Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Umowa neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Umowa neostrada

Witam, ponieważ 3 grudnia kończy mi się umowa na neostradę, przedłużałem ją przez internet mam kilka spostrzeżeń. Po zalogowaniu na swoje konto przy próbie przedłużenia umowy dostaję się na stronę z ofertą neostrady za 49 zł, czyli nieaktualną. Cały czas zalogowany wybieram stronę główną i czat z konsultantem, dostaję linka do strony neostrda migracja tam mam do wyboru opcje do 10, 20 i 80Mb/s, wszystkie w jednej cenie i tu moje pierwsze pytanie, w jednej cenie ponieważ ? Nie chcę migrować, mam neo do 10 działające do 5Mb/s, wiem, że nie ma możliwości technicznych by zainstalować inną opcję, jestem zalogowany, cę przedłużyć to co mam, wracam na stronę główną, jest jakiś happy week i tam mam do wyboru neo do 80, neo z tv i światłowód, wybieram samo neo i muszę sprawdzić dostępność usługi inaczej nie ruszę dalej. Opcja srawdzenia generuje losowo co kto chce: podanie numeru tel i za 30sek rozmowę z konsultantem Orange, dostępną opcję do 10Mb/s, dostępną opcję do 80Mb/s.Brnę dalej i widzę, że dodanego Funboxa za 1 zł miesięcznie, którego nie mogę się pozbyć, więc dalej i tu pora na wprowadzenie wszystkich danych. Drugie pytanie dlaczego te dane się nie wklejają skoro jestem zalogowany ? Wieczorm dzwoni ktoś z Orange i informuje, że są możliwości tech. tylko do 10Mb/s i że jeśli chcę funboxa do za 10 zł miesięcznie, bo za złotówkę to jest tylko w opcji do 80 Mb/s. Nawet nie zapytam dlaczego? Współczuję sobie, mam nadzieję, że ostatni raz przdłużam z Orange umowę, współczuję pracownikom Orange.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Umowa neostrda


wlado napisał(-a):

Witam, ponieważ 3 grudnia kończy mi się umowa na neostradę, przedłużałem ją przez internet mam kilka spostrzeżeń. Po zalogowaniu na swoje konto przy próbie przedłużenia umowy dostaję się na stronę z ofertą neostrady za 49 zł, czyli nieaktualną. Cały czas zalogowany wybieram stronę główną i czat z konsultantem, dostaję linka do strony neostrda migracja tam mam do wyboru opcje do 10, 20 i 80Mb/s, wszystkie w jednej cenie i tu moje pierwsze pytanie, w jednej cenie ponieważ ? Nie chcę migrować, mam neo do 10 działające do 5Mb/s, wiem, że nie ma możliwości technicznych by zainstalować inną opcję, jestem zalogowany, cę przedłużyć to co mam, wracam na stronę główną, jest jakiś happy week i tam mam do wyboru neo do 80, neo z tv i światłowód, wybieram samo neo i muszę sprawdzić dostępność usługi inaczej nie ruszę dalej. Opcja srawdzenia generuje losowo co kto chce: podanie numeru tel i za 30sek rozmowę z konsultantem Orange, dostępną opcję do 10Mb/s, dostępną opcję do 80Mb/s.Brnę dalej i widzę, że dodanego Funboxa za 1 zł miesięcznie, którego nie mogę się pozbyć, więc dalej i tu pora na wprowadzenie wszystkich danych. Drugie pytanie dlaczego te dane się nie wklejają skoro jestem zalogowany ? Wieczorm dzwoni ktoś z Orange i informuje, że są możliwości tech. tylko do 10Mb/s i że jeśli chcę funboxa do za 10 zł miesięcznie, bo za złotówkę to jest tylko w opcji do 80 Mb/s. Nawet nie zapytam dlaczego? Współczuję sobie, mam nadzieję, że ostatni raz przdłużam z Orange umowę, współczuję pracownikom Orange.


@wlado  Co do ceny - jednakowej dla różnych prędkości Neostrady, przypuszczam, że wynika to z polityki firmy.

 

Jeżeli chodzi o brak importu danych, też uważam że to błąd strony (skryptu) warto to zgłosić - może @Artur  przekaże komu trzeba.

