Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Packet loss na pierwszym hopie mnie nie niepokoi, tylko kolumna "worst". Ten serwer to jest tylko jeden przykład, bo problem jest na każdym serwerze. Wysoka różnica pingów między avg a worst świadczy o tym, że mam skoki, które realnie wpływają na moją grę, czyli na ruch, włącznie z myszką, bo skoki wywołują u mnie drobne freezy. Jak sam widzisz, problem zaczyna się w mieście w którym mieszkam i tak jak wspominałem wcześniej, na drugim końcu Polski na Orange tego nie miałem, więc mogę wykluczyć problem po stronie komputera.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Przy tylu tysiącach pakietów wysłanych wynik worst nie jest niepokojący, patrz zawsze na minimalny i średni ping, tam masz 1ms różnicy, co oznacza, że skoki pingu nie są częste, a mogą wynikać z faktu obciążana sieci podczas robienia testu, chyba, że puściłeś go w kompletnym idle, nie robiłeś nic przy kompie i masz pewność, że nikt z domowników nie korzystał z sieci ani żadna aktualizacja czegoś ci się nie włączyła, zrób teraz w godzinach nocnych test i zobacz jak Ci wyjdzie.

Ja ci dla porównania wrzucam test MTR z Netii po koncentryku (test robiony na WiFi + działająca telewizja IPTV)

WinMTR_893M683Bi9.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Zrzut ekranu 2024-02-04 015853.png

 

A przy tylu pakietach? Między 6 a 40 jest znaczna różnica i takie peaki nie są do zaakceptowania dla kogoś grającego w FPSy. Jest 2 w nocy i trochę się uspokoiło, jednak w dzień osiągnąłbym dużo gorsze wyniki. Nie było żadnego obciążenia i jestem sam w mieszkaniu. Jeżeli widziałeś moje nagranie, to wiesz że żadne interpretowanie i usprawiedliwianie wyników w WinMTR tu nie pomoże, bo ewidentnie widać, że gdzieś jest problem i na 99% jest on po stronie Orange.

 

Dodam jeszcze to: https://streamable.com/40hybz

To wynik przy ticku 1/5 i przypominam, że wiele gier działa na ticku 1/64 i 1/128, a to tylko potęguje problem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Nie patrz na drugi hop, tylko na ostatni, bo hopy pośredniczące w przekazywaniu pakietów nie muszą wcale odpowiadać na ping, mogą na któryś pakiet nie odpowiadać lub odpowiedzieć z większym opóźnieniem. Ważne aby na hoście docelowym nie było dużej różnicy między minimalnym a średnim opóźnieniem i strat pakietów. Ty masz cały czas na ostatnim hopie straty pakietów i przez to masz problem, nie musi to być problem Orange, bo w sieci Orange nie masz strat pakietów, więc tutaj któryś z operatorów przez który idzie droga do hosta docelowego ma problem i serwer gry pokazuje straty pakietów w odpowiedzi na ping, a nie pokazuje tego w teście MTR po drodze, ponieważ jak pakiet wraca od serwera do "ciebie", nie musi iść tą samą trasą, a w przeważającej części idzie inną. Więc tutaj jest problem Orange taki, że po prostu masz ich internet.

Dlatego Ci napisałem, abyś zebrał parę IP faceita i porobił do nich testy.

 

Ja kiedyś jak miałem internet od T-Mobile po FTTH przestudiowałem ten temat dokładnie i doszedłem który styk im kulał za granicą, tylko tam test był łatwiejszy do zdiagnozowania, bo były wysokie opóźnienia prawie wszędzie za granicę i wysoki ping zaczynał się w sieci zagranicznej T-Mobile, wyszło że wąskim gardłem był Level3 w Wiedniu (pomimo że trasa do serwera nie szła przez Level3), a sprawdziłem to puszczając MTR do serwera jakiegoś zagranicznego, do którego miałem dostęp, aby potem puścić MTR z serwera zagranicznego do mojego IP, trasa od serwera do mojego IP szła już zupełnie inną trasą, przez właśnie Level3 za granicą, a to bylo wąskie gardło między T-Mobile a Level3.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Myślę, że powinniśmy przestać skupiać się na WinMTR i po prostu niech osoby tu zaglądające obejrzą to: https://streamable.com/doadja

Żadna interpretacja wyników WinMTR nie wytłumaczy tego, co dzieje się na ostatnim hopie, czyli w grze.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Wbrew pozorom test MTR może sporo pokazać, zrób dla testu MTR do np. eu.battle.net, zobaczymy czy tam też będą straty pakietów.

Jakość połączenia w Orange niestety zależy często od tego, z jakiej puli IP dostaniesz, bo często inne IP oznacza inną trasę do serwerów, być może mniej obciążoną.

Kiedyś jak miałem Orange VDSL na jednym IP miałem z 50-55ms do jakiegoś serwera gry, a po zmianie IP miałem 40ms, bo nie szło opentransitem tylko np. Telią.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Spróbuj też zagrać na serwerze innej lokalizacji na faceit niż ten na którym grywacie (zakładam, że Niemcy. Zbanujcie je :D). Zobacz też z czystej ciekawości jak sytuacja wygląda na jakimś publicznym serwerze Warszawskim 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 159
  • 0

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS

Tylko tu nie ma żadnych kompromisów. Na chwilę obecną (godzina 04:00) nie mam aż takich freezów jak w dzień, jednakże internet od Orange i tak nie nadaje się do grania. Swego czasu pewien polski profesjonalny gracz CS pashaBiceps grał na internecie od nich i na streamie często narzekał, że mu nie siada albo dostaje jakieś magiczne strzały w głowę. Jedynym rozwiązaniem jest po prostu grać tam, gdzie Orange nie położyło swoich rąk. Gdy pytam swoich kolegów na jakim internecie grają (a grają bardzo przyzwoicie) to nigdy żaden z nich nie wymienił Orange. Niestety trasy dalej pozostaną przez jakieś wioski, a o trasach powrotnych boję się pomyśleć. Moja opinia jest taka, że Orange to najgorsze co przydarzyło się polskiej telekomunikacji, bo dalej żyją w przekonaniu, że internet to tylko przeglądanie youtube, netflixa, olx i allegro.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@monopol_orangenapisał(-a)

Packet loss na pierwszym hopie mnie nie niepokoi

...


Tak z czystej ciekawości spytam: czemu nie niepokoi cię utrata pakietów w Twojej sieci lokalnej? Nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem u siebie, czemu uważasz że to jest OK?

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7669
  • 31

Internet Orange nie nadaje się do grania w gry FPS


@monopol_orangenapisał(-a)

Moja opinia jest taka, że Orange to najgorsze co przydarzyło się polskiej telekomunikacji, bo dalej żyją w przekonaniu, że internet to tylko przeglądanie youtube, netflixa, olx i allegro.


Niezupełnie. Orange po prostu wie, że 99% klientów żyje w przekonaniu, że internet to tylko przeglądanie youtube, netflixa, olx i allegro.