Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Witam wszystkich,

Niedawno przesiadłem się z internetu i telwizji Vectry na internet+telewizja Orange i chciałbym się podzielić kilkoma moimi spostrzeżeniami odnośnie dekodera telewizyjnego  Samsung ICU100.

A dokładniej to chciałbym przedstawić wady oprogramowania w tym dekoderze które sprawiają że użytkowanie dekodera jest bardzo uciążliwe.

 

  1. Po włączeniu dekodera pojawia się menu, nie wiem po co… jak włączam dekoder to chciałbym aby się włączył na ostatnio oglądanym programie, jak będę chciał wejść do menu to sobie tam sam wejdę. Drobiazg, ale można by to zmienić.
  2. Teraz poważniejsze problemy. TimeShift nagrywa obecnie oglądany program od momentu wejścia na dany kanał i można sobie przewinąć materiał wstecz i oglądać…. ale nawet jak przewinę dany program np. do początku to nie mogę go zapisać od tego momentu, nagrać program można jedynie od bieżącego czasu, co jest bardzo dziwne bo przecież materiał i tak jest zapisany na dysku w ramach funkcji TimeShift, więc dany materiał istnieje na dysku  ale nie można go sobie zapisać aby obejrzeć go w przyszłości.
  3. Jak już wspomniałem TimeShift nagrywa obecnie oglądany kanał i można przewinąć materiał ale… każde wejście do EPG lub do menu resetuje zapisany materiał w ramach TimeShift i po wyjściu z EPG lub Menu nagrywanie rozpoczyna się od nowa, co oczywiście skutkuje tym że tracimy możliwość przewinięcia danego materiału wstecz.
  4. Wyszukiwarka programów. Jeżeli przegapiłem jakiś film i chciałbym wyszukać kiedy będzie jego powtórka to wyszukiwarka mi to znajdzie i wyświetli „listę”, np. 3 powtórki,  problem w tym że ta lista wyświetla tylko tytuł filmu (czasem pojawia się też godzina, ale z reguły jej nie ma), natomiast podstawowej informacji takiej jak dzień seansu czy też godzina nie ma (a wyniki na liście bynajmniej nie są posortowane chronologicznie), czyli jeżeli np. chciałbym sobie znaleźć kiedy będzie najbliższy seans wyszukiwanego programu to muszę wejść do środka każdej pozycji z listy, przeglądnąć i wtedy dopiero się dowiem… ale żeby nie było za łatwo to nawet w detalicznych danych nie ma informacji na jakim kanale będzie emitowany dany program !!! A biorąc pod uwagę fakt że z poziomu wyszukiwarki nie da się nagrywać (patrz punkt następny) to pozostaje człowiekowi wejść na EPG na dany dzień i godzinę i szukać ręcznie po wszystkich kanałach aż do skutku. To są naprawdę jaja.
  5. Jak już uporamy się z wyszukaniem interesującego programu i przebrniemy przez uroki wyszukiwarki opisane w poprzednim punkcie to okazuje się że po wejściu na detal wyszukanego programu nie możemy ustawić nagrywania tego programu (jest opcja nagraj, ale nie działa).Więc trzeba sobie zapisać na karteczce lub zapamiętać numer kanału, datę i godzinę wyjść z menu wyszukiwarki, przejść na EPG, tam znaleźć odpowiedni dzień, godzinę oraz kanał i w końcu można sobie zapisać wymarzony film (ja nie żartuję, tak to działa)
  6. W dekoderze można włączyć sobie opcję pod tytułem „Polecane”. Przy włączeniu tej opcji dekoder zbiera informacje o naszych preferencjach oglądania i w teorii ma sugerować polecane filmy, programy wg. naszych upodobań. Wyświetlanie polecanych programów sprowadza się do tego że jak wejdziemy na EPG to przy każdym dniu pojawia się „kafelek” który na zasadzie pokazu slajdów pokazuje filmy, które mogły by nas zainteresować (zmienia się co chwilę obrazek na ikonce i tak siedzimy i patrzymy jak na pokaz slajdów). Jest to nieefektywne, niepraktyczne i nie można oczywiście nic więcej z tym zrobić, nie da się tam wejść aby ustawić nagrywanie danego programu, znowu możemy użyć naszych szarych komórek albo karteczki i spisywać polecane programy a później odszukiwać je ręcznie na EPG i ustawiać nagrywanie. Nie tędy droga panowie programiści, jakaś chociażby prosta lista polecanych filmów (z możliwością ustawienia nagrywania ) będzie milion razy bardziej funkcjonalna niż taki kafelek. Tak więc aby znaleźć jakieś ciekawe pozycje do nagrania pozostaje przeglądać sobie samemu EPG i próbować coś wyłowić bądź zainstalować na komórce jakiś program TV, gdzie znajdziemy interesujące pozycje do nagrania (ewentualnie kupić papierową wersje programu TV).
  7. Programy można sobie pododawać do listy ulubionych programów ale niestety nie da się ustawiać ich wg. własnej kolejności. Jest to uciążliwe, a dodanie takiej funkcjonalności nie powinno być jakimś wielkim problemem.

Podsumowując muszę z przykrością stwierdzić że oferując nam sprzęt z tak niedopracowanym oprogramowaniem Orange nie popisał się, w dobie zaawansowanych technologii nie tak powinna wyglądać obsługa dekodera telewizyjnego.

 

Jeżeli to oprogramowanie nie zostanie dopracowane to niestety za niecałe dwa lata pożegnam się z firmą Orange, a szkoda bo chciałem mieć jak najwięcej usług skonsolidowanych u jednego operatora.

