Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Całą rodziną, jesteśmy klientami Orange od bardzo dawna, zaczynaliśmy jeszcze w Idei :). W styczniu 2017r mój mąż podpisał kolejną umowę. Wybrał najwyższy abonament w Smart Plan Lte tylko dlatego, że był tam pakiet 400 darmowych minut na połączenia wychodzące i przychodzące w ramach UE. Ze względu na to, że pracuje w firmie polsko - belgijskiej i sporo czasu przebywa w Belgii ta opcja była bardzo korzystna. Do tej pory też zawsze opłacał najwyższe abonamenty, darmowe minuty za granicą zawsze mu starczały, a jak przekroczył limity to dopłacał wg cennika. Tak też było i teraz. W maju pojawiła się informacja o braku opłat roamingowych. W przypadku męża nic to nie zmieniło. Rzadko przekraczał limit darmowych minut więc zniesienie w ogóle opłat roamingowych był nieodczuwalny. Aż tu wczoraj, mąż otrzymał taki sms:
Przez ostatnie 4 miesiące przebywałeś i korzystałeś z usług głownie w roamingu w UE. Zgodnie z Polityka Uczciwego Korzystania jeśli przez kolejne 14 dni będziesz używać telefonu głownie w roamingu w Strefie 1 (UE) naliczymy dodatkowe opłaty: 16 gr/min polaczenia wykonanego, 5 gr/SMS wysłany/min polaczenia odebranego, 4 gr/MMS/1MB. Beda one naliczane przez minimum 4 miesiące.

No i teraz pytanie. O Polityce Uczciwego Korzystania z roamingu dowiedziałam się wczoraj, gdy mąż pokazał mi ten sms. Przecież każdą zmianę w regulaminie czy umowie powinno się wprowadzać informując obie strony. Zgoda na zmianę regulaminu powinna być podpisana. Nigdy nie dostaliśmy żadnej propozycji zmian. Tak jak napisałam wcześniej, wprowadzenie darmowego roamingu nie zmieniło niczego w naszym życiu, ot może jedynie uświadomiło, że mając niższy abonament dużo byśmy nie stracili (na tę chwilę córka płacąca ok 40 zł ma porównywalną ofertę). Teraz wychodzi na to, trzeba będzie zapłacić podwójnie....

Wyżaliłam się ale nie o to mi chodzi. Poradźcie proszę, jak to "ruszyć" Czy jest możliwość aby powrócić do oferty sprzed wprowadzenia darmowego roamingu, notabene oferty, z której wcale nie rezygnowaliśmy.

Pozdrawiam
A,

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Wygląda na to, że sms z ostrzeżeniem wysłał "bezduszny" system, który nie uwzględnił pakietu 400min, wziął pod uwagę tylko okres używania telefonu za granicą. Jeśli na fakturze będą dodatkowe obciążenia, to muszą ci uznać reklamację.

Gorzej, jeśli system w którymś momencie automatycznie zablokowałby roaming ze względu na duże koszty, ale jeśli mąż nie używa internetu to raczej taka sytuacja nie zajdzie...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

33 ODPOW. 33

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Roaming - o co tu właściwie chodzi?


anja74 napisał(-a):

Zgoda na zmianę regulaminu powinna być podpisana. Nigdy nie dostaliśmy żadnej propozycji zmian.


Zmiany wynikają ze zmian prawnych, dlatego operator mógł ustalić zasady korzystania z Roamingu.

Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

 

Opłaty za roaming na terenie Unii Europejskiej zniesiono z myślą o osobach, które wyjeżdżają na wakacje lub okazjonalnie podróżują w celach biznesowych, a nie o osobach mieszkających lub długotrwale przebywających poza granicami Polski.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@anja74, po nalozeniu oplat dodatkowych w roamingu EU, korzystajac ze 'smart plan lte' wciaz powinna byc mozliwosc korzystania z pakietu 400 min w roamingu EU i 100 mb danych w roamingu EU. Dopiero po przekroczeniu tych pakietow doliczane powinny byc oplaty dodatkowe.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Potwierdzam to co napisał wyżej krzys. Pakiety, które posiadasz (400 minut w roamingu, 100MB w UE), będą obowiązywały. Co do zmiany regulaminu, więcej informacji znajdziesz na stronie www.orange.pl/roaming


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@Wojcieszko zajrzałem na stronę, którą zalinkował @Ron i postanowiłem zwrócić się do Ciebie z prośbą, żebyś zasygnalizował gdzie trzeba, że w tamtym tekście jest sporo literówek, niespójności w stylu. Np. w jednym z podanych tekstów potencjalnego SMSa część słów ma pisownię w polskim alfabecie, inne napisane są w stylu "używamy alfabetu łacińskiego". "W ciągu ostatnich 14 dni nie zmieniłeś sposobu korzystania z usług i nadal przebywasz głownie w roamingu w UE. Od teraz za korzystanie z usług w roamingu w Strefie 1 (UE) na tym numerze zostaną naliczone dodatkowe opłaty: 16 gr/min polaczenia wykonanego, 5 gr/SMS wysłany/min polaczenia odebranego, 4 gr/MMS/1MB. Beda one naliczane przez minimum 4 miesiące."   Zaznaczyłem tylko kilka. Najdziwniejsze jest słowo "głownie" - ma "ł", ale już "ó" zgubiło kreskę, mnie to razi.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Dzwoniłam przed chwilą do BOK. Pojawia się komunikat : Jeśli dzwonisz w sprawie smsa, który otrzymałeś wczoraj, o treści, tu treść, informujemy, że wszystkie informacje zawarte są w treści tego smsa i nie wymaga to rozmowy z konsultantem i następuje rozłączenie 😄 😄 😄 Śmiech na sali. No nic, wysyłam do firmy Orange zapytanie w tradycyjnej, papierowej formie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź
@krzys, @Wojcieszko też tak samo myślę jak Wy. Będę czekać co mi odpowie Orange. Dam znać 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@krzys mówi zdroworozsądkowo - tak powinno być i może nawet tak przewiduje regulamin (ale to trzeba sprawdzić!), ale "system informatyczny" może tego przypadku jeszcze nie ogarniać, więc koniecznie reklamacja.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@bluesmanniakdokładnie, ale coraz częściej łapię się na tym, że rzeczywistość i zdrowy rozsądek mijają się szerokim łukiem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Ale te 400 minut nie ma znaczenia i tak jest za darmo po wykorzystaniu tych 400 minut w Roamingu w ramach oferty krajowej, ale w granicach nowych zasad FUP.

 

Przez ostatnie 4 miesiące przebywałeś i korzystałeś z usług głownie w roamingu w UE. Zgodnie z Polityka Uczciwego Korzystania jeśli przez kolejne 14 dni będziesz używać telefonu głownie w roamingu w Strefie 1 (UE) naliczymy dodatkowe opłaty: 16 gr/min połączenia wykonanego, 4 gr/SMS wysłany/min połączenia odebranego, 4 gr/MMS/1MB. Beda one naliczane przez minimum 4 miesiące.