Skoro piszesz, że konsultant Orange mówił, że urządzenie "funboxa" możesz mieć - czyli "wynająć" rozumiem, że do tej prędkości którz może u Ciebie być nie jest obowiązkowe... zwłaszcza że ma to być tylko neostrada, bez innych usług. Więc nie widzę problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Umowa neostrda


wlado napisał(-a):

Witam, ponieważ 3 grudnia kończy mi się umowa na neostradę, przedłużałem ją przez internet mam kilka spostrzeżeń. Po zalogowaniu na swoje konto przy próbie przedłużenia umowy dostaję się na stronę z ofertą neostrady za 49 zł, czyli nieaktualną. Cały czas zalogowany wybieram stronę główną i czat z konsultantem, dostaję linka do strony neostrda migracja tam mam do wyboru opcje do 10, 20 i 80Mb/s, wszystkie w jednej cenie i tu moje pierwsze pytanie, w jednej cenie ponieważ ? Nie chcę migrować, mam neo do 10 działające do 5Mb/s, wiem, że nie ma możliwości technicznych by zainstalować inną opcję, jestem zalogowany, cę przedłużyć to co mam, wracam na stronę główną, jest jakiś happy week i tam mam do wyboru neo do 80, neo z tv i światłowód, wybieram samo neo i muszę sprawdzić dostępność usługi inaczej nie ruszę dalej. Opcja srawdzenia generuje losowo co kto chce: podanie numeru tel i za 30sek rozmowę z konsultantem Orange, dostępną opcję do 10Mb/s, dostępną opcję do 80Mb/s.Brnę dalej i widzę, że dodanego Funboxa za 1 zł miesięcznie, którego nie mogę się pozbyć, więc dalej i tu pora na wprowadzenie wszystkich danych. Drugie pytanie dlaczego te dane się nie wklejają skoro jestem zalogowany ? Wieczorm dzwoni ktoś z Orange i informuje, że są możliwości tech. tylko do 10Mb/s i że jeśli chcę funboxa do za 10 zł miesięcznie, bo za złotówkę to jest tylko w opcji do 80 Mb/s. Nawet nie zapytam dlaczego? Współczuję sobie, mam nadzieję, że ostatni raz przdłużam z Orange umowę, współczuję pracownikom Orange.


@wlado  Co do ceny - jednakowej dla różnych prędkości Neostrady, przypuszczam, że wynika to z polityki firmy.

 

Jeżeli chodzi o brak importu danych, też uważam że to błąd strony (skryptu) warto to zgłosić - może @Artur  przekaże komu trzeba.

Skoro piszesz, że konsultant Orange mówił, że urządzenie "funboxa" możesz mieć - czyli "wynająć" rozumiem, że do tej prędkości którz może u Ciebie być nie jest obowiązkowe... zwłaszcza że ma to być tylko neostrada, bez innych usług. Więc nie widzę problemu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38237
  • 1382

Umowa neostrda

Wyślij screeny do BOK np. przez Mój Orange.
Zamówienie możesz też złożyć przez infolinię e-sklepu 510700700 i będzie ta sama oferta co na www.

Obecnie do samej neo na miedzi obowiązuje jedna opłata niezależna od prędkości.
39,90 przy umowie 2 letnie
49,90 przy umowie rocznej

Modem/router od Orange nie jest obowiązkowy, ale przez stronę www chyba inaczej zamówienia nie złożysz.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Umowa neostrda

Dzięki za odpowiedzi. Nie twierdzę, że modem jest obowiązkowy, zwracam jedynie uwagę na to, że brak możliwości tech. na inną opcję neo niż do 10Mb/s to nie moja wina. Inaczej, załóżmy, że wszyscy mamy w Polsce możliwość wyboru tych trzech opcji neo, wszędzie są możliwośći tech a mimo to ktoś chce neo do 10Mb/s zamiast do 80 Mb/s wtedy ok, jednakowa opłata za te trzy opcje.Załóżmy, że ktoś jednak chce tego funboxa i z winy orange może wybrać tylko neo do 10Mb/s, dlaczego jest dodatkowo karany 10-ciokrotnie wyższą opłatą za dzierżawę ?

Co do samej strony Orange, mam wrażenie że poszczególne elementy tego serwisu tworzyły zupełnie różne zespoły, bez wiedzy o tym co i jak robią inny, a potem ktoś zszył to na "okrętkę".Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38237
  • 1382

Umowa neostrda

Sęk w tym że obecnie nie ma takich obowiązków regulacyjnych wobec internetu na miedzi jak kiedyś.
Różnica w opłatach za modem wynika z kosztów.
Na adsl możesz łatwo kupić tani modem, nie jest niezbędny od Orange.

Modemy/routery do VDSL to wydatek koło 500 zł.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 22
  • 0

Umowa neostrda

Dobra, poddaję się, swoje napisałem. Orange to jakaś inna planeta. Mój DGN 2200 tani kiedyś tam nie był. Pozdrawiam.