Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

Dzień dobry, chciałam korzystać z telefonu stacjonarnego mając Funbox6, ale chyba zakupiłam złą słuchawkę... Słuchawka to Gigaset A690 xh. Niestety nie ma możliwości połączenia jej kablem bo nie ma nawet wejścia, jest tylko komunikat  o rejestracji słuchawki (gdy wciskam rejestruj niestety nic nie wyszukuje). Kierowałam się tym, że to technologia VoIP, ale obawiam się że mogę sobie ja wyrzucić do kosza lub oddać w dobre ręce 🙂 Czy w ogóle jest szansa połączyć taka słuchawkę z tym routerem jakoś bezprzewodowo?  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

@Sayuriko 

To się raczej nie nada. Przynajmniej nie samo z siebie. Trzeba by jeszcze wspomnianą w instrukcji bazę kupić (i podłączyć kabelkiem telefonicznym do FB6). To nie jest sam z siebie telefon VoIP, tylko DECT. FB6 nie ma tego typu bramki VoIP wbudowanej, więc bez dodatkowych urządzeń się tego nie połączy.

Natomiast każdy praktycznie smartfon ma możliwość funkcjonowania jako bramka i słuchawka VoIP, w trybie klienta SIP. Pisałem o tym wielokrotnie, to działa całkiem dobrze.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

@Sayuriko z FunBox bezprzewodowo jej nie podłączysz, można do Laptopa ją próbować podłączyć czy PC, ale czy to ma sens ...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Funbox6 a słuchawka gigaset voip


@Sayurikonapisał(-a)

Dzień dobry, chciałam korzystać z telefonu stacjonarnego mając Funbox6, ale chyba zakupiłam złą słuchawkę... Słuchawka to Gigaset A690 xh. Niestety nie ma możliwości połączenia jej kablem bo nie ma nawet wejścia


dokup bazę, podłącz do funboksa i będziesz zadowolona


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

@Sayuriko 

To się raczej nie nada. Przynajmniej nie samo z siebie. Trzeba by jeszcze wspomnianą w instrukcji bazę kupić (i podłączyć kabelkiem telefonicznym do FB6). To nie jest sam z siebie telefon VoIP, tylko DECT. FB6 nie ma tego typu bramki VoIP wbudowanej, więc bez dodatkowych urządzeń się tego nie połączy.

Natomiast każdy praktycznie smartfon ma możliwość funkcjonowania jako bramka i słuchawka VoIP, w trybie klienta SIP. Pisałem o tym wielokrotnie, to działa całkiem dobrze.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Chyba lepiej będzie jak kupię normalny tel stacjonarny😊

 

Dziękuję za pomoc 😊

 

______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

No właśnie, korzystając z wiedzy eksperckiej - czy "normalny" telefon stacjonarny będzie ok do funboxa6? 😁🤔


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

@Sayuriko 

Stacjonarny, tak - ten też jest stacjonarny. Brakuje mu jedynie stacji bazowej z kabelkiem analogowym. Telefon może być bezprzewodowy (DECT), z dowolną liczbą bezprzewodowych słuchawek, byle miał jedną stację bazową którą da się kabelkiem telefonicznym podłączyć do funboxa. Wszytko zależy od tego jak często i jak długie rozmowy planujesz z tego prowadzić. U mnie zestaw pięciu słuchawek DECT plus dwa smartfony SIP sprawdzają się doskonale. Kompatybilności na 100% nie da się zagwarantować, ale zasadniczo powinien działać każdy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Funbox6 a słuchawka gigaset voip

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Ten telefon ma pełnić funkcję "pomocniczą". Poszukam czegoś odpowiedniego😊


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox6 a słuchawka gigaset voip


@Sayurikonapisał(-a)

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Ten telefon ma pełnić funkcję "pomocniczą". Poszukam czegoś odpowiedniego😊


Powodzenia, gdyby były jakieś problemy to pisz.

Przy okazji, dla przypomnienia, przepis na konfigurację na androidzie:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262709#M30...