Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z odzyskaniem kaucji

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Problem z odzyskaniem kaucji

Witam. W momencie gdy brałem telefon na raty w salonie musiałem wpłacić kaucje o której nie widziałem, pani obliczyła mi fajne raty lecz musiałem się wrócić z kaucją, następnego dnia był inny pracownik który wcisnął mi inna ofertę gorszą mówiąc ze tamtej nie ma. Gdy zapytałem po jakim czasie odzyskam  kaucje mówił mi ze po miesiącu można już pisać o zwrot( oczywiście to się okazało kłamstwem i zwrotu nie dostałem) ale zostałem zapewniony przez pracowników Orange ze oddadzą zwrot gdy zrobię przelew za raty telefonu, zrobiłem przelew i powiedzieli ze jednak dadzą mi za kilka miesięcy jak umowa się skończy. Co teraz robić? Czuje się oszukany nie raz a dwa i to przez kilku pracowników Orange.

 

 

____________________

*Temat przeniosłem z działu "Na kartę" i doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange oszustwo na kaucji

@Mateusz00to tak jak pisałem wyżej jest ten zapis aktualny: 12.Kaucja: pobieramy od Państwa kaucję w wysokości ... zł jako zabezpieczenie przyszłych należności związanych z tą Umową. Zwrócimy ją Państwu w przypadku zakończenia Umowy, o ile nie zostanie wykorzystana na pokrycie wymaganych należności. Kaucja nie podlega oprocentowaniu.”  Wychodzi na to że musisz poczekać do zakończenia umowy 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange oszustwo na kaucji

@Mateusz00 Cóż napisać... życie. 

Ja bym napisał reklamacje i w formie pisemnej wysłał do Orange na adres korespondencyjny. Listem poleconym.

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Opisz dokładnie przebieg sprawy i zamieść adres salonu, ewentualnie szczegóły i ustalenia wynikające z rozmów. Spokojnie i rzeczowo. Poproś o pomoc w rozwiązaniu sprawy. To zadziała.

Możesz dodatkowo zgłosić reklamację na czacie (za darmo) i to również umieścić w piśmie jako backup, gdyby reklamacja nie pomogła i nie przyniosła efektów


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange oszustwo na kaucji

Hej @Mateusz00 

może zrobić tak jak pisze @agat13 albo możesz zgłosić sprawę na infolinii. Zadzwoń na infolinie lub napisz na czacie o zwrot kaucji. Po weryfikacji podasz numer konta, na które zostanie kaucja zwrócona. Zwrot trwa kilka dni roboczych. Sprawdź jaki masz zapis w umowie odnośnie kaucji. Był taki problem z kaucją w temacie na forum Nasz Orange pisał o tym pracownik Orange @sebaswiderski podsyłam fragment: W obecnej zapis wygląda tak „12.Kaucja: pobieramy od Państwa kaucję w wysokości ... zł jako zabezpieczenie przyszłych należności związanych z tą Umową. Zwrócimy ją Państwu w przypadku zakończenia Umowy, o ile nie zostanie wykorzystana na pokrycie wymaganych należności. Kaucja nie podlega oprocentowaniu.” Nie wiem czy ten zapis jest aktualny ale podsyłam ci ten link co było o tym mowa: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Zwrot-kaucji/td-p/280882

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Orange oszustwo na kaucji

@Mateusz00  twój opis sytuacji jakiś mało klarowny?

Ile tych umów podpisałeś?

Kaucję się wpłaca gdy sprzęt na raty bierze nowy klient, to od dawna istnieje.

Jeśli w danym dniu nie było umowy, to z jakiej racji kaucję zapłaciłeś?

