Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder z Android Tv w Polsce?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Dekoder z Android Tv w Polsce?

A ja i tak nie uwierzę póki nie zobaczę. Te wcześniejsze "przecieki", tak jak zauważył @slav72 to już po kilka lat mają. Poza tym, jeśli chodzi o świadczenie usługi IPTV na smart TV (czym @Morciak podbił temat) to niczego nie wnosi. Ten box jest na oko dużo większy od IWU200 więc skitranie go za TV raczej nie będzie wchodziło w grę.

Ale ogólnie też się cieszę, zawsze to jakaś odmiana. W przypadku obecnie oferowanych przez Orange dekoderów do IPTV można mieć nadzieję że tylko zmiana na lepsze jest możliwa (niestety).😕


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Dekoder z Android Tv w Polsce?

Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy to kolejna edycja "mamy Cię"..

Jaka rewolucja? Jaka ewolucja?

Specyfikację tego sprzętu podawałem w grudniu w tym wątku..

Małą rewolucją był by box z natywną obsługą AV1 - ten sprzęt to próba dogonienia (jak zwykle) konkurencji.

Pierwsze rewizje nie potrafiły nawet wypluć dźwięku przestrzennego. Na szczęście jest już certyfikacja Dolby i jest DTS.

To ma być celowane do FTTH?

Na Oled Panasonic różnica w jakości obrazu vs ICU100 czy IWU200 jest o niebo gorsza ale czego można się spodziewać przy bitrate około 6Mbps dla kanału HD?

Procesor obrazu robi co może ale z pustego i Salomon nie naleje..

Ten box miał być docelowo jako multiroom i mam nadzieje, że tak zostanie.

Do papierowych telewizorków jakie przykładowo Orange "rozdawało" za 1 PLN jak najbardziej ok - tu nikt nie zobaczy róźnicy w jakości między takim boxem na normalnym dekoderem.

Natomiast do porządnych OLED'ów 65' nikt normalny tego nie powinien podłączać w celu oglądania TV.

Więcej spostrzeżeń next time..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 137
  • 0

Dekoder z Android Tv w Polsce?

Dekoder OK, a co z samą aplikacją, też by się przydała na już posiadane urządzenia z android tv ( box od Canal+ Online, Mibox czy TV z Android Tv,  itp).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@fenomen  trzeba mieć nadzieję że wprowadzenie androidboxa na rynek będzie wiązało się również z wprowadzeniem apki, w końcu podobno testowali długo i namiętnie to i to rozwiązanie 🤔...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@slav72: skąd wiesz że testowano też apkę, a nie tylko box? Nigdzie tego nie mogę znaleźć...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Dekoder z Android Tv w Polsce?


@ViPERnapisał(-a)
...

Specyfikację tego sprzętu podawałem w grudniu w tym wątku..

...

Na Oled Panasonic różnica w jakości obrazu vs ICU100 czy IWU200 jest o niebo gorsza ale czego można się spodziewać przy bitrate około 6Mbps dla kanału HD?

 


Wynika z tego że miałeś okazję testować ten produkt na jakimś etapie. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. Ale co właściwie masz na myśli pisząc powyżej o oczekiwaniach przy "6Mbps dla kanału HD"? Czy chodzi ci o to że ten "nowy" box ma jakiś limit bitrate? Czy też chodzi Ci o to że nie wspiera on 4k? IMHO kanał HD przy bitrate 6Mbps będzie wyglądał tak samo na każdym w miarę poprawnie działającym dekoderze+TV; czy uważasz, że dekodery ICU100 czy IWU200 wyprodukują z tego samego strumienia lepszy obraz niż ten "nowy" box? Proszę uściślij, pytam bo bardzo mnie zaintrygowała Twoja charakterystyka tego urządzenia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@ViPER zacznijmy od tego, że każdy dekoder operatora nie nadaje się do dzisiejszych nowych telewizorów, bo prawdziwą jakość obrazu da tylko i wyłącznie kablówka podłączona bezpośrednio do telewizora z kartą CI+ do odkodowania kanałów. Wtedy to telewizor zajmuje się przetworzeniem obrazu i daje najlepszy obraz. Żaden dekoder pod masówkę nie przetworzy tak obrazu jak sam telewizor lub odpowiedni do tego dekoder np. VU+.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder z Android Tv w Polsce?


@j131napisał(-a)

@slav72: skąd wiesz że testowano też apkę, a nie tylko box? Nigdzie tego nie mogę znaleźć...


@j131  a no stąd https://nasz.orange.pl/t5/Og%C5%82oszenia/Szukamy-tester%C3%B3w-Android-TV-nab%C3%B3r-do-test%C3%B3w...  jest tu napisane o poszukiwaniach testerów zarówno apki jak i boxa na andku.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@-brtk-: zasadniczo pewnie masz rację ale trochę się z kwantyfikatorami nie zgadzam. Jeśli żaden (chyba jednak nie chodziło Ci o "każdy") dekoder operatora się nie nadaje a z drugiej strony sugerujesz że jednak istnieją dekodery które się nadają to co by było gdyby jakiś operator je dopuszczał? Czy chodzi Ci raczej o te konkretne dekodery które w tej chwili oferuje Orange?

IMHO dyskutowanie o jedynie słusznym źródle sygnału w odpowiedniej jakości specjalnie produktywne raczej nie będzie, ale niech tam. Kablówka mówisz... no może i OK tylko najpierw trzeba mieć do niej dostęp żeby to sprawdzić. Z drugiej strony nie do końca rozumiem czemu akurat kablówka i dekodowanie kartą, czemu nie np. odtwarzacz BR, czemu nie jakiś materiał w plikach serwowany z NAS/DLNA lokalnie? Od dekodera oferowanego w ramach IPTV oczekiwałbym wsparcia dla możliwie dużej różnorodności źródeł materiałów, nie tylko tego dedykowanego strumienia oferowanego przez Orange. Między innymi dlatego box oparty na androidzie wydaje mi się tak atrakcyjny. Ale skoro ma psuć jakość obrazu...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 557
  • 1766
  • 2

Dekoder z Android Tv w Polsce?

Czekam na niego z zaciekawieniem mam nadzieje że będzie szeroko dostępna wymiana w trakcie aneksu 🙂

 

Pozdrawiam Was 🙂