Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

Anonim

Nie dotyczy

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

CERT Orange Polska obserwuje wyraźny wzrost liczby fałszywych faktur, które trafiają do polskich internautów. Fałszywe faktury zawierają załącznik zarażony złośliwym oprogramowaniem, dlatego od maja wszystkie e-faktury na maila od Orange otrzymacie z adresu: e-faktura@pl.orange.com. Najbezpieczniej jest moim zdaniem pobierać fakturę z Mój Orange - bezpiecznie, szybko, pewnie!! Mój Orange 🙂 

orange_e-faktura.jpg

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

A OPL ciągle wysyła faktury jako załączniki. Może pora to wyłączyć?
Anonim

Nie dotyczy

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

@Anonim 

Również tak myślę, żeby pobierać z" MO" i jeszcze, żeby była możliwość wyłączenia wysyłania na e-mail.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

@Anonim: możesz zmienić na efakturę na portal tylko.
Anonim

Nie dotyczy

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

@Piotrekk85Ja korzysta, z opcji papierowej jest szybciej dostarczana niż na stronie czy na e-maila.

Anonim

Nie dotyczy

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

@Anonim  szkoda lasu, wolę spalić to drzewo na ognisku i usmażyć dobrej kiełbasy 😜 😜


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

Jestem za papierową fakturą, może to kewstia przywiązania do starych przyzwyczajeń. Niestety nie jest to teraz takie opłacalne. Cóż 🙂 jestem również za tym żęby faktura przychodziła w postacji pliku pdf. Bardzo ułatwicie tyż życie. Szczególnie osobom mnie obeznanym z tematem w tym starszym. (choć nowe systemy maja już calkiem sprawną dekompresję).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

@maciejnet: ale na co Ci niezabezpiecziony pdf?
są "nowsze" technologie, treść faktury mogłaby być wyświetlona bezpośrednio w mailu. A nie co chwilę czytać o atakach pishingowych i wirusach w załącznikach.
Nie dawno zmieniło się prawo, nie tylko pdfy mogą być obecnie podpisywane elektronicznie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

@Piotrekk85  tylko to co dostajemy, to nie za bardzo jest podpisany pdf, tylko kilka plików, plik z fakturą,  faktyczny podpis, ale jako odrębny plik... Nie wiem jak innych dostawców, ale aplikację do podpisu od KIR można tak skonfigurować, że na pliku pdf pojawia się ikona pióra z informacją kto taki pliki podpisał, kiedy itp.

Anonim

Nie dotyczy

e-faktury z Orange z nowego konta e-mail

Najlepszym rozwiązaniem była by wirtualna faktura - jak e-recepta - idę do okienka czy to na poczcie, banku, etc...podaję numer usługi, swój PESEL i ...... płacę 🙂 Po wpłacie dostaje automatycznie sms z potwierdzeniem z programu do płatności ze w dniu tym o godzinie tej wpłacono kwotę taką i taką 🙂 Da się, da 🙂 😜