Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 6
  • 0

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

W jaki sposób mogę przepisać na siebie nr telefonu jeżeli właściciel nie żyje a Ja nie jestem spokrewniony jedyne co mam to akt zakupu mieszkania w którym jest ten nr oraz rachunki płacone za niego.

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

@Tomek1102Sprawa mnie zainteresowała i dlatego postanowiłem zapytać mojego BOK-guru. Powiedział, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i uproszczeniu procedur stosuje się teraz tylko konieczność przedstawienia aktu zgonu w BOK i dowodu osobistego osoby, która ma przejąć numer telefonu. Ta procedura jest stosowana i zapewniał mnie, że dokument świadczący o nabyciu/przejęciu tejże nieruchomości jest mile widziany, ale niekonieczny. Tyle info z pierwszej ręki

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

Jak to numer? stacjonarny czy komórka?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 6
  • 0

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

Nr stacjonarny:) mama się przeprowadza i chce ten nr zatrzymać


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

@Tomek1102  Niestety nie da się przepisać numeru. Jedynie co mogę, zaproponować to dostarczenie do Orange aktu zgonu-wtedy umowa będzie rozwiązana bez opłat. Po wyłączeniu numeru można zamówić jako nową usługę tzw. instalację z konkretnym numerem. Zwykle się udaje, ale bez gwarancji na 100%.

Tylko rodzina może przepisać numer na siebie.

Anonim

Nie dotyczy

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

@Tomek1102  przepisać numer telefonu na siebie, może tylko rodzina, umowę trzeba zakończyć skoro abonent zmarł, akt zgonu do salonu Orange. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

@Tomek1102 musiałby być testament, w którym zaznaczono, że numer telefonu jest w spadku. W innym przypadku może przepisać na siebie ktoś z rodziny zmarłego, a następnie na Ciebie, pod warunkiem, że telefon nie jest w ofercie Orange Love.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

@Tomek1102 polecam wycieczkę do bok wraz z dokumentami o śmierci abonenta i o przejęciu tego mieszkania. Sytuacja jest jaką jest i to konsultant może coś podpowiedzieć

 W przypadku braku jakiegokolwiek rozwiązania zawsze zostaje oddanie numeru do puli numerów wolnych i po kwarantannie podpisania umowy na numer w/w z puli numerów do ponownego wydania do ruchu. Coś mi się kojarzy taka sytuacja....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

Jeśli ktoś nie jest spadkobiercą, to cesji się nie wykona. Ew. spróbować by spadkobierca przepisał numer na siebie (wstąpienie w prawa starej umowy), a potem cesja na Ciebie.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Przepisanie nr telefonu po zmarłym

@Tomek1102: obawiam się że wszystkie umowy na usługi telekomunikacyjne mają standartowy zapis o tym, że wygasają z chwilą śmierci abonenta. Przynajmniej wszystkie które miał mój zmarły niedawno ojciec takie zapisy miały. To nie daje żadnego pola do formalnych manewrów (typu cesja, spadkobierca, testament) - nie da się umowy odziedziczyć. Ale utrzymanie tego samego numeru w tym samym lokalu zwykle dla dostawcy usług nie jest niczym trudnym do przeprowadzenia, tak jak koledzy pisali - z dokumentami do salonu i pozostaje liczyć na przychylność i kompetencję konsultanta.