Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak smsów z banku

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 51
  • 0

brak smsów z banku

cześć

zmieniłem umówę i dobrałem nowy telefon samsung flip 5, od tego momentu nie dostaje na tym telefonie smsów do autoryzacji przelewów zagranicznych, jak przełoże kartę do starego telefonu iphone 13 to smsy dostaje, karta jest ta sama o co może chodzić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2821
  • 7058
  • 183

brak smsów z banku

Chodzi o smsy, czy może o powiadomienia push z aplikacji?

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

brak smsów z banku

@StefaniO69 zerknij w nowym czy masz ustawienia wiadomości prawidłowo wpisane 

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 51
  • 0

brak smsów z banku

Tzn. jak prawidłowo? nic nie było zmieniane, a config jest orange bo telefon też jest z orange jak poprzedni


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 51
  • 0

brak smsów z banku

@agat13 a dobra, teraz widzę link wcześniej go nie było, małem takie ustawienia jak w tym poradniku zrestartowałem mimo to i ponownie uruchomiłem telefonem ale dalej to samo sms nie dochodzi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

brak smsów z banku

@StefaniO69  dziwne, może są blokowane z poziomu smartfona? Zobacz czy nie dodany jest ten numer z którego przychodzą powiadomienia do spamu 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 51
  • 0

brak smsów z banku

Tzn. jak to sprawdzic czy jest blokowany na smartfonie? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

brak smsów z banku

Cześć @StefaniO69

Tutaj masz wskazówkę jak sprawdzić czy numer z którego przychodzą sms-y z banku nie jest zablokowany w Twoim smartfonie 🙂

Jak odblokować numer w smartfonach z systemem Android?

1.  Otwórz aplikację „Telefon”.

2.    W prawym górnym rogu ekranu kliknij ikonę trzech kropeczek.

3.    Wejdź w pozycję „Ustawienia”.

4.    W zakładce „Ogólne” wybierz kafelek „Zablokowane numery”.

5.    Poszukaj interesującego Cię numeru. Aby go wykreślić z czarnej listy, kliknij przycisk „X”.

To wszystko, teraz numer ten będzie mógł bez problemu się z Tobą kontaktować.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2821
  • 7058
  • 183

brak smsów z banku

Chodzi o smsy, czy może o powiadomienia push z aplikacji?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

brak smsów z banku


@StefaniO69napisał(-a)

cześć

zmieniłem umówę i dobrałem nowy telefon samsung flip 5, od tego momentu nie dostaje na tym telefonie smsów do autoryzacji przelewów zagranicznych, jak przełoże kartę do starego telefonu iphone 13 to smsy dostaje, karta jest ta sama o co może chodzić?


A inne SMSy przychodzą? Tylko z tego banku nie? Czy może chodzi o MMSy? Do działania MMSów muszą być aktywne dane komórkowe.

 

Jeśli żadne SMSy nie przychodzą to coś jest nie tak z konfiguracją telefonu, trudno dociec co, ale serwis powinien to ogarnąć. Chyba że zasięg masz słaby i korzystasz z WiFi w trybie samolotowym - w takiej konfiguracji SMSy dochodzą tylko w niektórych typach umów. Ale to raczej egzotyczne wyjaśnienie, wątpię żebyś aż tak rzeźbił w konfiguracji nieświadomie.

 

Jeśli nie przychodzą SMSy tylko z tego numeru to albo to w ogóle nie są SMSy (jak sugeruje @Katani1 ), albo numer jest blokowany. Tak czy owak, ten przypadek powinno dać się ogarnąć w prosty sposób samemu - czy to instalując apkę banku, czy zmieniając czarną listę.

@StefaniO69, koniecznie napisz jak postępy, ciekaw jestem co to właściwie było.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 51
  • 0

brak smsów z banku

Mea culpa trochę pomieszałem, ale okazało się że to jednak sa powiadomienia z aplikacji które to miałem odznaczone. Wcześniej miałem na 99% te kody z autoryzacją po sms ale pal licho ważne że działa 

thx