Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

Tak jak w temacie "od zawsze" mam problem z włączaniem tego tekodera za pierwszym razem.

Dekoder ten posiadam od ok. 2 lat, ale na poprzednim dekoderze było jak dobrze pamiętam to samo.

Żeby zaskoczył i włączył się za pierwszym razem, to jest cud i zdarza się tak raz na 10 włączeń.

Kiedyś włączałem sprzęt tylko jednym pilotem od TV, ale jakiś czas temu zrezygnowałem, bo gdy jest dłuższa przerwa w oglądaniu TV, to trzeba nię "napstrykać", żeby zaskoczył i dekoder i TV.

Gdy wyłącze TV i dekoder, a następnie chcę włączyć po godzinie, dwóch, czy też krótkim okresie, to zaskakuje z jednego pilota i jest ok.

Ale już po nocy, gdy rano chcę włączyć jednym pilotem od TV, to jest to nie możliwe.

 

Także chcąc pooglądać telewizję, to za każdym razem biorę pilot od dekodera, muszę nacisnąć 2x lewy przycik i gdy widzę, że dekoder zaskoczył, to dopiero przyciskam prawy przycisk do TV.

 

Dodam, że TV to Samsung 65" QN91A Neo QLED 4K.

Żadne resety dekodera, telewizora nic kompletnie nie dają.

 

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

@jarmk jeżeli dekoder działa wadliwie, to zawsze możesz go wymienić, np w salonie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

No wiem, ale wolałbym tego uniknąć..odłączania, przesuwania mebli, jechania do Orange, potem podłączania wszystkiego na nowo..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

@jarmk może głupie pytanie, ale je zadam, czy w ustawieniach dekodera nie masz czasami włączonego trybu oszczędzania energii? Być może po dłuższym czasie wyłączenia przechodzi w stan głębokiego uśpienia i wtedy może występować ten problem. Jeśli jednak nie to pozostaje raczej jak pisze kolega @ketrasaArtur wymiana sprzętu. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Re: Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

Najlepszym rozwiązaniem jest wyłączanie samego telewizora i nie wyłączanie dekodera wcale. Polecam. Ja to stosuję w IWU, ale nie dlatego bo się źle załącza, czy coś tam, ale po to aby nie wyłączać tej durnej mozaiki startowej za każdym razem. No i dlatego, żeby od razu oglądać, a nie czekać aż się dekoder bootnie i rozgrzeje, niczym w czasach radyj lampowych z kocim okiem. Wszystkim oburzonym green-pasjonatom odpowiem od razu, niech się oburzają na Orange, które z jednej strony szumnie deklaruje green-przyjazność, a z drugiej strony oferuje urządzenia skłaniające userów do takich praktyk.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

@jarmk 

Ale czy mógłbyś doprecyzować co właściwie się dzieje? Czy dekoder się nienaturalnie długo włącza czy też telewizor nie może dogadać się z dekoderem co do tego że jest sygnał do wyświetlenia?

 

Jeśli to pierwsze to wymiana, jeśli to drugie to obawiam się nic się nie poradzi, bo winne pewnie jest niedogadywanie się w zakresie HDMI/DHCP/CEC na linii dekoder-TV... Kabelek HDMI zapewne wymieniałeś... Pewnie próbowałeś też już różnych kombinacji, ale może przypisanie "na sztywno" źródła do konkretnego portu HDMI by pomogło?

Innym powodem niedogadywania się TV z dekoderem mogłyby być negocjacje na temat obsługiwanej rozdzielczości, można spróbować pominąć negocjacje i wymusić rozdzielczość w menu serwisowym dekodera (D-C-D).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

@slav72 

Nie mam włączonego trybu oszczędzania energii.

 

@j131 

Jeżeli chcę uruchomić po dłuższej bezczynnoścj jednym pilotem od telewizora - telewizor i dekoder, to za każdym razem mam ekran tak jak na poniższym zdjęciu:

20220703_170849.jpg

 

Klikam "Włączony" i też nie pomaga.. trzeba się nakombinować, ponownie wybierać źródło, klikać ok, itd., itd... ja sobie radzę, ale żonę szlak trafia włączanie jednym pilotem i woli włączać pilotem od dekodera dwoma, odzielnymi przyciskami.. 🙂 

Po prostu tak jakby pilot od telewizora po dłuższej bezczynności dekodera, nie uruchamia go..

Ale jeżeli chcę włączyć po godzinie, dwóch, od ostatniego uruchomienia, to załapuje dekoder odrazu.

 

Dlatego też tak wspomniałem włączam i TV i dekoder pilotem od dekodera, dwoma oddzielnymi przyciskami, tyle tylko, że lewy przycisk od uruchamiania dekodera muszę nacisnąć 2 razy i dopiero gdy widzę na wyświetlaczu dekodera, że "zaświecił się - zaskoczył", to dopiero naciskam przycisk prawy od uruchamiania TV.

 

Ten telewizor mam od pół roku, ale na poprzednim TV, też Samsungu, były identyczne objawy.

Kabli HDMI nazbierało się w domu pół kartonika po butach i z każdym te same objawy. Kabel HDMI podłączony jest tylko 1 i przypisany do źródła na sztywno, mimo tego nie zaskakuje..

Resety różnicte nic nie dają.

 

Czyli jest jakiś związek z nie uruchamianiem się dekodera z jednego pilota od telewizora z dwukrotnym klikanem, żeby włączył się dekoder...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

@jarmk 

Moim zdaniem ten dekoder jest zepsuty. Podłączony do TV czy nie, powinien włączyć się od razu.

 

Co do sterowania dekodera pilotem od telewizora (z wykorzystaniem CEC, aka Anynet+ w przypadku Samsungów), to nie wypowiadam się autorytatywnie, ale u mnie to nigdy nie działało, niezależnie od tego ile razy bym nie naciskał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

@jarmk  poszukaj w menu zakładki oszczędzanie energii  i w zakładce wyłączanie w stanie bezczynności koniecznie odznacz " nie wyłączaj nigdy". To spowoduje  ciągłą aktywność dekodera bez wyłączania w czasie nieaktywności pilota. 

Zawsze  możesz wyczyścić do ustawień fabrycznych  ( może wtedy być potrzebne ID TV i PIN do TV z umowy) I wymusić aktualizację softu też z poziomu menu dekodera.

Pamiętaj, że pierwszy zawsze włączamy TV, bo jak włączysz dekoder jako pierwszy, to może w czasie startu  nie zobaczyć TV I wtedy jest zwis..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem

ICU tak mają. U mnie też nie za każdym razem zaskoczy. Ja włączam najpierw dekoder, czekam 3-4 sekundy a potem tv pilotem od dekodera.