Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Ponieważ niektóre routery po prostu ignorują żądania ICMP. Obserwowałem to wiele razy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

No to świadczy tylko o tym, jak są zacofani i utknęli w czasach neostrady. W Polsce jest kilkanaście milionów aktywnych graczy, głównie w wieku 12-30 lat, ale z drugiej strony rozumiem niechęć Orange do nich. To m.in. przez nich trzeba zadbać o jakąś pozorną jakość usług.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@monopol_orangenapisał(-a)

niektóre routery po prostu ignorują żądania ICMP


wtedy packet loss = 100%


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

U mnie FB ignoruje 15%, na ostatnim hopie zazwyczaj mam 0-1% packet lossa i właściwie to się liczy. Chętnie jednak poczytam jak przekłada się loss na 1 hopie i brak lossa na ostatnim na rozgrywkę online.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@j131 Jak zaczniesz generować duży ruch ICMP do FB to też zacznie się buntować.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@monopol_orangenapisał(-a)

U mnie FB ignoruje 15%


i właśnie tym zajmij się w pierwszej kolejności


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@pirenejTo jest normalne jak ustawisz niski interwał (u mnie 0,2) i nie wpływa na inny ruch.Zrzut ekranu 2024-02-06 141314.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Dokładnie, każdy artykuł lub temat sugeruje, by nie przejmować się lossem na pierwszym hopie o ile nie rzutuje na pozostałe.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@Samotnick 

Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem o tym. W domyślnych ustawieniach (1s) nic takiego się nie dzieje. Co rodzi pytanie: po co zmieniać interwał na tak ekstremalnie niski,skoro wiadomo że będzie to prowokować brak reakcji testowanych ruterów?

To niesie jakąś informację? Jaką?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

@j131 

zmiana tego interwału pokazuje z grubsza jak sprawny jest chipset i oprogramowanie obsługujące pakiety ale w przypadku WinMTR nie ma większego znaczenia ponieważ podczas normalnego życia pakietu nie są one kierowane "do" routera (przełączanie do CPU) ale do hosta docelowego, WinMtr de facto poprzez zmianę tego interwału bombarduje router pakietami, na które router musi odpowiedzieć do nadawcy a powinien przekazać dalej (forwarding wspierany przez akcelerację)...są chipsety i oprogramowanie które sobie lepiej z tym radzą a są takie które zaczynają dropować taki ruch