Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

Właśnie zmieniam icu100 na iwu200. Icu100 złe współpracuje z nowym telewizorem (samsung qled). Co jakiś czas losowo przy włączeniu telewizora nie widzi on sygnału z dekodera. Pomaga tylko restart dekodera. Na szczęście netfixa mam w telewizorze a z nagrywarki nie korzystam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53197
  • 617

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

@Darmat  kolejnosć włączania sprzętu.  1 tv, 2 dekoder. Czasem jest tak jak piszesz..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

Odkopię trochę temat. Przymierzam się do podpisania umowy z ORANGE i staje przed dylematem jak wiekszość nowych klientów. Który dekoder wybrać? 

IWU 200 jak rozumiem jest już od 2 lat dostępny, wiec zakładam, że choroby wieku dziecięcego ma już za sobą. Czy się mylę?

 

Wiem, że zaletą ICU 100 jest możliwość podłączenia własnego dysku na który można nagrywać programy.

 

Co mnie interesuje:

- Jak wygląda stabilność obu urządzeń?

- Jakość i stabilność obrazu przy połączeniu z modemem po WIFI?

- Czy któryś z dekoderów ma pilota radiowego czy tylko na podczerwień?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53197
  • 617

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

@R420R Odpowiadam

ICU stabilniejsze

ICU z opinii ma lepszy odbiornik, ale i to zależy od nadajnika i zasięgu

Oba mają takie same piloty na podczerwień


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200


@R420Rnapisał(-a)

Odkopię trochę temat. Przymierzam się do podpisania umowy z ORANGE i staje przed dylematem jak wiekszość nowych klientów. Który dekoder wybrać? 

 

IIRC dekoder można zmieniać w trakcie umowy bez większych ceregieli i opłat. ICU100 jest wynajmowany nieco drożej (5-10PLN/miesiąc), IWU200 zwykle bez dodatkowych opłat. Można też wziąć obydwa. Dobrze upewnić się co do tych szczegółów przy zawieraniu umowy, bo operator zmienia ofertę i każdy może dostać nieco inną (ze specyficznymi rabatami, upustami czy promocjami). Nikt nie zawiera umowy na "standardowych" cennikach. Jedna uwaga pod rozwagę: jeśli w umowie terminowej będzie bogatszy pakiet to zwykle cena będzie korzystniejsza, ale za to nie będzie się dało z niczego zrezygnować. Natomiast przy minimalistycznym podejściu, w trakcie umowy będzie można ją rozszerzać dość dowolnie. Będzie to prawdopodobnie droższe rozwiązanie, ale z dodatków można w każdej chwili zrezygnować.

IWU 200 jak rozumiem jest już od 2 lat dostępny, wiec zakładam, że choroby wieku dziecięcego ma już za sobą. Czy się mylę?

 

Obydwa są już dostępne dość długo. Ich choroby zasadniczo jednak nie są leczone.

 

Wiem, że zaletą ICU 100 jest możliwość podłączenia własnego dysku na który można nagrywać programy.

 

Owszem, ma też możliwość odtwarzania multimediów z innych źródeł niż IP TV (USB, DLNA, Netflix). IWU200 nie daje takich możliwości. Za to ma HDR którego ICU100 nie ma.

 

Co mnie interesuje:

- Jak wygląda stabilność obu urządzeń?

 

Miałem oba, IMHO stabilność jest identyczna. Zaliczają zawieszanie się nie częściej niż raz w tygodniu. Oczywiście YMMV, to bardzo subiektywna opina.

 

- Jakość i stabilność obrazu przy połączeniu z modemem po WIFI?

 

Oba dekodery używają pasma 5GHz które jest bardzo łatwo ekranować. To czasem rodzi problemy z zasięgiem i odbiorem. Na dobrą sprawę wystarczy wizyta gościa ze sprzętem aktywnym w tym paśmie i kłopoty mogą się pojawić. IMHO jedynym sensownym rozwiązaniem jest połączenie modemu i dekodera kabelkiem eternetowym. Karty sieciowe (WiFi jak i eternetowa) dekoderów różnią się, więc w praktyce mogą mieć inne "osiągi" w tym samym kontekście. IMHO to jednak marginalna kwestia.

 

- Czy któryś z dekoderów ma pilota radiowego czy tylko na podczerwień?

 

Nie, tylko podczerwień. Piloty są identyczne, bardzo tandetnie wykonane i niezwykle lekkie.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Jak-poprawi%C4%87-pilota-ICU100/m-p/267465

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dlaczego-piloty-od-dekoder%C3%B3w-s%C4%85-takie-leciutkie/...

