Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

Witam, zostalem, jak wielu innych, oszukany przez Orange Polska. I nie chodzi o kase lecz zasady i styl. Prostackie klamstwo i wprowadzenie w blad. W jaki sposob? Wrecz desperacko telefonicznie naklaniano mnie do zawarcia umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO ( nie wiedzialem, ze simo oznacza bez sprzetu). Ponadto ani slowa wzmianki nt. konca swiadczenia uslugi czestotliwosci 450 mhz. Podpisalem umowe, a kilka dni potem poczta dotarlo wypowiedzenie CDM. Gdybym wiedzial nie podpisywalbym umowy itp.......Klamstwa, manipulacje niedopowiedzenia. Teraz place za internet,nie majac routera gdyz Axesstel MV410 nie akceptuje nowego sygnalu. Mam umowe nie mam internetu. Teraz arogancko sugeruje mi sie kupno routera, styl noty przepelniony hipokryzja i lekcewazeniem. Doradcy, specjalisci, eksperci, od czego, od manipulacji, hipokryzji, obludy i falszu?! Ktos powie trzeba bylo byc czujnym, lepiej przygotowanym, sytuacja na wlasne zyczenie? To co, mamy wojne! Bardzo trudno wygrac ze skryta nieuczciwoscia. Tak wiec bede jeszcze tylko 2 lata w Orange. Potem znikna z mojej przestrzeni. I telefon i internet. Jak rowniez wszyscy znajomi, ktorzy poznawszy moj przypadek, ocenia nie mnie i moja nieporadnosc lecz honor i zasady. Bo dla Orange wazna jest tylko kasa. Zegnam.

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

@dramm4: jeśli dostałeś wypowiedzenie, to za co masz płacić? uporządkuj sytuację sobie, bo chyba mieszasz różne fakty. Ew. zawsze możesz w trybie reklamacyjnym oczekiwać rozwiązania umowy. Przy aneksie masz możliwość z niego zrezygnowania zanim wejdzie w życie, więc był w razie czego czas na przestudiowanie zmian. Przy reklamacji każda sprawa rozpatrywana indywidualnie, więc może pojawi się rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

Witam, prosze czytac ze zrozumieniem i troche dobrej woli, interesownosc na bok, w koncu to prywatne konto. I prosze mnie nie obrazac, porzadek mialem i mam zawsze, w relacjach ze wszystkimi i wszystkim. W przypadku Orange rowniez, od 2009r.  Z nostalgia, z perspektywy ostatnich tygodni, wspominam ten uporzadkowany czas.  To Orange zechcial zburzyc ten porzadek, ale tylko we wlasnym interesie, chyba zle pojetym. Moze nie wydaje majatku na te uslugi ale dwa telefony sluzbowe z plusa oraz dwa prywatne i internet w Orange to az nadto.

Fakty?! Prosze jeszcze raz:

- Orange proponuje telefonicznie usluge  LTE Freenet SIMO, nie informuje, ze jt. usluga bez routera

- Orange nie informuje, ze do powyzszej uslugi wymagany jest inny router niz posiadam

- Orange nie proponuje kompatybilnego routera do uslugi LTE Freenet SIMO, pomimo, ze wie iz korzystam z uslugi CDMA, ktora wyklucza routery serii MV do dalszego wykorzystania w usludze LTE Freenet 

- Orange sprzedaje niekompletna w mojej sytuacji usluge LTE Freenet SIMO,  bez poinformowania mnie, ze w moim wypadku nie bede mogl korzystac z internetu, gdyz potrzebuje innego routera. Czy musialem wiedziec co znaczy SIMO? Jesli Orange uwaza, ze tak, szkoda emocji. Nie bede tego kontynuowal. 