Reklamację pisemną proponuję, przez telefon tego nie załatwisz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Orange oszustwo na kaucji

Tak posiadam ten zapis lecz dodam iż pracownik salonu Orange mnie celowo oszukał żeby tylko sprzedać telefon i mieć prowizje, zarzekał się ze mogę prowizje wziąć z powrotem co było kłamstwem! Pomijając to. Zostało mi 5 rat, napisałem z zapytaniem do Orange czy kaucja zostanie zwrócona jak prześle za raty telefonu, mam zapis rozmowy z kilkoma doradcami Orange jak wyraźnie piszą ze oddadzą po zaksięgowaniu wpłaty na konto a jak to zrobiłem to usłyszałem ze jadnak nie nie dostanę i mam czekać do końca umowy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange oszustwo na kaucji

@Mateusz00to tak jak pisałem wyżej jest ten zapis aktualny: 12.Kaucja: pobieramy od Państwa kaucję w wysokości ... zł jako zabezpieczenie przyszłych należności związanych z tą Umową. Zwrócimy ją Państwu w przypadku zakończenia Umowy, o ile nie zostanie wykorzystana na pokrycie wymaganych należności. Kaucja nie podlega oprocentowaniu.”  Wychodzi na to że musisz poczekać do zakończenia umowy 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Orange oszustwo na kaucji

Aha czyli rozumiem że to jest jawne oszustwo z strony Orange, wnioskuje ze pracownicy Orange są zmuszani do kłamania i wprowadzenia w błąd klienta żeby tylko korzyść była dla firmy Orange? Przyznajcie się ze wasi pracownicy mogą oszukiwać klientów? 
mam zapisy z rozmowy gdzie wyraźnie piszecie coś innego… 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange oszustwo na kaucji

@Mateusz00z tego co czytam na forum Nasz Orange z 2021 roku to zmieniły się zasady co do zwrotu kaucji kiedyś była zwracana po 6,12 terminowych ratach a teraz są nowe zasady. Według nowych zasad kaucja jest zwracana po zakończeniu umowy. Szczegóły jej wysokości możesz uzyskać w salonie. Podsyłam ci linka o tym: https://nasz.orange.pl/t5/Inne/Weryfikacja/td-p/285026  🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Orange oszustwo na kaucji

robi się malutkie zamiesznie wiec napisze raz jeszcze,

ktos  w odpowiedziach pytał o zapis w umowie i fakt jest zapis ze po końcu umowy lecz pracownik z którym podpisywałem umowę zapewniał mnie ze mogę wcześniej to już jest oszustwo ale to pominę, raty spłaciłem i ostatnie kilka chciałem zapłacić na raz i odzyskać pieniążki, około 4-5 pracowników Orange zapewniło mnie ze kaucje odeślą gdy zrobię przelew za raty, gdy przelew już zrobiłem i się zapytałem o zwrot dostałem odpowiedz ze jednak mi nie dadzą i mam czekać do końca umowy. Każdy zapis rozmowy z pracownikami którzy zapewniali ze oddadzą jak wyślę pieniążki posiadam, gdzie jest uczciwość w takim razie? Orange tak oszukiwać może ale gdyby to klient zrobił już by miał problemy… zmieniłem zdanie i od jakiegoś czasu uważam ze Orange jest najgorszą firmą patrząc na inne. Są tylko mili gdy mogą mieć korzyść(bonus) od wciśnięcia jakiegoś przedmiotu… naprawdę pracownicy mogą tak kłamać a później zwalać wszystko na umowę? Nie ma czegoś takiego jak umowa słowna? A zarzekanie pracowników się na czacie ze będę mógł mieć zwrot jest nic nie warte? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange oszustwo na kaucji

@Mateusz00 Tak to może wyglądać. Ja stawiam raczej na braki informacyjne. Po prostu obsługa nie jest na bieżąco w przepisach wewnętrznych i ich zmianach. Ta akurat zmiana została wprowadzona niedawno (może kilka miesięcy temu-tak mnie poinformował znajomy z salonu) i faktycznie kaucja ma okres zamrożenia na 2 lata , czyli do końca umowy lojalnościowej, jako zabezpieczenie. Później zostaje zwrócona.