Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@Janhalb 

Ja wiem dlaczego. Niezgodność interface ze specyfikacją USB3.0.

Nie żadna teoria, sprawdzone na bardzo szerokiej puli pamięci: kilkadziesiąt dysków różnych typów i kilka różnych wykonań interface.

Zdecydowana większość użytkowników to w ogóle nie wie że może z tym być jakiś problem bo wszystko im działa bezproblemowo.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Dalej wiem że nic nie wiem. Podłączyć obojętnie jaką pamięć ale do Interface USB3.0 raczej nie jest prawdą.

Po pierwsze - pamięć musi być nie mniejsza niż 320 GB

Po drugie - pamięć musi posiadać wyjście USB3.0

Prawdopodobnie ważne jest  w jakim formacie jest sformatowany.

Kabel, który posiadam działa z TV, czyli jest dobry.

To już drugi dekoder który nie wykrywa mojego oryginalnego dysku, poprzednie dwa wykrywały.

Każdy nowy dekoder po podłączeniu nabiera oprogramowanie bez mojej wiedzy i chyba w tym momencie blokuje mi twardy dysk. Przy inicjacji drugiego z kolei dysku zapaliła się pomarańczowa lampka ale dekoder dysku nie widział, również następny nie widział ale lampka już nie paliła (ostatni).

Bądź tu mądry.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1 Sprawdź czy masz aktywną multinagrywarkę..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

W odpowiedzi na reklamację Pani na infolinii z Orange chciała mi przekazać dobrą wiadomość : dostanie pan darmowo Multinagrywarkę, ucieszyła mnie ta wiadomość. Lecz po chwili dodała tylko musi pan podpisać nową umowę , wyższą jak dotąd. Oczywiście że się nie zgodziłem na ten chwyt marketingowych, bo darmowo to jest prawie wszystko ale na krótki czas i nie na wszystkie programy. Innej odpowiedzi nie dostałem, na pytanie dlaczego nie mogę wymienić dysku i dla czego nie mogę nagrywać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1  Aktywna multinagrywarka uniemożliwia nagrania na dysku. Sprawdź, czy  jej jednak nie aktywowano 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@agat13napisał(-a)

@adzia1  Aktywna multinagrywarka uniemożliwia nagrania na dysku. Sprawdź, czy  jej jednak nie aktywowano 


Co ty opowiadasz? Mam aktywne jedno i drugie i niczego mi nie uniemożliwia. nagrywam rutynowo na oba sposoby.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@j131 Opieram się na info, które otrzymałem od operatora... Widać też zorientowany konsultant 🙂

Przyjmuję do wiadomości Twoją opcję @j131 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@adzia1napisał(-a)

Dalej wiem że nic nie wiem. Podłączyć obojętnie jaką pamięć ale do Interface USB3.0 raczej nie jest prawdą.

 

Co nie jest prawdą? Że tak zrobiłem? Nie wierzysz mi? Twoje prawo.

 

Po pierwsze - pamięć musi być nie mniejsza niż 320 GB

 

Nie musi. W roboczej konfiguracji mam dysk 250GB i działa. A do przetestowania gniazda w dekoderze wystarczy dowolny pendrive, byle USB3.0. Sprawny dekoder go rozpozna  tyle, że będzie można go sformatować. Jeśli go nie rozpozna to musi mieć uszkodzony port. 

 

Po drugie - pamięć musi posiadać wyjście USB3.0

 

No tak właśnie napisałem, musi.

 

Prawdopodobnie ważne jest  w jakim formacie jest sformatowany.

 

Absolutnie bez znaczenia. Przetestowałem wszystkie formaty znane ludzkości. Dekoder ignoruję tą informację i formatuje dysk niezależnie od tego jaki system plików się na nim znajduje (lub nie).

 

Kabel, który posiadam działa z TV, czyli jest dobry.

 

Ale ma wtyczkę niebieską, do USB 3.0?

 

To już drugi dekoder który nie wykrywa mojego oryginalnego dysku, poprzednie dwa wykrywały.

 

To wskazuje na uszkodzenie portu w tym (i tylko w tym) dekoderze.

 

Każdy nowy dekoder po podłączeniu nabiera oprogramowanie bez mojej wiedzy i chyba w tym momencie blokuje mi twardy dysk.

 

Ta hipoteza jest IMHO pozbawiona podstaw. Używanie (lub nie) dysku do nagrywania w ICU100 nie zależy od operatora. Nic tu się nie powinno blokować.

 

Przy inicjacji drugiego z kolei dysku zapaliła się pomarańczowa lampka ale dekoder dysku nie widział, również następny nie widział ale lampka już nie paliła (ostatni).

 

Za dużo zmian na raz. Jednak te dekodery potrafią skutecznie zajeździć każdy dysk, znacznie szybciej niż komputer. Zapalenie się lampki to oczywiście znak że dysk jest widoczny, ale nie gwarancja że będzie działał. Nadal może być uszkodzone coś "po drodze".

 

Bądź tu mądry.

 

No niestety, zdalnie nie da się pomóc bardziej konkretnie. Też tylko zgaduję, ale sporo się z tym bawiłem i na moje wyczucie to jest jednak jakiś problem sprzętowy.

 


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@j131 Problem nie rozwiązany ale wypada podziękować za włożony trud wszystkim uczestnikom w rozwiązywaniu zagadki. Co do 2 punku to była zawsze mowa że wkładamy do interface USB 3.0, a nie że wkładamy urządzenie USB 3.0.Dla próby kupię Pen USB 3.0. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Może w salonie mają podłączony na prezentacji ICU 100 - podłącz u ich dysk i zobacz czy zadziała - wykluczysz awarię dysku.