172 ODPOW. 172

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Cóz, niestety dekodery od Orange nigdy nie były udane. Następnym razem przed podpisaniem umowy poczytaj w necie jak to wygląda, jakieś opinie, problemy na forach itp. Podpisywanie umowy w ciemno nigdy nie jest dobrym pomysłem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Dekoder jest od niedawna w ofercie, więc niewiele można było znaleźć na jego temat.

Nie miałem czasu czekać więc poszedłem w ciemno.

Przynajmniej dekoder działa stabilnie, nie wiesza się... to już coś 🙂

Posta napisałem dla innych, którzy poszukują jakiś informacji na temat tego sprzętu, oraz dla ekipy Orange, może programiści wypuszczą jakieś uprade'y oprogramowania.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 49
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Cóż, biorąc pod uwagę że poprzedni dekoder używany przez Orange (UHD88) ma w zasadzie bardzo podobne błędy, i nie poprawiono ich przez tyle czasu ...

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

no cóż...  mam dwa lata aby się przekonać jak to wygląda z poprawianiem błedów i dbaniem o klienta u Orange.

Jest to na tyle duży operator i ma na tyle duże zasoby programistów (albo powinien mieć) że poprawa software'u w takim dekoderze nie powinna być jakimś wielkim problemem. A biorąc pod uwagę ich ostatnie straty fiinasowe spowodowane masowych odchodzeniem klientów (głównie jako od operatora sieci komórkowych ale pewnie jako operatora telewizyjnego też) to może będzie to lepiej wyglądać w najbliższej przyszłości jeżeli chcą (a muszą) zadbać o klienta, przyciągnąć go (co starają się robić różnymi ciekawymi promocjami) ale też zatrzymać na dłużej niż jedna umowa. Każdy przęcietny klient odbębnia swoją umowę i jeżeli jest zadowolony to ją przedłuża a jeżeli nie jest to kończy znajomość z danym operatorem i przechodzi do innego. Może coś sie ruszy w tym temacie z kożyścią dla wszystkich.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Witam,

 

Dekoder ICU-100 mam chwilowo w użyciu równolegle do vectrowego dekodera PVR ADB-5830CDX z dyskiem 320 GB na pokładzie.

 

O ile ADB-5830CDX demonem prędkości reakcji na działania użytkownika nie jest, to jego funkcjonalność bardzo mi przypadła do gustu. Czego nie mogę powiedzieć o ICU-100 zaledwie po kilku dniach użytkowania.

 

Wspomniane przez Autora wątku włączanie się ICU-100 do głównego menu to porażka. 

 

Porażką dla mnie jest również sposób włączania EPG, kiedy po naciśnięciu pilotem funkcji muszę wybrać opcję z dodatkowego menu - Teraz, Wybierz dzień, Ulubione, Wyszukaj. Po co tak to komplikować?

 

Radio - dostęp do radia z menu "Moja strefa", liczba oferowanych stacji moim zdaniem więcej niż skromna 😞

 

Dalej testuję - postaram się podzielić spostrzeżeniami wkrótce.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Najnowszy news - po powrocie z pracy zastałem mój dekoder w stanie takim, że nie mogłem go włączyć ani z pilota ani z przycisku na obudowie. Pomógł reset przez odcięcie zasilania.

 

Po zbootowaniu się (dekoder włączony, dioda sieć świeci na zielono) szybkie wykonanie sekwencji wyłącz-włącz (czasem wyłącz-włącz-wyłącz-wyłącz) skutkuje tym, że dekodera nie można włączyć -> potrzebny reset.

 

Dalsze testy wykazały:

  • jeżeli dekoder zbootuje się bez połączenia z Funbox 3 (skrętka) - wyskakuje błąd, ale nie zawiesza się poprzez cyklicze włączanie/wyłączanie
  • jeżeli dekoder zbootuje się ze skrętką Funbox 3 - prawie natychmiast można go zawiesić
  • jeżeli po zbootowaniu wyciągnę skrętkę (dioda sieć gaśnie) - również jestem w stanie zawiesić dekoder

Testy wykonane na dekoderze podłączonym dostarczoną przez Samsunga skrętką.

 

Czy ktoś tak miał? Dekoder do wymiany (moja sztuka z wadą) czy stawiacie na kolejny problem w sofcie?

Anonim

Nie dotyczy

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Czytając Wasze komentarze przychodzi mi do głowy pytanie - czemu nie ma możliwości za dopłatą "przytulić" lepszego sprzętu??

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Czemu? Unifikacja problemów/obsługi/zakupów/zadań. Tv poza tym nie była komercyjnie i tanio sprzedawana przez Orange/TP jako oddzielna usługa (zawsze taniej ją brać w pakiecie).

Chyba od niedawna zaczęło się dziać w temacie, ale tylko dla światła.
Anonim

Nie dotyczy

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Owszem światło dostaje już dobre dekodery by samsung. Ja sobie chwalę ten sprzęt bo mam smart tv, bluray i sprawują się dobrze, więc dekoder jest też pewnie solidny. Swojego czasu miałem też Orange tv z Neostradą - faktycznie dekoder nie był cudem wynalazku i tez sprawiał trochę problemów. Co prawda było to jakieś 3-4 lata temu ale miłych wspomnień z tego okresu (sprzętu) nie mam. Dlatego może warto ruszyć coś w tym temacie?? Dajmy klientom prawo wyboru. Chce w ramach umowy tani sprzęt, ok, chce sprzęt premium za dopłatą, ok 🙂