- Orange nie zatrudnia niekompetentnych pracownikow? Nieprawda, jest ich wielu i wszedzie. Mam  podwladnych sporadycznie dzialajacych niekompetentnie i co, mam ich zwolnic, a kto bedzie pracowal. Ale Orange cala odpowiedzialnosc zrzuca na klienta, przeinaczajac fakty, co sam probujesz robic, traktujac klienta jak glupca, lub zarzucajac mu nieporzadek w sprawach (ewidentny brak klasy) Czy ja jestem idiota by zgodzic sie na umowe, ktorej warunki wykluczaja jej konsumpcje. Na Boga, ludzie za kogo wy sie uwazacie. Nie chodzi o kase, chodzi o ludzka przyzwoitosc, a to w biznesie  fundament. Ciesze sie, ze przez cale swoje zawodowe zycie powtarzalem to swoim podwladnym, do dzis. Wasza reka wyraznie zmierza w kierunku nocnika. Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

Aneks który zawarłeś wprowadzał wiele zmian. Jeśli tych informacji nie otrzymałeś, złóż reklamację. Każdy jest tylko człowiekiem. Sprzedawcy telefoniczni korzystają z pewnych gotowych skryptów, gdzie o kilku obowiązkowych faktach muszą Cię poinformować (w tym że to oferta bez telefonu/urządzenia i na czym polega). W lutym Orange nie podjęło decyzji co do CDMA, taka decyzja była w marcu. Pisałeś w pierwszym wpisie o wypowiedzeniu - to je w końcu dostałeś czy nie?
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

@Anonim: opisany na telepolis przypadek dotyczy osób, które nie korzystały z CDMA. Z tego co wnioskuję ze wpisów wyżej @dramm4 z niej korzystał. Na blogu Orange jest wpis, że takie osoby otrzymały wypowiedzenie lub same mogą złożyć wypowiedzenie.

PS. Sugerowałbym nie podejmować działań na podstawie anonimowych ekspertyz prawnych, pod którymi nikt nie chce się podpisać.
Anonim

Nie dotyczy

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni możesz rozwiązać umowę. Ja bym się nie poddawał i złożył pisemną reklamację. Rozmowy doradców są nagrywane i można do nich zawsze wrócić. Jeśli nie poinformowano Cie ze to umowa bez sprzętu, etc....to jesteś na wygranej pozycji. Ale....nie możesz się łatwo poddawać.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO


dramm4 napisał(-a):

Witam, zostalem, jak wielu innych, oszukany przez Orange Polska. I nie chodzi o kase lecz zasady i styl. Prostackie klamstwo i wprowadzenie w blad. W jaki sposob? Wrecz desperacko telefonicznie naklaniano mnie do zawarcia umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO ( nie wiedzialem, ze simo oznacza bez sprzetu). Ponadto ani slowa wzmianki nt. konca swiadczenia uslugi czestotliwosci 450 mhz. Podpisalem umowe, a kilka dni potem poczta dotarlo wypowiedzenie CDM. Gdybym wiedzial nie podpisywalbym umowy itp.......Klamstwa, manipulacje niedopowiedzenia. Teraz place za internet,nie majac routera gdyz Axesstel MV410 nie akceptuje nowego sygnalu. Mam umowe nie mam internetu. Teraz arogancko sugeruje mi sie kupno routera, styl noty przepelniony hipokryzja i lekcewazeniem. Doradcy, specjalisci, eksperci, od czego, od manipulacji, hipokryzji, obludy i falszu?! Ktos powie trzeba bylo byc czujnym, lepiej przygotowanym, sytuacja na wlasne zyczenie? To co, mamy wojne! Bardzo trudno wygrac ze skryta nieuczciwoscia. Tak wiec bede jeszcze tylko 2 lata w Orange. Potem znikna z mojej przestrzeni. I telefon i internet. Jak rowniez wszyscy znajomi, ktorzy poznawszy moj przypadek, ocenia nie mnie i moja nieporadnosc lecz honor i zasady. Bo dla Orange wazna jest tylko kasa. Zegnam.


