Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oglądaj od początku - problem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 44
  • 0

Oglądaj od początku - problem

Cześć, czy ktoś z Was napotkał na podobny problem do mojego? Rzecz w tym, że po włączeniu opcji oglądania programu od początku nie można normalnie wyjść z tej opcji - wszystko zawiesza się. Wyświetla się ekran z możliwością wyjścia, ale nie ma żadnej reakcji po kliknięciu czegoooleiek. Nie można nawet zmienić kanału. Pomaga jedynie wyłączenie i włączenie dekodera. Jakiś czas temu miałem przez chwilę taki problem, ale samo przeszło, teraz od kilkunastu dni jest problem. Ktoś może  ma tak samo?Co z tym najlepiej zrobić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Oglądaj od początku - problem

@Lucek0  prawdopodobnie  jest jakiś błąd e oprogramowaniu. Ja dziś w swoim dekoderze  miałem wszystko  na zwolnionych  obrotach. Reset I po bólu 

Nie twierdzę, że to złoty środek na wszystko, ale jak nie chcesz robić zgłoszenia i biegać na razie do salonu...resetnij po kolei oba urządzenia  i dopiero wymieniaj

Nalegam na opowiedzenie nam jaki to sprzęt i jak połączony 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Oglądaj od początku - problem

@Lucek0 Na początek wróciłbym ustawienia fabryczne na dekoderze z poziomu menu (w razie czego przygotuj ID usługi TV -10 cyfrowe i PIN -4 cyfry). Później tak na zaś zrobiłbym to samo z modemem i dopiero wtedy zastanawiałbym się co dalej...

Opisz co to za dekoder i modem i jak są połączone.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Oglądaj od początku - problem

@Lucek0 

Owszem, spotykam się z tym problemem co jakiś czas. To jeden z łatwiejszych sposobów zawieszenia dekodera. Faktycznie, najczęściej pomaga tylko fizyczne wyłączenie, choć czasem wejście do menu serwisowego (D-C-D) i wyjście z niego też "odwiesza" sprzęt. Bez wielkiej różnicy, tyle że nie trzeba wstawać z fotela.

U mnie to się nie zdarza zbyt często, więc nie mam powodu do nerwowych reakcji, ale jeśli u Ciebie zaczęło to przeszkadzać w normalnym oglądaniu, to trzeba coś z tym zrobić. Czy zdarza Ci się to losowo na wszystkich kanałach, czy jest związane z jakimiś konkretnymi? Pytam, bo zweryfikowałbym wtedy czy problem i u mnie nie występuje (a wtedy byłby niezależny od Twojego sprzętu).

Nie zaczynałbym od resetu dekodera do ustawień fabrycznych bo to na pewno skasuje wszystkie ustawienia, może warto najpierw np. zrestartować FB. Jednak jeśli nic nie pomoże (włącznie z resetem fabrycznym) to pozostanie zgłoszenie uszkodzenia do BOK i wymiana.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 44
  • 0

Oglądaj od początku - problem

@j131 byłem przekonany, że tak jest na każdym kanale, gdzie jest ta opcja, ale po sprawdzeniu okazuje się, że na niektórych jest ok. Zawiesza się wszystko, np. Na TVN 24, Eurosports, Motowizja. Ale już na HBO, Cinemax, czy na kanałach dziecięcych jest ok. U mnie nie działa wtedy D-C-D i trzeba iść do dekodera 😬


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Oglądaj od początku - problem

@Lucek0  prawdopodobnie  jest jakiś błąd e oprogramowaniu. Ja dziś w swoim dekoderze  miałem wszystko  na zwolnionych  obrotach. Reset I po bólu 

Nie twierdzę, że to złoty środek na wszystko, ale jak nie chcesz robić zgłoszenia i biegać na razie do salonu...resetnij po kolei oba urządzenia  i dopiero wymieniaj

Nalegam na opowiedzenie nam jaki to sprzęt i jak połączony 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 44
  • 0

Oglądaj od początku - problem

@agat13 to ICU 100 podłączony kablem. Resetować do fabryki na razie nie chcę, bo mamy zlecone nagrania i pewnie wszytko się utraci. Może w weekend to jakoś ogarnę... 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Oglądaj od początku - problem

nagrania zlecone na multinagrywarce, czy na lokalnym dysku?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 44
  • 0

Oglądaj od początku - problem

Na multinagrywarce  w menu dekodera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Oglądaj od początku - problem

@Lucek0 To nagrania nie znikną


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 44
  • 0

Oglądaj od początku - problem

Dzięki, dobrze wiedzieć. Zmienia to sytuację. Wieczorem sprawdze czy błąd naprawi się po restarcie.