Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z usług / problem z internetem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Witam,

 

Mam sprawę taką, że zmieniłem lokalizację i chciałem przenieść usługi orange na tą lokalizację, w której teraz mieszkam. Dowiedziałem się, że tutaj nie ma szans na zainstalowanie usługi Orange oraz usługi alternatywne, które proponuje mi firma to mobilny internet LTE oraz telewizja satelitarna.

Nadmienię, że usługa, z której korzystam to internet, telewizja oraz telefon.
Z telefonem w miarę nie ma problemu, za to problem już dotyczy telewizji oraz internetu. Alternatywa dla telewizji to telewizja satelitarna, a w lokalizji, w której teraz mieszkam deweloper się nie zgadza na telewizję satelitarną, ponieważ są to nowe budynki i nic nie może ingerować w infrastrukture budynku.
Problemy są także z internetem,  ponieważ wasza firma zaproponowała mi mobilny internet LTE, a w mieszkaniu mam max 2 kreski i ten internet jest nie wystarczający do pracy. Pracuję jako informatyk i potrzebuję mieć przynajmniej internet, który będzie mógł obsługiwać Skype na dobrym poziomie.
Dotychczas (w poprzedniej lokalizacji) miałem też bardzo duże problemy z dobrym internetem i kilkakrotnie dzwoniłem do was ale tylko uzyskałem odpowiedzi, że jest pandemia i nic z tym nie możecie zrobić.

 

Chciałbym zrezygnować z takiej usługi.

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Do kiedy umowa ?
Niestety raczej nic nie wymyślisz. Jeśli zdecydujesz się na LTE to musisz zawrzeć nową umowę na 2 lata. Może lepiej doczekać do końca umowy na starym adresie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

@dawidw2 Pytanie podstawowe to termin zakończenia umowy. Możesz dogadać się z nabywcą Twojego starego mieszkania i zrobić cesję. Jaka to była usługa? Była tam lepsza alternatywa? Tu gdzie teraz mieszkasz nie ma wcale Orange czy mają słaby zasięg usług kablowych? Sprawdź czy ten obszar ma w planach rozbudowy POPC...i światłowód. Tu masz podobny wątek z adresami i linkami 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/POPC/m-p/224399#U224401


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

@agat13 w OL nie ma cesji. Nie przepisze się usług.

@dawidw2 jak nie dużo zostało do końca umowy, to warto rozwiązać płacąc kartę za wcześniejsze zerwanie. Na infolinii lub na czacie uzyskasz info, jakiej wysokości będzie karą.

Dla przykładu ja zerwałem umowę na sam internet 3 miesiące przed końcem umowy, to naliczyło mi karę niecałe 100 PLN. Czy numer komórkowy chcesz zachować?

Jeśli tak, to przy rezygnacji z usługi trzeba zaznaczyć, że chcesz przenieść np. do oferty na kartę lub złożyć wniosek o przeniesienie do innego operatora.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Nawet mnie nie poinformowano, że jeżeli zrobią mi alternatywę w postaci mobilnego internetu LTE to będę musiał podpisać znowu umowę na 2 lata...

Do końca umowy mi zostało 11 miesięcy, koniec to Listopad 2021...

 

Tutaj jest sprawa taka, że z mieszkania, w którym mieszkaliśmy i miałem internet z orange to nabywca mieszkania ma swój internet i nie chciał nic z orange (nie dziwie się)...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Dzięki z góry za odpowiedź 🙂

 

Termin zakończenia umowy niestety to Listopad 2021 rok.
Z nabywcą nowego mieszkania nie mogę się dogadać, ponieważ już z nim rozmawiałem i on ma swój internet. 

Tu gdzie teraz mieszkam nie ma możliwości założenia internetu z Orange.
Korzystam teraz z WiFi, hotspotu z telefonu, który de facto jest z orange, lecz tak jak napisałem mam tu góra 2 kreski, a do korzystania w pracy potrzebuje mieć znacznie lepszy internet.

Dziś rozmawiałem z deweloperem i potwierdził, że tutaj w tej lokalizacji, gdzie mieszkam nigdy nie będzie Orange, jestem w kropce.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Hej, dzięki za odpowiedź 🙂
Karę 100 PLN mogę zapłacić teraz i pojechać do nich do salonu i włożyć pod drzwi 🙂 No ale niestety poinformowali mnie, że kara to wielokrotność tego ile mi zostało do końca umowy, czyli 1320 PLN 🙂 

Numeru nie chcę zachować, chcę od tej firmy się uwolnić.

Jak wiesz, co mógłbym zrobić to dziękuje z góry za informacje, ponieważ ja już nie mam pojęcia.
Orange poinformowało mnie, że nie ma szans na rezygnacje z usługi 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Tak jak pisałem wcześniej, szanse zerowe na wcześniejsze rozwiązanie umowy. Jest ona zawarta na konkretny adres. Może przeniesienie na inny adres do kogoś z rodziny, znajomych, może planują założyć neta.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

A jacy dostawcy u ciebie świadczą usługi i w jakiej technologii? Bo może Orange po cudzej infrastrukturze by mogło wejść.

 

Byś mógł napisać list polecony do Skierniewic, z prośbą o anulowanie ulg do zapłaty po zerwaniu umowy, z powodu przeprowadzki Orange na nowym adresie nie jest w stanie Ci świadczyć usługi na przyzwoitym poziomie, satelity nie masz możliwości zamontowania itp., a z racji pandemii, podczas pracy zdalnej potrzebujesz łączą stacjonarnego o dobrych parametrach i w związku z powyższym, zwracasz się o możliwość zerwania umowy bez dodatkowych kosztów. Może pójdą Ci na rękę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Rezygnacja z usług / problem z internetem.

Tutaj (na tej wsi :d) dostarcza tylko jedna usługa internet i jest to lokalny internet PPCOM.

 

Właśnie też mi o tym powiedziała jedna z pracownic orange, warto spróbować!

Wiesz może jaka jest procedura? Czy pisać email czy list i jak coś to masz może adres lub maila do nich?

 

Pozdrawiam!