Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  będzie źle. Trzeba przejrzeć całą linię i zobaczyć co to za kabel, lub nawet go wymienić. Gorzej jak to jest przyłącze podziemne 

Wtedy technik może odmówić jego wymiany czy uporządkowania 

Na kiepskiej jakości kablu, szczególnie nie sparowanym poprawnie nie licz na przelot, bo na samym przeplocie tracisz na jakości, a tu może nie być na czym tracić ( myślę o SNR)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 142
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Pominięcie tych 2 splitterów coś pomoże? podłączenie kabla do tych dwóch kabelków tylko i jednym kablem do routera? Te splittery potrzebne są w czymś? Wymiany tych kabli raczej nie wchodzi w grę, trzeba by było całość skuwać, na zewnątrz nie widać żadnego kabla, wszystko pewnie pod elewacją idzie 😕 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Pomijając kwestię kluczową czyli to co jest w ścianie, to po prostu w tym miejscu trzeba zrobić normalne gniazdko telefoniczne i do niego kabelkiem RJ11 wpiąć modem DSL. Kolor kabla jest bez znaczenia. Jeśli nie masz telefonu analogowego to spliter raczej nie jest potrzebny bo co miałby splitować.

Kluczowa jest jednak kwestia kabelka w ścianie. Nie da się go bardziej wysunąć?

Trzecia sprawa to doprowadzenie sieci od tej dziury w ścianie do miejsca używania. To należy zrobić kabelkiem typu skrętka komputerowa kategorii co najmniej 5e, takim ośmiożyłowym. Na końcach może mieć od razu wtyczki RJ45, jeśli to niedaleko, albo lepiej i prościej gniazdka RJ45. Wtedy na jednym końcu spinasz krótkim firmowym kabelkiem to gniazdko z ruterem, a na drugim ze swoim sprzętem i będzie dobrze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 142
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Miałem doprowadzone siwym kablem cat 5e od tego splittera. Na końcu kabla, przy komputerze miałem znów taki spliter drugi i to tak wygląda:


IMG_20240414_175840.jpgIMG_20240414_175859.jpg

 

Od tego splitera, krótkim kablem od prawej strony, tam gdzie napis modem już szedł kabel do routera


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Komplikujesz niepotrzebnie. Modem/ruter do gniazdka telefonicznego. Splitery wywalić. Kabel komputerowy do gniazdka eternetowego w modemie/ruterze.

Na przewodzie telefonicznym przed modemem/ruterem zawsze są jakieś straty i powinien on być jak najkrótszy i bez zbednych połączeń czy rozgałęzień. Na eternecie nie ma żadnych strat. Ale na eternecie, nie na kablu eternetowym użytym jako kabel telefoniczny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 142
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Tylko to jest kuchnia i router stoi obok komputera 😕 nie mam możliwości podłączyć routera blisko tych dwóch kabelków, bo tam jest zlew i nawet nie ma żadnej półeczki, kontaktu, żeby podłączyć ten router

 

Teraz tak to wyglądało: nie wiem czy to gniazdko monter mi wykona dzięki tym 2 kabelkom, lepiej chyba ja zostanie ten jeden splitter pod oknem w kuchni nad zlewem, a tym kablem cat5e do routera już beż żadnego drugiego splittera? 

 

 


mod.PNG

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Ale rozumiesz, że teraz to nie jest kabel kat 5e, tylko kabel telefoniczny? Pewnie, lepiej że na bazie skrętki ale to jednak tylko kabel telefoniczny.

Splitery nie są potrzebne, a już na pewno nie dwa.

Potrzebujesz mieć gniazdko telefoniczne koło modemu i im krótszy będzie ten odcinek kabla telefonicznego tym lepiej. Umieszczanie rutera blisko komputera jest najmniej ważne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 142
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Tak to wygląda, to białe kółko w środku to te plastikowe szybko złączki połączone z tymi kabelkami od scianu i kablem kat 5e wyprowadzony potem jest do drugiego pomieszczenia 


IMG_20240414_183200.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Masakra. Kto wymyślił zlew pod gniazdem telefonicznym???

Serio rozważyłbym demontaż tej okładziny z cegły i przesunięcie gniazdka telefonicznego za ścianę, do pokoju.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 57
  • 142
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Moja dziewczyna 😅  chciała mieć aneks kuchenny przy oknie, żeby było jaśniej i ma tam jakieś roślinki, kwiatuszki... Łatwiej też było podciągnąć wodę ciepłą po tej stronie kuchni 😕