Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

Cześć,

 

 Mam dekoder jak w temacie podłączony aktualnie w paśmie 2,4GHz z routerem Funbox 2.0 (monter konfigurował i jak się okazało wogóle nie włączył mi WiFi 5GHz w Funboxie, sam to później zrobiłem).

 Niestety uważam, że czasami połączenie nie wyrabia i pojawiają się artefakty/kasza na ekranie tv.

W opcjach dekodera widzę informację, że pasmo WiFi jest około 1Mbps (!?):

 

whd1mbpscrop.png

 

Stąd pomysł na połączenie w paśmie 5GHz i pytanie jak to zrobić. Zaznaczam że SSID obydwu sieci się różni, klucz jest ten sam.

W tym samym miejscu gdzie stoi dekoder połączenie w paśmie 5GHz jest możliwe bez problemu i znacznie szybsze niż w 2.4GHz (przetestowane na smartfonie z kartą Wifi AC i WiFi analyzer).

 

Przy okazji - znacie sposób na identyfikacje w Funbox 2.0, które urządzenia są podłączone do 2,4GHz a które do 5 GHz? Bardzo ubogie opcje na routerze w porównaniu z Netią którą miałem do tej pory.

 

 

 

 
 
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

@jonnebkliknij tutaj -  ORANGE EKSPERT - Jak podzielić pasmo Wi-Fi na modemie Orange FunBox 2.0 i 3.0?

WHD 80.JPG

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

Parowanie dekodera z funboxem jest możliwe tylko przez przycisk WPS. Teoretycznie chyba można spróbować wyłączyć na chwilę pasmo 2,4GHz, ale czy za działa to nie wiem.
Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

@jonnebkliknij tutaj -  ORANGE EKSPERT - Jak podzielić pasmo Wi-Fi na modemie Orange FunBox 2.0 i 3.0?

WHD 80.JPG


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

@jonneb

jeśli któraś z odpowiedzi okazała się dla Ciebie pomocna, to - śmiało! - oznacz ją :). Szczegóły poniżej:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?

niestety nie mam w ustawieniach WiFi takiej opcji jak częstotliwość może to jakaś starsza wersja Funboxa

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 i WiFi 5GHz - jak?


@cyklopnapisał(-a)

niestety nie mam w ustawieniach WiFi takiej opcji jak częstotliwość może to jakaś starsza wersja Funboxa


@cyklop, w panelu routera (192.168.1.1) nic nie ma takiego?

O FB.PNG1FB.PNG2 SSID.PNG3 włączona cz.PNG