz? Masz coś sprawdzonego? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Do kladzenia instalacji telefonicznej na zewnątrz powinien być używany kabel telefoniczny zewnętrzny. Wystarczy jednoparowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53487
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  na zewnątrz tylko żelowany. Te kilkanaście metrów można ułożyć albo dwuparowy telefoniczny ( trzeba zachować parowanie żył) albo żelowaną skrętkę kat5 ( to chyba bezpieczniejsze że względu na zakłócenia) 

Żel w środku chroni przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi w ciągu roku 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Mógłbyś mi polecić jakiś dobry, ale nie drogi kabel 20Metrów żelowany, sprawdzony z linkiem? kupię taki kabel i poproszę montera, żeby mi go założył do tego punktu dostępu. Mam nadzieję, że będzie potrafił go użyć i wykorzystać 😕 Taki siwy, kat5 jak zakładali mi w pokoju do przedłużeni linii się nie nada nie?    

 


IMG_20240423_224418.jpgIMG_20240423_224811.jpg

 

Mam jeszcze drugi czarny kabel z wcześniejszej radiówki, którą zakładałem pół roku temu z zakończoną wtyczką. Kabel był podłączony do anteny na dachu:

 


IMG_20240423_230339.jpgIMG_20240423_230659.jpg

 

Jeszcze mam pytanie, czy musi być to gniazdko montowane z punktu dostępu? czy wystarczy zakończony kabel taką wtyczką jak na tym zdjęciu z czarnym kabel? Chodzi mi o odcinek (punkt dostępu *skrzynka TP - router)

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53487
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  ten pierwszy to typowy kabel instalacyjny dwuparowy. Takim instaluje technik od puszki do domu linię.

Ten drugi, skoro od radiowki, powinien być żelowany. U mnie radiowe właśnie takim założyli jakiś czas temu, więc u mnie był na 109% żelowany 

Wtyczki na nic się nie nadadzą, bo w skrzynce łączówka, a modem powinien mieć gniazdko RJ11 

Te są RJ45 do ethernet