@dramm4 jeżeli podpisałeś umowę, którą po kilku dniach Orange z własnej inicjatywy rozwiązuje, to nie rozumiem w czym masz problem z tą wycofaną usługą? Jeżeli tę nieszczęsną usługę brałeś na firmę, wtedy jest domniemanie, że "przedsiębiorca" ma większą orientację, świadomość niż tzw. osoba fizyczna. W takim przypadku wykluczone są po Twojej stronie możliwości przysługujące "konsumentowi"... 

Natomiast inną kwestią jest posiadanie dostępu do internetu... którego, jak rozumiem, potrzebujesz. W takim przypadku jak najszybciej poszukałbym innej oferty. Skoro "obraziłeś się" na Orange, to może od innego dostawcy... jeżeli są takie możliwości techniczne. Jeśli nie, zostaje Ci wybrać coś od Orange, ale doradzam przy każdej okazji dopytywać o szczegóły, choćby techniczne - patrz rozumienie skrótu SIMO (wygląda na to że jest to SIM only) - albo to jaki sprzęt jest dostarczany/potrzebny aby z danego rozwiązania korzystać. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

Wypowiedzenie usługi CDMA otrzymałem pocztą po 2-ch dniach od dnia otrzymania kurierem aneksu ws LTE FreeNet SIMO.

Byłem zdezorientowany. Udałem się do salonu Orange, gdzie na widok wypowiedzenia CDMA i aneksu do LTE doradca powiedział,

że w dalszym ciągu będę mógł korzystać z internetu „by Orange”, bo przecież mam podpisany aneks na dostawę usługi, a wypowiedzenie dotyczy pasma 450 Mhz.

Orange nie chciał wypowiedzieć umowy, stąd aneks. Sprytne, chronić własny interes kosztem klienta. Dlaczego nikt nie zwrócił mi uwagi, że mój router MV410R

jest nieodpowiedni? Była jeszcze możliwość rezygnacji z aneksu do LTE, teraz wiem, że nie było to w interesie Orange.

Piszesz, że jest tylko człowiekiem (każdy pracownik Orange, tak?). A klient jest kim. Kto jest dla kogo?

Ile człowieczeństwa Orange przydzielił klientowi i czy wogóle przydzielił. Orange nie chce ponieść kosztów błędów swoich pracowników,

kiepskich efektów szkoleń, czy złego zarządzania. itp. W tym sęk, że ja chcę to zrozumieć, że każdy jest tylko człowiekiem.

To Orange rości sobie prawo do interpretacji wygodnej tylko dla siebie. Zasady, zasady i jak najwięcej empatii. Fair play to wyższa szkoła.

W obu przypadkach Orange zawodzi. Taki moloch, taki potencjał i tak żałośnie wygląda.

Przesłałem reklamację, p. doradca Wiktor D. przepisał sobie wygodne fakty i odesłał mnie z kwitkiem.

Tak, każdy jest tylko człowiekiem.

Dodam, ze nie obrazilem sie na Orange, zenujacy jest poziom do jakiego mnie sprowadzono. Jestem odbiorca indywidualnym, a dostep do netu mam z 2-ch innych, wydajniejszych zrodel.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

zawarcie umowy na dwa lata z taryfy CDM na LTE Freenet SIMO

A czy w odpowiedzi na reklamację poruszono kwestie rozmowy gdy decydowałeś na aneks?
Zawsze można złożyć odwołanie lub napisać do rzecznika klienta np tu http://rzecznik.klientow.orange.pl/
Zawsze możesz to poprosić o przesłania nagrania i zweryfikować czy na pewno takich informacji nie było.

Dla mnie nadal nie jest wszystko jasne. Z podpisanego aneksu (ogólnie, nie tylko dla Ciebie) jest czas na rezygnację przed wejściem nowego aneksu w życie. Jeśli były dwa dni, więc udając się do salonu najprawdopodobniej był jeszcze czas na rezygnację z niego. Bo aneksy zawsze wchodzą w życie dopiero od nowego okresu rozliczeniowego - rzadko kiedy są to 2 dni. To bym jeszcze poruszył w odwołaniu.