Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Nie jestem związany z Orange. Mapki marketingowe są najważniejsze. Telia wyniosła się jakiś czas temu z Nowogrodzkiej i jest pod Warszawą czego na mapie nie ma bo i po co.

A hejtowanie mnie i przekazywanie fake newsów przechodzi ludzkie pojęcie.

Jeśli uważacie że liczba aktywnie korzystających klientów nie ma wpływu, to poczytajcie sobie jakiekolwiek analizy np. o wprowadzeniu ofert 1 gigowych w Polsce, których ostatnio pełno. Sprzedając usługi masowe każdy operator zakłada pewien poziom ich wykorzystania. Nikt nie robi zapasu na wykorzystanie 100% możliwości na 100% czasu. Też w regulaminie Orange napisał jasno możliwości kontroli ruchu.

Jeśli byłoby prawdą, że usługa działa niezgodnie z umową czy regulaminami, Orange już dawno by płaciło wiele kar. A nic takiego się nie dzieje.

Co do indeksowania fraz, radzę sobie wpisać też wyrażenia inny operator + ping. I liczbę rekordów przemnożyć przez współczynnik odpowiadający liczbie klientów.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód, ping w grach

Jeśli chodzi o nakładanie kar na operatorów to Orange pod tym względem jest faktycznie, sieć #1 w Polsce 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Bo ma najwięcej różnorodnych usług.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

@Piotrekk85   Pisałeś że podaję IP serwerów za granicą, a teraz piszesz że serwer jest jednak pod Warszawą 😄

 

Nie ma sensu z Tobą dyskutować na żaden temat, po prostu będę ignorował Twoje posty tak jakby nie istniały. Posądziłeś mnie o coś czego nie zrobiłem i nie potrafisz się przyznać do błędu. Tyle w temacie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Tak. Bo jeśli trasa przejdzie za granicą, to wcale nie musi wracać do Polski. Obecnie kontrola ruchu jest wielopoziomowa i z konkretnego ip nie zawsze można odczytać czy inna osoba pingując ten sam ip trafi do tego samego kraju.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

Piotrek, proszę Cię :)))


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Orange Światłowód, ping w grach

Kolejne porównanie:

i test:

Swoją drogą nie wiedziałem że na dzierżawionych łączach światłowód nie jest wpinany bezpośrednio do Funboxa a przez ethernet z urządzenia dzierżawcy. Jak wnioskuję chodzi o to, że każda firma zarządza w swojej sieci swoim urządzeniem.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód, ping w grach

@tolek  Temat jest odnośnie pingu w grach a to co porównuje facet w filmie powyżej to prędkości po kablu/wifi. Pingi na speedteście nie mają żadnego znaczenia, na speedteście będzie 1 a w grze na polskim serwerze będzie 50, podczas gdy UPC na speedteście 14 a w grze na serwie PL też 14 😉

 

Mógłby odpalić kilka gierek i porównać pingi i stabilność, wtedy by to miało sens.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

Nie dość, że porównuje prędkości, to jeszcze potem wrzucanie pliku na YT, gdzie różnica technologii daje przewagę Orange jeżeli chodzi o upload 😄 a ping w Amsterdamie niższy w UPC, pomimo że "technologia Docsis" zwiększa o około 7ms na starcie wynik w UPC. Dalej nie chce mi się oglądać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód, ping w grach

Gwiazdy YT są tak daleko od podstaw telekomunikacji, że nie ma co słuchać niezależnie czy chwalą Orange, UPC czy inną firmę. Każdemu klientowi potrzeba czegoś innego.