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Nie ma sprawy, kto pyta nie błądzi. 😉


 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 79
  • 2

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

@stigman88 ICU 100 mam go od kąd weszły.Jest możliwość podpiecia dysku i to jedyny plus ,na IWU200 nie podepniesz dysku wiec mozesz nagrywac tylko na multinagrywarce.Z tego co mi wiadomo ani jeden ani drugi nie ma wsparcia HDR.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 99
  • 335
  • 1

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

Odkopie trochę temat 😉

 

Który z ww. dekoderów jest szybszy (bardziej responsywny w działaniu)?

 

Kolega wyżej napisał, że dekodery łapią zwis około raz w tygodniu. Tylko restart urządzenia pomaga? Czy zawiesi się, ale wróci do życia bez odcinania prądu?

 

Skłaniam się bardziej ku Samsungowi, ale wole dopytać przed dokonaniem ostatecznego wyboru 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3048
  • 31

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200


@shevchenko_1987napisał(-a)

Odkopie trochę temat 😉

 

Który z ww. dekoderów jest szybszy (bardziej responsywny w działaniu)?

 

Kolega wyżej napisał, że dekodery łapią zwis około raz w tygodniu. Tylko restart urządzenia pomaga? Czy zawiesi się, ale wróci do życia bez odcinania prądu?

 

Skłaniam się bardziej ku Samsungowi, ale wole dopytać przed dokonaniem ostatecznego wyboru 😉


Posiadam od ponad 18mc samsunga i ani razu nie zaliczył zawiechy.

Przy iwu200 zauważyłem lekkie opóźnienie w działaniu ale nie testowałem go dłuższy czas.

Dla mnie wybór prosty 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 99
  • 335
  • 1

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200

Dzięki! Zresztą zawsze bardziej ceniłem Samsunga niż Sagema, ale wolałem się upewnić 😉

 

Czy Samsungi są dostępne w salonie gdybym decydował się na zamówienie (ze względu na ONT)?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200


@shevchenko_1987napisał(-a)

Odkopie trochę temat 😉

 

Który z ww. dekoderów jest szybszy (bardziej responsywny w działaniu)?


Obydwa są mniej więcej tak samo szybkie/wolne. Przełączanie kanałów jest płynne, ale niektóre inne funkcje zaskakują zaskakująco powoli. Nie do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Interface jest jednak praktycznie identyczny.

 


Kolega wyżej napisał, że dekodery łapią zwis około raz w tygodniu. Tylko restart urządzenia pomaga? Czy zawiesi się, ale wróci do życia bez odcinania prądu?

 


Nie napisałem że "około raz w tygodniu", tylko że "nie częściej niż raz w tygodniu". Tak naprawdę ich stabilność nie jest problemem. Sam fakt że można każdego z nich zawiesić po prostu naciskając klawisze na pilocie nie świadczy najlepiej o dojrzałości oprogramowania. Przy dekoderach NC+ z którymi miałem wcześniej do czynienia nie było takiej możliwości. Ale przy normalnym użytkowaniu nie ma problemu z notorycznymi zacięciami czy zawieszeniami.

 


Skłaniam się bardziej ku Samsungowi, ale wole dopytać przed dokonaniem ostatecznego wyboru 😉


Jasne. Od założenia tego tematu trochę się zmieniło. W szczególności teraz już Netfix jest na wszystkich dekoderach więc ta różnica odpadła. Nie wiem jak jest z DLNA bo już nie mam dostępu do IWU200, natomiast ICU100 nadal nie wspiera HDR (i raczej wspierał nie będzie). Aktualizacje wychodzą "po kryjomu", nieregularnie i bez możliwości ich zablokowania. Ba, nie ma nawet oficjalnej metody sprawdzenia wersji oprogramowania - aktualizowanych jest niezależnie kilka różnych elementów i nie każdy odbija się na numerze wersji oprogramowania.

 

Pytałeś też o możliwości resetowania: jest ich kilka, ale rzadko są potrzebne. "Z hebelka" pomaga na większość dolegliwości ale do tego trzeba do dekodera podejść (wyłącznik jest, z tyłu obudowy). Bardziej zaawansowane opcje są dostępne przez menu serwisowe uruchamiane kombinacją klawiszy D-C-D na pilocie. Można albo wyjść z menu co wywoła restart dekodera podobny do wyłączenia, albo wybrać reset do ustawień domyślnych. To można zrobić bez kontaktu fizycznego.

 

Osobiście całość instalacji włączam tylko na czas oglądania, poza tym zasilanie ma odcięte, więc restart wszystko zalicza przeważnie raz dziennie. Nie zauważyłem żadnego negatywnego (ani też specjalnie pozytywnego) wpływu takiego trybu obsługi na funkcjonowanie sprzętu.