Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Osobiście reklamację wysłałbym w przypadku naliczania kosztów posiadając minuty (400). 

Proponuję złożyć już Reklamację i zobaczysz co odpiszą Emotikon: Szczęśliwy 400 minut się skończyły czy jeszcze posiada ??


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Zaraz, zaraz, ustalmy może - na dziś ten pakiet 400min jest wykorzystany czy nie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@anja74, od 1 stycznia 2018 twoj maz ma bezplatne minuty, sms i mms oraz pakiet 6.83GB + 100MB danych w UE. Przez najblizsze dwa tygodnie nic sie z tym nie zmieni. Po dwoch tygodniach dostanie sms ze oplaty zostaly nalozone, zbiegnie sie to z koncem okresu rozliczeniowego. Juz nastepnego dnia moze sprawdzic w MO na www lub apce jak sa rozliczane minuty i dane oraz czy pakiet 400 min w EU sie aktywowal. Dopiero wtedy mozesz pisac reklamacje (jezeli bedzie cos zle) bo do tego czasu nie ma o co pisac reklamacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

A dostałaś info z Orange że nie będzie 400 min?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Roaming - o co tu właściwie chodzi?


Piotrekk85 napisał(-a):
A dostałaś info z Orange że nie będzie 400 min?

@Piotrekk85, żadnej informacji nie było. Po prostu w czerwcu, w MO w pakietach do wykorzystania zamiast "roaming 400 min" pojawił się wpis "roaming nielimitowane"

 


bluesmanniak napisał(-a):

Zaraz, zaraz, ustalmy może - na dziś ten pakiet 400min jest wykorzystany czy nie?


@bluesmanniak, w tym okresie rozliczeniowym (wspominałam wcześniej, że do końca okresu rozliczeniowego mąż ma jeszcze 14 dni) na rozmowy wychodzące z UE są wykorzystane 62 minuty a na połączenia odbierane w UE 37 minut.


"Przestudiowałam" wszystkie faktury, począwszy od stycznia 2017, tylko raz, w maju, mąż przekroczył darmowe 400 min. Od czerwca , kiedy to zaczął obowiązywać darmowy roaming najwięcej mąż "wygadał i odsłuchał" w sierpniu, były to ogółem 323 minuty. Tak więc nigdy operator nie został narażony na dodatkowe koszty. A nie, przepraszam, w okresie czerwiec - grudzień zostało wysłanych z terenu UE 38 sms, licząc wg cennika z chwili podpisywania umowy jest to koszt .....3,80 zł


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

To jeśli Twój mąż mieści się w limicie 400 minut na odebrane i wykonane (one są łącznie, nie wiem czy te 323 to też są łącznie), nie wysyła sms/mms i starczy 100MB, to nie powinno być doliczeń.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Roaming - o co tu właściwie chodzi?


Piotrekk85 napisał(-a):
 nie wiem czy te 323 to też są łącznie),
 

Już poprawiłam info w poście, to są łącznie 323 min. Z internetu w ogóle nie korzysta w telefonie, MMS za granicą nie odbiera.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

Wygląda na to, że sms z ostrzeżeniem wysłał "bezduszny" system, który nie uwzględnił pakietu 400min, wziął pod uwagę tylko okres używania telefonu za granicą. Jeśli na fakturze będą dodatkowe obciążenia, to muszą ci uznać reklamację.

Gorzej, jeśli system w którymś momencie automatycznie zablokowałby roaming ze względu na duże koszty, ale jeśli mąż nie używa internetu to raczej taka sytuacja nie zajdzie...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@anja74, jak tam sytuacja na numerze twojego meza?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Roaming - o co tu właściwie chodzi?

@anja74 Jak wygląda sytuacja z roamingiem u męża? Podziel się z nami tą informacją i przy okazji sprawdź, czy któraś odpowiedź w temacie był pomocna i ewentualnie oznacz ją, jako rozwiazanie, to pomoże innym, z podobnymi wątpliwościami. Bardzo szczęśliwy robot