Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

Ale mając  tą samą bramę 192.168.1.1 na 3 routerach pojawił się problem jak jestem podłączony kablem do lan to mogę wejść tylko do 1 panelu routera a jak wchodze do wifi do innego routera to otwiera mi się dalej ten panel po kablu czemu tak jest?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

Na loco m2 miałem łącze z sąsiadem ja dawałem internet, ale z tego co pamiętam łączenie się do loco z telefonu huawei P8 nie udawało się. Łącze było w trybie mostu. Napewno loca muszą mieć inne adresy musiał bym to widzieć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@jaryn  no ale loco ma domyślnie adres 192.168.1.20 i miał ustawione statyczne dhcp.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie


@Januszbbanapisał(-a)

@jaryn  no ale loco ma domyślnie adres 192.168.1.20 i miał ustawione statyczne dhcp.


adres można zmienić. Jak się załączy dhcp to router będzie przydzielał adres. Loco może być w trybie routera. Nie pamiętam teraz moźliwości musiałbym to sobie przypomnieć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@jaryn  byłbym Ci wdzięczny za pomoc 🙂 w Tobie nadzieja 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53201
  • 617

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba  mam propozycję.  Narysuj układ sieci wraz z zasięgami, budynkiem, umiejscowieniem routerów ( wszystkich 3) wraz z nazwami sieci 

Takie szukanie sziry w całym przy tal nietypowym rozwiązaniu jakie masz, jest zgadywaniem w ciemno. 

Ja już dawno bym ściągnął sieciowca do pomocy i konfiguracji, a obsługi już bym się nauczył od fachowca. 

Nic bardziej nie kołuje jak brak danych i odpowiadanie w ciemno na tematy sieciowo-techniczne


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@agat13  ja sam sobie poradzę tylko bez waszej pomocy nic nie zdziałam 192.168.1.1 taką bramę mają 3 routery a 3 loco m2 ma 192.168.1.20 statyczne dhcp i ja nic tu  nie zmieniałem. Myślę zrobić tak :

 

1 router 192.168.1.1 dhcp  + loco  192.168.1.20 statyczne dhcp

 

2 router 192.168.2.1 dhcp + loco 192.168.2.20 statyczne dhcp

 

3 router 192.168.3.1 dhcp + loco 192.168.3.20 statyczne dhcp 

 

Tylko nie wiem czy tak będzie dobrze i jaka ustawić pule dhcp?

 

 

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba 

Przeczytaj jeszcze raz to co Ci @agat13 napisał. Przeczytałeś? Nadal uważasz że sobie poradzisz? To przeczytaj jeszcze raz.

Nie ma czegoś takiego jak "statyczne DHCP".

 

Najpierw pisałeś że sieć numer 1 i 2 działa poprawnie a tylko z trzecią jest problem. Potem napisałeś że w każdej sieci co innego działa a co innego nie działa. Nie wiemy tak naprawdę nic, w każdym razie nic pewnego.

 

Skoro piszesz, że po kablu do rutera się połączyłeś i "wszystko było OK", to co właściwie sprawdziłeś?

Można się wtedy połączyć z panelem loco (przy wyłącznym WiFi laptopa)?

 

Jeśli jesteś podłączony jednocześnie do dwóch sieci dwoma kartami (kabelek i WiFi) i obie sieci używają tej samej adresacji to nic nie będzie działało poprawnie. To jest elementarz, wydaje mi się że tego faktu nie akceptujesz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@j131 statyczne dhcp jest domyślnie ustawione w panelu loco m2 skoro w taki sposób nie zadziała to 1 router 192.168.1.1  2 router 192.168.2.1 i 3 router 192.168.3.1 aktywne dhcp tylko pytanie jak ustawić dhcp w samym loco czy ma byc aktywne czy statyczne dhcp  i jaki adres do panelu loco  ustawić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53201
  • 617

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba  te routery nie mogą mieć tej samej bramy 1.1 bo mają  inne zakresy adresów. Kiedyś pisałeś, że nie są połączone, więc już się coś nie zgadza. 

Jeśli pracują niezależnie, to ok. Każdy ma swój net, ok.

Każdy ma inny zakres adresów,  ok. W każdym nr 20 zarezerwowany jest dla loci, ok. 

Nie piszesz nic o wifi. O ssid I haśle, oraz zasięgach.

Jeśli znajdujesz się zasięgu wifi 1 routera, to łączysz się z nim , otrzymujesz, na tablecie, laptopie, telefonie adres  z tej puli z której ma logo 1 i wpisując adres z końcówka 20 łączysz się z loco 1.

Analogicznce 2 i 3. Czego tu nie można zrozumieć?