Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamknięcie umowy i zawarcie na nowo na tym samym adresie

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Zamknięcie umowy i zawarcie na nowo na tym samym adresie

Witam. Spotykam się dość z nietypową sytuacją, mieszkam na totalnym odludziu mój ojciec przez 20 lat miał neostrade do 10mb/s. Światłowód ma dopiero powstać do 2023 w ramach projektu POPC realizowanym przez Tauron niestety Ojciec zmarł. Chciałem zamknąć umowę gdyż pakiet love jest nie cesyjny i wziąć ją z nowym nr na siebie niestety w salonie twierdzą, że, jeśli wypowiem ten pakiet, to już nowego na siebie nie wezmę, gdyż w mojej miejscowości nie zawierają już nowych umów na adls do 10mb/s. Mieszkam w czarnej dziurze Orange ma tu tylko zasięg, natomiast internet mobilny działa gorzej niż te 10mb/s. Więc też odpada nie wiem co dalej robić. Chce mieć pakiet love. Wziąć nowy telefon a nie mam zamiaru na infolinii podszywać się za zmarłego Ojca. w celu przedłużenia tej umowy.
 
 
 
________________
*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" i doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Zamknięcie umowy

@Piter123To działa w ten sposób, że w systemach Operatora adres jest kwalifikowany jako "w zasięgu" i nie...Sprawdź to wpisując Swój na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Sam się przekonasz czy można czy nie..Mimo jednak tego polecam kontakt osobisty, bo konsultant zapozna się ze sprawą i ręcznie wprowadzi ewentualnie dane do systemu

Mam potwierdzenie od znajomego Konsultanta, że tak jak napisałem jest możliwość rozpakietowania z zostawieniem usługi na siebie...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Zamknięcie umowy

@Piter123W przypadku zgonu abonenta przepisanie odbywa się na podstawie Aktu Zgonu i odbywa sie bezproblemowo w Telepunkcie. Oczywiście Love jest niecesyjny, ale można to załatwić na zasadzie zdjęcia i założenia nowej usługi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Zamknięcie umowy

Posiadam pakiet love który podobno jest nie do przepisania nawet w przypadku śmierci taką odpowiedź dostałem na infolinii  czacie i 2 salonach


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Zamknięcie umowy

@Piter123 możesz nic nie robić z umową i dalej korzystać na czas nieokreślony. W momencie pojawienia się światłowodu wypowiesz umowę.

Z przepisaniem umowy OL miała być sprawa roztrzygnięta już jakiś czas temu, ale nadal brak cesji.

 

@Piter123napisał(-a)

Posiadam pakiet love który podobno jest nie do przepisania nawet w przypadku śmierci taką odpowiedź dostałem na infolinii  czacie i 2 salonach

OL nie ma cesji, a akt zgonu upoważnia jedynie do rozwiązania umowy nawet gdy jeszcze nie minął czas oznaczony. Przepisać się nie da. Tylko rozwiązanie. Nie gwarantuje to jednak możliwości podpisania nowej umowy już na Ciebie z usługą internetu aDSL.

 

 

 

_________________

*Połączenie dwóch postów w jeden - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Zamknięcie umowy

@Piter123Pytanie co wchodzi w skład pakietu? Jeśli chodzi o komórkę, to na podstawie AZ możesz wypiąć  z pakietu. Po wypięciu nie ma Lova i można poprosić o tzw rozpakietowanie z pozostawieniem jakiejś usługi na siebie.

Przy całkowitej rezygnacji problem może być w zwolnieniu starych zasobów i nadaniu ich ponownie jako nowych. Tu może pojawić się negatyw. Przyjęcia nowego wniosku jednak nikt nie powinien odmówić


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1278
  • 3065
  • 31

Zamknięcie umowy i zawarcie na nowo na tym samym adresie

@Piter123  pytanie dlaczego dostałeś odpowiedz ze juz na adsl nie realizuja zlecen?
adsl/vdsl tam gdzie jest przylacze i warunki techniczne sie realizuje.
może adres jest objety dezaktywacja miedzi i stąd BMT. to co dziala to jeszcze dziala a nowych uslug nie uruchamia sie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Zamknięcie umowy

Po prostu nie da się, jeśli wypowiem tą umowę i wezmę na nowo. Nie będą w stanie założyć tego internetu na mnie. Nie dostałem spersonalizowanej odpowiedzi. Dodam tak jak pisałem, że mieszkam na odludzi. Na mojej ulicy są 3 domy na krzyż, podejrzewam, że popyt na usługi jest zerowy, czy z stąd może być ta odmowa? Mimo, że kabel miedziany jest aktywny od 20 lat i dostarcza internet dzień w dzień?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3228
  • 7542
  • 137

Zamknięcie umowy

Jedyna możliwość jak pisał @ketrasaArtur 😐


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Zamknięcie umowy

@Piter123To działa w ten sposób, że w systemach Operatora adres jest kwalifikowany jako "w zasięgu" i nie...Sprawdź to wpisując Swój na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Sam się przekonasz czy można czy nie..Mimo jednak tego polecam kontakt osobisty, bo konsultant zapozna się ze sprawą i ręcznie wprowadzi ewentualnie dane do systemu

Mam potwierdzenie od znajomego Konsultanta, że tak jak napisałem jest możliwość rozpakietowania z zostawieniem usługi na siebie...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3228
  • 7542
  • 137

Zamknięcie umowy

@Piter123 , a pytałeś na czacie nie o Cesję, a możliwości techniczne nowej aktywacji na Twoim adresie??