Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

Chciałbym aby na ten temat wypowiedział się ktoś z Orange. Umowa przedłużona, więc jest zapis że mam dysk za 45,- zł niby dzierżawiony a nie mogę nagrywać. Aneksu nowego też nie dostałem. Więc firma Orange  to lipa? Dysk mają ale nie dają, proszę formalnie osobę odpowiedzialną na wypowiedzenie się w tej sprawie. Jest podstawa do zerwania umowy z winy firmy Orange.

 

___________

* wpis poddany edycji - Wiktor


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

"ktoś z Orange" może wie, ale się nie wypowie. Jak w każdej innej sprawie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Bo się boi że z pracy wyleci jak prawdę powie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1 Tu nikt z Orange na ten temat si ę nie wypowie. To forum samopomocowe, więc ja zaproponuję dwa rozwiązania (kolejne). 

1. Podłącz dysk do dekodera z tyłu do USB3.0 

Z poziomu menu dekodera (niebieski-żółty-niebieski na pilocie) wybierz formatowanie dysku (ręcznie)

Zobacz co powie dekoder po raz pierwszy i po restarcie z podłączonym dyskiem.

2. Podłącz dysk do kompa. Z poziomu managera urządzeń -> zarządzanie dyskami zerknij czy go widać jako niesformatowany i wymuś formatowanie. Po ponownym podłączeniu do dekodera powinien ruszyć (jeśli nie jest uszkodzony na dobre). Stosuj regułę restartu i drugiej czy trzeciej próby.

Tyle mogę doradzić. Co do relacji z operatorem-nie mogę się wypowiedzieć 🙂 bo nie wypożyczałem dysku 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@agat13 wielokrotnie to robiłem. Dysk po formatowaniu nie widoczny dla dekodera, również w menu niebieski-żółty-niebieski. Popsuty nie jest bo działa i nagrywa w innym urządzeniu (TV). 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1 Dopytam: tak jak opisałem, narzędziami Windowsa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

W PC -Win10, EaseUS Partition Master 12.9.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1 to jest soft alternatywny. Spróbuj spod windowsa, jak pisałem

manager urządzeń w windows 10 - Wyszukaj (bing.com)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@adzia1napisał(-a)

...

Dekodery IUC100 tolerują tylko fabryczne dyski.

...


To jest zwyczajnie nieprawda. Do dekodera ICU100 można podłączyć jakąkolwiek pamięć masową, byle przez interface USB 3.0 i ma obowiązek działać. Tak jak pisałem wcześniej, sprawdzałem to osobiście i jestem pewien tego o czym piszę. Coś masz zepsute. Jeśli nie dysk to interface lub kabelek lub port w dekoderze. Trzeba wymieniać elementy po jednym i zidentyfikować defektywny.

 

Dysk dowolnie sformatowany (NTFS czy cokolwiek innego) powinien zostać (po stosownym ostrzeżeniu) sformatowany przez ICU100 na "swój" system plików (prawdopodobnie jest to zaszyfrowany ext2 lub ext4). Ponowne używanie go w innym celu wymaga trochę gimnastyki (Eseaus nie jest do tej gimnastyki potrzebny). W większości aktualnych wersji systemu windows do tego typu zabaw z dyskiem służy systemowy DISKPART. Ale to ci nie jest potrzebne, skoro uważasz że dysk działa z wszystkim, tylko nie z dekoderem. Skoro dekoder go nie widzi, nie chce go formatować, to coś jest nie tak z kabelkiem albo z dekoderem. Podłacz tam coś innego na próbę: np. pendrive (byle USB 3.0). Nie żeby od razu miało działać, ale przynajmniej będzie wiadomo czy to kabelek czy port. Dysk podłączony kabelkiem USB2.0, nawet do portu niebieskiego z tyłu też nie będzie widziany.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

"Do dekodera ICU100 można podłączyć jakąkolwiek pamięć masową, byle przez interface USB 3.0 i ma obowiązek działać."

 

Piękna teoria - niestety, zdecydowana większość użytkowników nie potwierdza jej zgodności z praktyką. Od kiedy w ogóle Orange zaczęło dawać ludziom ICU 100 trwają dyskusje "…ten dysk działa, tamten nie i nikt nie wie dlaczego".