Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

Będę miał montowany światłowód Orange z Funbox 6  - internet 600 / telewizja 139k / numer komórkowy / telefon internetowy

Ten telefon internetowy stacjonarny jest podobno w standardzie do mojej oferty. Dowiedziałem się, że technicy nie dostarczą żadnego telefonu i muszę go kupić samemu.

Teraz pytanie jaki ten telefon internetowy kupić? Na co zwrócić uwagę?  Polecicie jakieś modele do powiedzmy 400zł

Znalazłem takie coś jak Gigaset A690 IP Może być?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

@luxpiotr 

To jest po prostu telefon stacjonarny. Potrzebujesz normalny analogowy aparat telefoniczny do tego. Podlaczasz go normalnym kablem telefonicznym do modemu i normalnie działa. Nic nie trzeba konfigurować.

Co do taryf to aktualne są w cenniku. Nic nie jest za darmo, ale ciekawe jest to co masz w abonamencie. Regularnie po kilka godzin rozmów ze znajomymi w USA zaliczamy. Choćby dla szpanu warto: oni o takiej ofercie mogą pomarzyć.

Dodatkowo możesz skonfigurować także smartfona pod tą usługę. To działa przez klienta SIP, poczytaj w podlinkowanych wcześniej wątkach.

Minus całej zabawy jest taki, że połączenia na krajowe komórki są płatne. Można co prawda wykupić pakiety minut po dość atrakcyjnej cenie, ale to nie to samo. Generalnie to jest mocno niedoceniana usługa, warta zainteresowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?


@luxpiotrnapisał(-a)

Będę miał montowany światłowód Orange z Funbox 6  - internet 600 / telewizja 139k / numer komórkowy / telefon internetowy

Ten telefon internetowy stacjonarny jest podobno w standardzie do mojej oferty. Dowiedziałem się, że technicy nie dostarczą żadnego telefonu i muszę go kupić samemu.

Teraz pytanie jaki ten telefon internetowy kupić? Na co zwrócić uwagę?  Polecicie jakieś modele do powiedzmy 400zł

Znalazłem takie coś jak Gigaset A690 IP Może być?


A dokąd Ty chcesz dzwonić? Jedynie chyba na stacjonarne do UE usa czy Kanadę albo na komórki do USA i Kanady.

Numer jest nadany bo oferta taka natomiast nie musisz z tego korzystać. Masz komorke to w PL wystarczy  😉

Ten voip to taka usługa w 99% nikomu nie potrzebna.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

Myślałem, że dzwonienie przez internet jest darmowe. Poza tym myślałem bardziej o rodzicach niż o sobie... dla nich byłoby to pewne ułatwienie zamiast komórki.

To wytłumaczy ktoś na jakiej zasadzie to działa? Musiałbym coś jeszcze płacić za dzwonienie z takiego telefonu?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9659
  • 82

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

@luxpiotr  tak jak pisze @PARANOJA Usługa telefon domowy w ramach pakietu Orange Love światłowód to nielimitowane połączenia międzynarodowe na telefony stacjonarne – oferta dotyczy połączeń z krajami Unii Europejskiej oraz Kanadą, a także Stanami Zjednoczonymi. Dodatkowo darmowe i bez limit są również połączenia z telefonami komórkowymi do USA i Kanady  Przesyłam linka https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/nielimitowane-rozmowy-miedzynarodowe-telefon-domowy-z-...

Co do telefonu stacjonarnego to bardzo dobry w tych tematach jest @j131 Kolega naprowadzi cię jaki telefon stacjonarny najlepszy kupić i aby prawidłowo dział. Mogę tylko tyle napisać aby połączyć telefon stacjonarny to trzeba kupić telefon stacjonarny z bazą i podłączyć kabelkiem telefonicznym do FB6 przesyłam linka do tematu który został rozwiązany przez @j131  https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox6-a-s%C5%82uchawka-gigaset-voip/m-p/350507

Pozdrawiam 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

@luxpiotr 

To jest po prostu telefon stacjonarny. Potrzebujesz normalny analogowy aparat telefoniczny do tego. Podlaczasz go normalnym kablem telefonicznym do modemu i normalnie działa. Nic nie trzeba konfigurować.

Co do taryf to aktualne są w cenniku. Nic nie jest za darmo, ale ciekawe jest to co masz w abonamencie. Regularnie po kilka godzin rozmów ze znajomymi w USA zaliczamy. Choćby dla szpanu warto: oni o takiej ofercie mogą pomarzyć.

Dodatkowo możesz skonfigurować także smartfona pod tą usługę. To działa przez klienta SIP, poczytaj w podlinkowanych wcześniej wątkach.

Minus całej zabawy jest taki, że połączenia na krajowe komórki są płatne. Można co prawda wykupić pakiety minut po dość atrakcyjnej cenie, ale to nie to samo. Generalnie to jest mocno niedoceniana usługa, warta zainteresowania.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

Najtańszy model aparatu telefonicznego „ z kablem” z elektromarketu polecam, wspinasz sie w gniazdo telefoniczne i poszło.
Ale przypominam sobie ze na androidy była apka Orange ze sklepu i można było dzwonić z niej z minut pakietu „stacjonarnego”. Musiałbym zapytać kumpla o szczegóły bo on chyba do tej pory jedzie Stany - Polska na moim numerze. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

@Wiktoria17 

Ta apka jest już zbędna. Android wspiera SIP natywnie, do wersji 11. W późniejszych trzeba podeprzeć się jakimś klientem SIP ze sklepu.

PS. Tak to teraz wygląda:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262709#M30...

 

PS2. Dodatkowym bonusem jest mało znany fakt, że na tak skonfigurowanych słuchawkach można z jednego numeru prowadzić trzy rozmowy jednocześnie. Sprawdzone, działa. Tę stacjonarną linię trudno zablokować!


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

Od siebie jeszcze dodam, że ogólnie połączenia na komórki w kraju z tego telefonu są płatne 29.gr/minuta. 

 

Jeżeli użytkownicy tego numer będą mieli potrzebę dużo na komórki dzwonić nożna dobrać pakiet 3000 minut właśnie na komórkowe za 20 zł.

 

 

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9659
  • 82

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

@luxpiotr  dokładnie tak pisze @Kimiriko  jak chcesz duzo dzwonić na komórki z telefonu stacjonarnego to mozesz dokupić pakiet taki jak pisze @Kimiriko 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telefon internetowy do Orange światłowód - jaki?

@luxpiotr  kup Panasonic DECT. Bazę z dwoma słuchawkami na dom i bazę z jedną ( możliwa do rozbudowy o kolejną) na zwykłe mieszkanie. Gwarancja działania, prostota klawiszy i nieśmiertelność ..jeszcze dobre to, że sygnał słyszysz po naciśnięciu słuchawki, a nie już po wybraniu numeru jak w Gigasecie

Od dziesięcioleci używam Panasonica...do tej pory..i bym nie zamienił na nic innego..bo pasuje do wszystkiego 

20230322_212826.jpg

 i wystarczy zwykły analogowy bezprzewodowy. Nie kupuj żadnych IP do ethernet, bo więcej kłopotu jak pożytku