Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung icu100 tryb eko


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung icu100 tryb eko

@RaDo_sny zmieniłem ustawienia z 4 na 2 godziny i po wyłączeniu na 9 godzin nic się nie zmieniło . Dioda nr.2 w dalszym ciągu nie jest podświetlona , a więc wygląda na to że w ICU 100 tryb ECO nie działa i dekoder na okrągło ; żre ; max prądu . 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Samsung icu100 tryb eko


@Anonimnapisał(-a)

Dekoder ma brand od Orange, być może okrojony jest z tej funkcji lub ta nie działa prawidłowo, jeśli jest w trybie eko powinien brać mniej prądu, ci co go mają mogą pomierzyć pobór prądu miernikiem.

Ewentualnie zaopatrzyć się w miernik zużycia prądu.


Dekoder czy jest włączony czy jest w trybie standby pobiera tyle samo prądu. Sprawdziłem to miernikiem. Odkąd korzystam z dekodera to diody eko (tej czerwonej) nie widziałem nigdy zapalonej. Moim zdaniem ten tryb nie działa. Najgorsze jest to, że czy oglądasz telewizję czy nie to urządzenie cały czas pobiera max prądu.

Ktoś (Orange) powinien coś z tym zrobić bo wychodzi na to, że Orange ma chyba jakąś tajną umowę z Tauronem podpisaną Emotikon: sfrustrowany


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung icu100 tryb eko

Dodam że przy obecnych temperaturach dekoder grzeje się bardzo mocno i naprawdę robi się to niebezpieczne . Z tego co wiem dysk podłączony do ICU100 również cały czas ; kręci ; oraz dodatkowo nabija licznik energetyczny. Najwyższy czas zapanować nad oprogramowaniem tego dekodera . Gdzie zapowiadane nowe oprogramowanie ?.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung icu100 tryb eko

Tego najstarsi górale nie wiedzą.

Poza tym jeśli sytuacja naprawdę jest niebezpieczna to odłącz dekoder od prądu i zgłoś to ba BOK. Takie sprawy mają wyższy priorytet.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Samsung icu100 tryb eko

Dekoder grzeje się bo cały czas działa nie zależnie czy oglądamy TV czy nie. Ja osobiście na noc wyłączam dekoder i modem - niech sobie chociaż w nocy trochę ochłoną.

Sam dekoder pobiera ok 8W jak jest załączony i w standby 7,5W. Dodam tylko,że dekoder WIWA (telewizji naziemnej) pobiera 5W podczas działania i 0,5W w standby. W standby obudowa WIWY jest chłodna.

A co do aktualizacji oprogramowania dekodera to podobno ok. miesiąc temu jakaś była, ale widocznie nie rozwiązała tego problemu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung icu100 tryb eko

Mnie dziwi że w standby tak wysoki pobór prądu, powinno być 1/2 trybu normalnego (on line), może z dekoderem coś nie tak, wychodzi z tego że wszystko pod napięciem, stąd taki pobór prądu (straty/bo to na ciepło się przetwarza).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Samsung icu100 tryb eko

A mnie nie dziwi ponieważ tryb ECO w dekoderze nie działa. A świadczy o tym dioda (czerwona), która odpowiada za tryb ECO, tylko problem z nią jest taki, że nikt jeszcze nigdy nie widział żeby ona się zapaliła Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Samsung icu100 tryb eko

@Robert_18 to tak jak z UFO wszyscy o tym piszą i mówią, nikt jednak nie widział tego z bliska, można by zgłosić usterkę jak mocno się grzeje, podmienią na nowy dekoder, to już twoja decyzja.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Samsung icu100 tryb eko

Ja to mogę zgłosić tylko obawiam się, że to nie jest problem mojego egzemplarza tylko jest to problem ogólny tego dekodera. Z tego co sprawdzałem na forum to nie tylko mi nie działa tryb ECO. Dobrze by było jakby ktoś z Orange zaglądał na to forum, ewentualnie gdzie można by zgłosić problemy dotyczące oprogramowania urządzenia.

Martwy temat o aktualizacjach założony przez pracownika Orange:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-Samsung-ICU-100-informacje-o-aktualizacjach/m-p/57...

niestety dyskusja jest tam wyłączona - absurd - a temat chyba umarł śmiercią naturalną.

 

Anonim

Nie dotyczy

Samsung icu100 tryb eko

Temat z linka zamknięty, ale @Artur śledzie nowe tematy, może on coś wniesie w twój temat 😉