Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi calling poza UE


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2064
  • 11640
  • 52

Wifi calling poza UE


@MaciejLoretnapisał(-a)

Witam, 

 

kwota do zaoszczędzenia może być spora jeśli wziąć pod uwagę, sprzedawców usług bankowych, paneli fotowoltaicznych, ankieterów, itd... 

A jeśli jakość istotnej rozmowy będzie niska, to odżałuję kilkadziesiąt złotych... 


Jak masz telefon z Android, to aplikacja telefon filtruje nieznane numery i poza krajem, można to włączyć, warto też wyłączyć pocztę głosową 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Wifi calling poza UE


@MaciejLoretnapisał(-a)

...

coś sobie jeszcze przypomniałem. Sporo firm i instytucji korzysta za wschodnią granicą z WhatsApp. 

Czy sposobem na darmowe lokalne rozmowy wychodzące i przychodzące jest WhatsApp + dostęp do wifi z routera z lokalną kartą SIM do internetu?


No przecież dokładnie to zasugerował @IreneuszCD w jednym z pierwszych postów, na co się żachnąłeś żeby nie schodzić z tematu bo nie o to Ci chodzi. Więc nic więcej o komunikatorach nikt się nie odważył pisać, żeby nie dostać po głowie 😉. Ale tak, oczywiście to jest najprostsza i najpewniejsza metoda utrzymania łączności za kontrolowaną cenę. Jakikolwiek dostęp do internetu wystarczy: w praktyce powiem, że połączenia głosowe przez WhatsApp są mniej wymagające niż VoWiFi, niewiele im potrzeba łącza. Można wykorzystać każdą sieć (hotel, lotnisko) WiFi bez większych obaw bo komunikacja jest szyfrowana. Tak ze jeśli pytasz czy WhatsApp jest jakąś alternatywą dla regularnego telefonu to odpowiedź jest: oczywiście że tak.

Jedynym ograniczeniem jest to, że to jednak jest osobny komunikator: z normalną komunikacją telefoniczną nie wchodzi w interakcje (nie zadzwonisz z komunikatora na numer telefonu jeśli odbiorca nie ma zainstalowanego tego samego komunikatora).

PS. Istotne jest też to, że WhatsApp zainstalujesz praktycznie na wszystkim co jest dostępne, a korzystanie z VoWiFi to jednak loteria - nie wiadomo na 100% czy zadziała na danej kombinacji sprzętu i łącz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam, rzeczywiście dosyć pochopnie naskoczylem na Niego. Dlatego, że pytałem tylko o połączenia z i do Polski (gdzie żaden potencjalny rozmówca nie korzysta z innych form komunikacji niż telefon, ewentualnie SMS), natomiast założyłem że nie będę korzystał z połączeń lokalnych. Jedak korespondencja z hotelami przypomniała mi ewentualnych rozmowach lokalnych.

W każdym razie dziękuję wszystkim i dam znać po powrocie bo może to być uniwersalny sposób poza UE. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret jednak sugestia @IreneuszCD po części okazała się pomocna. Nie mniej temat zawiera rozwiązania do połączeń przez WiFi Calling (połączenia z i do kraju) jak i połączenia lokalne przez komunikator WhatsApp, który również może nadawać się do połączeń krajowych, pod warunkiem, że osoba z którą chcemy się skontaktować, również korzysta z komunikatora. Na wschodzie również popularny jest komunikator Viber.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam,

dobra, moja wina, moja wina, moja wielka wina.

 

Ale jeszcze jedna wątpliwość. Na stronie jednego z lokalnych operatorów widzę, że są niedrogie mixy internetu, rozmów i SMSów lokalnych. To byłoby łatwiejsze niż Whatsapp, bo dobrze kombinuję, że między 2 takimi kartami do wykorzystania limitu rozmowy i Smsy będą gratis?

To przykład miksów:

https://www.magticom.ge/en/mobile/tariffs/cocktail 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret 

Pewnie dobrze kombinujesz. Tylko pamiętaj żeby przeczytać uważnie umowy serwisowe zanim/jeśli cokolwiek podpiszesz:

j131_0-1686422120019.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret przy takim rozwiązaniu potrzebne będą dwa telefony. Nie da się udostępniać internetu dla drugiego numeru w telefonie na dwie karty SIM. Jeden telefon będzie działał na WiFi Calling, drugi telefon obsługa rozmów lokalnych oraz udostępnianie internetu po WiFi dla pierwszego telefonu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam,

 

dziękuję, nie wiedziałem że nie udostępnię internetu w obrębie jednego telefonu. Wezmę więc 2 telefony... 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret fizycznie nie da się tak obsłużyć natomiast Tobie będzie potrzebne połączenie przez WiFi Calling. W jednym telefonie tego nie da się obsłużyć. Jak by było poprzednie założenie, czyli numer lokalny tylko do udostępniania internetu, to wystarczy router mobilny i telefon. Jeżeli bierzemy pod uwagę rozmowy lokalne, to niestety dwa telefony. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret 

Tak czy owak dwa urządzenia: jedno do lokalnych rozmów i internetu, drugie do ewentualnego WiFi Calling (VoWiFi) z potencjalnym źródłem internetu z pierwszego urządzenia. Do tego komunikator możesz mieć na tym pierwszym lub drugim - bez różnicy, komunikator skorzysta z internetu w obrębie telefonu ("dane mobilne"). Nie wiem czy to nie trochę zbyt przekombinowane, ale w sumie mój przyjaciel z Japonii na czas pobytu w naszym kraju miał trzy urządzenia. Dwa przywiózł ze sobą: swojego iPhona i mobilny ruter (do ichniejszego odpowiednika VoWiFi) a trzecie w postaci naszego telefonu "z klapką" i lokalnym SIM do rozmów lokalnych dostał od nas. To już było kilka lat temu, ale z tego co pamiętam ten jego plan (na rozmowy z rutera mobilnego w którym jednak miał swoją kartę SIM z jakimś pakietem roamingowym) nie za bardzo się sprawdził bo ten jego mobilny ruter nie za bardzo łapał zasięg. Tak że na szczęście nasz plan awaryjny z lokalnym telefonem zadziałał zupełnie dobrze. Bariera językowa też nie jest bez znaczenia - nie wyobrażam sobie żeby cokolwiek wskórał gdyby nie miał naszego wsparcia.