Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5657
  • 22952
  • 190

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b 

Rozumiem jaki jest mechanizm. Nie rozumiem po co go prowokować. Przecież wyniki będą inne przy parametrze 1s niż 0,2s. Ta różnica swiadczy... O czym? Sprawdzanie tras pakietów poprzez manipulację TTL daje przecież ledwie orientacyjne pojęcie o tym jak wyglądają te trasy. Po co komplikować interpretację dodatkowo umyślnie przeciążając protokół? To się ma jakoś do sytuacji typowej w warunkach gry?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Interwał 0,2 to zaledwie 5 ticków na sekundę

 

Serwery faceit w CS:GO miały 128 ticków co powinno zapewnić płynną i precyzyjną rozgrywkę. Z Orange paradoksalnie miałem odwrotną sytuację i na 128 grało mi się gorzej niż na 64.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@j131napisał(-a)

@pawel__b 

Rozumiem jaki jest mechanizm. Nie rozumiem po co go prowokować. Przecież wyniki będą inne przy parametrze 1s niż 0,2s. Ta różnica swiadczy... O czym? Sprawdzanie tras pakietów poprzez manipulację TTL daje przecież ledwie orientacyjne pojęcie o tym jak wyglądają te trasy. Po co komplikować interpretację dodatkowo umyślnie przeciążając protokół? To się ma jakoś do sytuacji typowej w warunkach gry?


Im mniejszy interwał, tym więcej pakietów wysyłasz na sekundę, czyli masz dokładniejszy wynik, bo wysyłając co sekundę może jakiegoś skoku pingu nie zarejestrować, tak prosto pisząc dla przykładu 😉

@monopol_orange zrobisz te inne trasy, do innych IP czy nie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Muszę zagrać jakieś faceity, by zdobyć IP, gdyż wyszukiwarka ich nie pokazuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5657
  • 22952
  • 190

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@-brtk- 

Z całym szacunkiem, ale nie musisz nic dla mnie upraszczać. Nadal nie rozumiem co ma wyjaśnić częstsze wysyłanie pakietów ICMP o zmniejszonym TTL. Przecież one nawet nie docierają do serwera gier.

Ponadto przeskok logiczny między interwałem ICMP a taktowaniem gry jest dla mnie za duży, @monopol_orange . Skąd przeświadczenie że jedno z drugim jakoś koresponduje?

Wybaczcie że się tak dopytuję, ale chciałbym dobrze zrozumieć co się tu właściwie dzieje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Temat niepotrzebnie zszedł na WinMTR, a mnie interesuje jak Orange zarządza ruchem pakietów, że sprawia, że ping 30 odczuwa się jak 150.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@j131 oczywiście że jest inaczej przy testowaniu MTR a inaczej w grze, jednak testem MTR da się co nieco ustalić, gdzie może leżeć problem i na przykładzie @monopol_orange dla bardziej wtajemniczonych jak czytać MTR to widać. Od początku pisze, że według mnie nie jest to stricte problem w Orange, bo w ich sieci nic się złego nie dzieje, nie ma tam strat pakietów.

@monopol_orange Ty masz problem w rozgrywce przez straty pakietów a nie że odczuwasz 30 pingu jak 150.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@-brtk- 

niestety nie jest tak jak mówisz, kiedyś na innym forum (odnośnie problemu z Puma 6) już to tłumaczyłem dlaczego zmniejszanie interwału w WinMtr prowadzi do mylnych wniosków, polecam bardziej dogłębną analizę jak działa icmp, nie przez przypadek jest taka wartość domyślna w WinMtr 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pawel__b nigdy przy testowaniu na niższym interwale nie wyciągałem mylnych wniosków, tylko jak już się w to bawiłem, to ustawiałem max 0.5 i nie schodziłem niżej, i to w sytuacjach jak chciałem zrobić szybszy test a nie zostawiać komputer w idle na pół godziny. Ale już zostawmy ten interwał w spokoju.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@monopol_orange 
Warto też przetestować sobie Internet domowy testami na zjawisko zwane bufferbloat często ignorowany przez użytkowników którym wydaje się że światłowód rozwiązuje wszystkie problemy

https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

https://devina.io/speed-test

na routing w Orange nie ma za bardzo wpływu ale można popróbować z WTFast 😉

tanie nie jest ale zawsze można na próbę przetestować za darmo