Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi calling poza UE


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam,

osoba będzie poza UE przez chwilę. Abonament biznesowy w Orange. Do skorzystania z Internetu będzie lokalna karta SIM w routerze mobilnym. Roaming wyłączony (czy lepiej tryb samolotowy?), poczta głosowa wyłączona. Czy jeśli zajdzie potrzeba zadzwonienia bądź odebrania połączenia, wysłania /odebrania SMS/MMS, to jaki jest koszt po wifi calling? Na stronie Orange jest "niski bądź jego brak" (np. połączenie do Polski to koszt rozmowy międzynarodowej (czyli raczej niezbyt niski)...

Z kolei tu: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 1686234604 , jest napisane , że zadzwonienie do Polski jest gratis ?

 

Gdzie mógłbym otrzymać pewną informację jaki jest koszt używania telefonu (poza UE) oraz usługi wifi calling (o ile wszystkie):

- wykonanie rozmowy do Polski

- odebranie rozmowy z Polski

- wysłanie SMS do Polski

- odebranie SMS z Polski

- wysłanie MMS do Polski

- odebranie MMS z Polski 

40 ODPOW. 40

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret  możemy podać ogólne info, ale jeśli jesteś biznesowym, warto podpytać na infolinii biznesowej 510600600  lub swojego opiekuna, bo dopasuje odpowiedź do Twojego planu biznesowego

https://www.orange.pl/portal/map/map/corpo_faq_category?substart=1&faq=3648625&cat=3648465&cat2=3648...

Zerknij też na tej stronie w pytaniach na dole

https://www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam,

 

to JDG - nie ma opiekuna.

Jeśli chodzi o linki, to dziękuję bardzo, są na zasadzie - ja chcę kupić ziemniaki a dostaję linki odnośnie mody na Zanzibarze ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret jedno osobowa firma?

To wcale bym nie korzystał do dzwonienia poza UE, taniej będzie z lokalnej SIM dzwonić i internet też będzie 😎

Inna sprawa że jest infolinia dla biznesu i skorzystać z tego warto, bo my niewiele doradzimy, konsultant ma wgląd w oferty Orange, tu jest forum użytkowników usług Orange 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam,

 

może i taniej, ale niektórzy nie odbiorą nieznanego numeru z prefiksem z jakiegoś zadupia kuli ziemskiej. Ja w każdym razie nie odbieram...

W dodatku chodzi też o odbieranie (trzeba wszystkich powiadomić na jaki numer trzeba dzwonić a będzie to rozmowa międzynarodowa )...

 

W każdym razie dziękuję ...

Liczyłem, że ktoś testował np. zakup lokalnej karty SIM do routera mobilnego. W telefonie tryb samolotowy, wifi calling i voila... Pytanie czy się da i jakie są wówczas ceny ( o ile to w ogóle jest płatne)...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Wifi calling poza UE

To korzystać z Whatsapp 😎

Prosty komunikator i nie generuje kosztów 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam, 

 

Z całym szacunkiem... Proszę skupić się na pomocy a nie rozwiązaniach które nie mają racji bytu w mojej sytuacji. 

Mówimy o komunikacji z osobami, które nie potrafią wysłać albo odebrać SMSa, nie słyszeli o komunikatorach, nie chcą, nie potrafią albo nie mają na czym samodzielnie zainstalować oprogramowania, itd... 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret  w drugim linku w pytaniach jest sporo o wificalling, a przecież taryfy po tej usłudze są takie same jak normalnie w roamingu. Różnica jest technologia dzwonienia.

Nie wiemy jakie masz plany taryfowe w swojej działalności i ofercie, więc porada będzie wróżeniem 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Wifi calling poza UE

Cześć @MaciejLoret 

Przesyłam Ci linka do strony Orange Pomoc techniczna Wi-Fi Calling w Orange https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-calling-w-orange#

Znalazłem coś takiego w  punkcie 3 Ile kosztuje korzystanie z Wi-Fi Calling?

1. Połączenia wychodzące Wi-Fi Calling:

  • w kraju - zgodnie z Twoim planem taryfowym
  • w roamingu UE do Polski - rozliczenie jak za połączenia krajowe
  • w roamingu poza UE (z wyjątkiem połączeń do Polski) - rozliczenie zgodnie z cennikiem połączeń międzynarodowych
  • międzynarodowe - rozliczanie zgodnie z cennikiem połączeń międzynarodowych, realizowanych z Polski na numery zagraniczne.

2. Połączenia przychodzące Wi-Fi Calling:

  • w kraju i w roamingu UE - bezpłatnie,
  • w roamingu poza UE - bezpłatne.

3. Wysyłanie SMS / MMS:

  • w kraju - zgodnie z Twoim planem taryfowym,
  • za granicą w roamingu UE - zgodnie z Twoim planem taryfowym,
  • za granicą w roamingu poza UE - rozliczanie zgodnie z cennikiem.

Może Ci coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret można po Vowifi dzwonić i pewnie tanio, ale trzeba mieć stosowny plan, to trzeba dogadać na infolinii biznesowej, w UE było by za darmo 😎