Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Parom  to masz pecha do tych dysków, wymieniaj znowu i może cały zestaw 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Też myślałem, że może któraś wtyczka się poluzowała. Kabel ma 5 m i jest schowany w listwach. Próbowałem robić zdjęcia wtyczek ale nie wychodzą ostro. Może zarobienie nowych wtyczek by pomogło, ale nie mam zaciskarki. Poproszę kolegę to może mi w tym pomoże.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Dziękuję za podpowiedź z tym kablem. Najpierw spróbuję z nim zadziałać. Może to rozwiąże problem.

Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Parom jeśli nie sprzęt, to bym na krótko innym kablem zapiął modem i dekoder na testy. Informuj...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Mam nowy nieużywany kabel, to zrobię taką próbę i zostawię na kilka dni to zobaczymy. Pozdro.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ParomPogrzebałem i ten błąd, to brak kontaktu z serwerem zarządzającym usługą TV od jakiegoś określonego czasu (2 doby). W poradnikach mówią, że restart modemu, a później gdy wstanie to dekodera powinien pomóc, aby się ów dekoder zgłosił. Sprawdź i jak zwykle informuj (oczywiście o tym kablu też, bo np jego uszkodzenie mogło spowodować anomalia w kontakcie z tym serwerem- taka hipoteza)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Senkju agat13. Zajarałem się tym kablem i wyjąłem wtyczkę z dekodera, zniknął sygnał w TV, potem włożyłem i sygnału niet, więc docisnąłem i się pojawił. Sprawdziłem przed chwilą po Twoim wpisie test i jest OK. Poza tym od wczoraj dobrze nagrywa. Znaczy, że coś z jest z tą wtyczką. Najpierw potestuję kilka dni nie ruszając wtyczki, a jak będzie dobrze to poproszę kumpla, by pożyczył zaciskarkę to założę nową wtyczkę.

Pozdro.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ParomFajnie, że ustaliłeś co było problemem. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie nie zaciskanie wtyczek, a rozszycie gniazd RJ45. Są wielkości gniazd telefonicznych, a przewody są wciskane w łączówki w ich środku za pomocą narzędzia KRONE. Rozwiązanie troszkę droższe, ale lepsze i mobilniejsze. Estetyczniej wygląda niż same wtyczki. Koszt to 2 gniazda i 2 patchcordy RJ45/RJ45. Jedynie ustal czy ten kabel w listwie to linka czy drut. W przypadku linki w grę wchodzą TYLKO wtyczki. Drut możesz rozszyć tak jak doradziłem

Tym bardziej, że masz kolegę, który to umie robić 🙂

Spróbuj odgiąć ten dzyndzel we wtyczce, bo to on dociska blaszki we wtyczce do blaszek w gnieździe. Będzie ciaśniej siedział w gnieździe


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Nie wszystko kumam, ale będę się tym sugerował przy rozmowie z kolegą, to na pewno coś zdziałamy. Myślę, że przyczyna znaleziona. Jeszcze raz dzięki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ParomKumasz, tylko o tym nie wiesz...w czasie rozmowy z kolegą wszystko Ci się rozjaśni 😉