Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

@Piotrekk85  Naprawdę uważasz że można mieć 8 ms za granicę w technologii DOCSIS? Polska to duży kraj, musiałbyś mieć kabel światłowodowy pociągnięty w linii prostej z Warszawy np do Lwowa żeby mieć 8 ms. Chociaż i tak pewnie byłoby z 10.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Nie wykluczam.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

Tylko że @-brtk-  ma miedź w technologii DOCSIS a nie światłowód 😄 Więc mając 5 ms na wstępie, musiałby mieć 3 ms za granicę.

 

Fakt jest taki że użytkownicy Orange mają do war-b1-link.telia.net na sztywno 20 ms, a UPC na miedzi ma 8 ms. Gdzie jest to 12 ms różnicy? No raczej nie w trasie.

 

Ja już kończę dyskusję, szkoda tylko że posądziłeś mnie o to czego nie zrobiłem, upierasz się chociaż widać klarownie że nie masz racji. Szkoda naprawdę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Nie uwzględniasz jednego. Jeśli jedną osobę dane IP kieruje do serwera w Polsce, kogoś innego może (choć nie musi) kierować w innym kraju (nie tylko na poziomie trasy i powrotu do Polski). Tu musisz mieć dane od właściciela serwisu a nie tylko z lipnych serwisów do geolokalizacji ip dostępnych przez www.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach


@Piotrekk85napisał(-a)
Podałeś na zalinkowanym zdjęciu IP https://geoiptool.com/en/?ip=62.115.135.179 który nie ma określonej lokalizacji. Poza tym dla Ciebie wszystko musi być stałe. A tak nie jest. Ktoś może łączyć się z Wawą, ktoś inny ze Szwecją.

Ty tak serio? 🙂 Patrzysz w Geolokalizację i jest dla Ciebie ona jakimś wyznacznikiem? Dla mnie lepszym wyznacznikiem jest trasa do hosta, po której widać, że serwer znajduje się w Warszawie/Polsce.

 

 

Popełniłeś gafę zarzucając nieprawdę @Banan9 i teraz za wszelką cenę coś próbujesz udowodnić. Nie udowodnisz nic w kwestii, w której jak widać, masz blade pojęcie.

Jakoś inne sieci do tego hosta potrafią mieć mniejsze opóźnienia, więc nie możesz pisać, że tutaj ktoś inny jest też winien a nie tylko Orange. Przecież to jest związane z umową między Telią a Orange. Inni potrafią wynegocjować lepsze warunki, a Orange nie? Czyli jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zawsze chodzi o pieniądze. Orange jest skąpe. Łapią klientów a nie potrafią infrastruktury pod nich przygotować. Internet to nie tylko sieć lokalna. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

I co pokazuje Twój screen? Że fizycznie serwer jest w Warszawie? Nie. Równie dobrze może być w Piasecznie jak i w Mińsku.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

Może być, tylko różnica jest taka, że Telia nie posiada tam swoich styków 😄 Nie pogrążaj się, proszę. Nie wypada. Nie Tobie 🙂 Kończę, bo robi się znowu jałowa dyskusja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

To podaj adres. Cała dyskusja w wątku o CSGO i twierdzenie że znacie fizyczną lokalizację po ip - każdy czytający może wyrobić własne zdanie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

@Piotrekk85  Ostatni post w tej dyskusji mam nadzieję, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Tutaj masz mapę sieci telia w europie:

1.png

 

W Polsce masz tylko 2 punkty styku, najbliższy spoza Polski jest na Litwie i w Niemczech ale nawet tam nie dałoby rady by @-brtk-  miał 7-8 pingu 😄

 

EDIT: Chociaż nie, nawet Polska nie jest połączona bezpośrednio z Litwą 😄 Więc zostają Niemcy i Czechy.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód, ping w grach

Tlumaczenie ze orange ma problemy z pingami bo ma najwiecej klientow jest tak samo glupie jakby biedronka tlumaczyla to ze sprzedawane u nich produkty sa przeterminowane bo maja najwiecej klientow ewentualnie jakby Orlen dal przekaz ze ich paliwo jest "chrzczone" bo maja najwiecej klientow.

 

Dla mnie jest to niepojete ze ktos zwiazany jakikolwiek sposob z orange wypowiada sie publicznie w taki sposob. Pokazuje to ignorancje wzgledem klientow.

 

Tematow takich jak ten bedzie tylko przybywac a google bedzie pieknie indexowal frazy "orange+swiatlowod+ping" kierujac miedzy innymi do tego tematu.

 

Jak orange tak bardzo "cierpi" przez duza ilosc klientow to niech przesunie budzet z marketingu i reklamy i podpisze normalne z punktu widzenia klientow umowy miedzyoperatorskie.