Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

Do ustawień kamer dostaje się za pomocą aplikacjii na androida i programu na pc a jeśli chodzi o dhcp w 3  routerach mam ustawione 192.168.1.1 ponieważ loco ma domyślny adres konfiguracjii 192.168.1.20 i tam domyślnie ustawiony jest statyczny adres dhcp i tego nie ruszałem a jeśli chodzi o wifi w samych routerach to mam je włączone ale nazwy sieci wifi  w 3 routerach mam inne i tak samo te 3 nazwy loco też mam inne.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba 

To masz razem sześć różnych (?) WiFi prowadzących do trzech różnych sieci. Telefon czy laptop w podstawowej konfiguracji łączy się automatycznie z najsilniejszą z nich, ignorując słabsze. Przez WiFi niczego nie zdiagnozujesz. Wyłącz WiFi w laptopie i sprawdź konfigurację każdej sieci z osobna po kablu i dopiero wtedy kiedy będziesz pewien że każda z sieci jest poprawnie skonfigurowana, przejdź do zabaw z WiFi.

 

PS. DHCP to serwer który przydziela adresy. Zarówno loco jak i rutery mają taki serwer wbudowany. Jeden z nich (i tylko jeden w jednej sieci) powinien być włączony. Nieważne który, ale bardziej intuicyjne jest zostawienie aktywnego serwera DHCP na ruterze, a wyłączenie go w loco. W tak małej sieci można też zrezygnować całkowicie z DHCP i wszstko konfigurować ręcznie na każdym z urządzeń (to byłoby maksymalnie 3x5=15 konfiguracji do ewentualnego ręcznego wklepania, zakładając pięć urządzeń na sieć: kamera, loco, ruter, laptop, telefon).

Rozumiem że Loco mają domyślny adres IP z końcówką 20 a rutery z końcówką 1. No i dobrze,może tak zostać, ale to nie ma wiele wspólnego z konfiguracją DHCP. Bez DHCP albo z dwoma różnymi DHCP inne urządzenia (np. Twój laptop) nie uzyskają adresu i się nie połączą z tą siecią.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@j131  wszystkie routery są dobrze skonfigurowane 1 loco działa bardzo dobrze i dostaje się do panelu i kamera łączy się z nim i  jest ok. A 2 loco nie widzi wogule sieci w laptopie ale kamera jest do niego połączona i działa ok a 3 loco widzi sieć ale niechce się połączyć a sila sygnału jest doskonała i kamere musiałem połączyć awaryjnie z siecią wifi w routerze te wszystkie 3 kamery łączą się tylko po wifi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba trochę nie jestem w temacie, ale problem jest, że niema internetu z loco m2 w laptopie i w smartfonie? Laptop i smartfon są sprawne?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba 

Czyli nie podłączysz tego laptopa kabelkiem do problematycznego rutera? Bez tego nic więcej Ci nie podpowiem bo po prostu kryształowa kula mi się zepsuła i nie zgadnę co masz nie tak.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  wszystkie routery są dobrze skonfigurowane 1 loco działa bardzo dobrze i dostaje się do panelu i kamera łączy się z nim i  jest ok. A 2 loco nie widzi wogule sieci w laptopie ale kamera jest do niego połączona i działa ok a 3 loco widzi sieć ale niechce się połączyć a sila sygnału jest doskonała i kamere musiałem połączyć awaryjnie z siecią wifi w routerze te wszystkie 3 kamery łączą się tylko po wifi.


Piszesz że loco "widzą sieć" lub "nie widzą sieci". O jakiej sieci piszesz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@j131 Każde loco ma swoją sieć wifi i w 1 loco nie widzi mi tej sieci w laptopie ale kamera jest do niej podłączona przez jej wifi. A do 2 loco wogule się nie moge połączyć z laptopa a siła jest doskonała i kamere musiałem połączyć niestety po wifi w routerze no bo kamera nie chciała się połączyć z siecią wifi z loco


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@Januszbba Z tego co pamiętam to jest prawidłowy objaw, że niema internetu. Czy jest problem z połączeniem. Musiał bym sprawdzić dokładnie, ale z tego co kojarzę to nie będzie działało, że loco m2 po wifi będzie działało z laptopem czy smartfonem. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@jaryn  ale z 1 loco normalnie się łącze z laptopa przez wifi ( loco) i dostaje się do panelu loco i nie ma problemów z tymi pozostałymi 2 mam problemy o czym już napisałem wcześniej 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Połączenie się z siecią wifi mając windows 7 na laptopie

@j131 Wszystkie 3 routery mają dhcp 192.168.1.1 i ja to już sprawdzałem kablem i jest ok a loco ma 192.168.1.20 panel  i ma statyczne dhcp i ustawienia routerów tych 3 są prawidłowe 1 jest pewne routery i loco muszą mieć taką samą adresacje po 1 linii i tak mam właśnie.