Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Mobilny zwiększenie Mb/s


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Internet Mobilny zwiększenie Mb/s

Witam

Mam pewien problem z internetem mobilnym. Posiadam numer w Orange, na telefonie podczas testu internet osiąga 100/200mb/S przy korzystaniu z LTE. Wziąłem internet mobilny, również z Orange i przez router TPLink Archer MR200 osiągi są w granicach 20/40 Mb/S. Gdy włożę kartę z internetem mobilnym do telefonu osiągi są o niebo lepsze 100/200mb/S. W tym samym miejscu co router. Co polecicie żeby te prędkości z telefonu i routera były do siebie podobne. Moc sygnału jest mocna, pokazuje w granicach 80/100 procent, 3 kreski na routerze, a mimo to jest ogromna przepaść między telefonie

 a routerem. Czy macie jakieś pomysły żeby to usprawnić, ponieważ granie w coś przez internet z routera jest niemal niemożliwe, a gdy zrobię hot spota z telefonu jest o wiele lepiej. Pozdrawiam i dziękuje 

 

 

_______________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10846
  • 100

Internet Mobilny zwiększenie Mb/s

Hej @Shockero95  najlepszym rozwiązaniem jest router z wbudowanym modemem i gniazdem na kartę SIM. Osobiście polecam routery Huawei b525 lub b535. Dodatkowo posiadają agregację pasma. Lepsze parametry uzyskasz mocniejszym sprzętem, Huawei b618 lub b818 ale cena jest około tysiąca. Ogólnie to optymalny zakup to router z agregacja pasm LTE. Z tańszych, agregujacych dwa pasma LTE to B525, E5186. Koszt około 600zł Tak czy inaczej na Huaweiu beda lepsze parametry niz teraz. Zerknij  do tego tematu:  Tp-link mr200 uciekający zasięg w linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3382326.html

i do tego tematu  https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=128658

MR200 oczywiście oddajesz, słaby router bez agregacji pasm LTE, bez możliwości wymuszenia konkretnego pasma LTE.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19377
  • 55983
  • 760

Internet Mobilny zwiększenie Mb/s

@Shockero95 ponieważ router obsługuje tylko modemy USB, które nie mają agregacji pasma, dlatego jest inna prędkość niż w telefonie. Warto zaopatrzyć się w router obslugujący agregację pasm. Huawei 525 lub 535 ma agregację dwóch pasm. Routery Huawei 618, czy 818 obsługują większa ilość pasm, ale idzie za tym cena za router.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10846
  • 100

Internet Mobilny zwiększenie Mb/s

@Shockero95zrób tak jak pisze @ketrasaArtur  🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 764
  • 2898
  • 25

Internet Mobilny zwiększenie Mb/s

Router MR200 to wręcz zabytek, miałem kilka lat temu.
Jak chcesz LTE używać to router tylko z agregacją, najlepiej cztery pasma ale to już spory koszt. Osobiście mam B818 ale ja korzystam tylko z LTE więc zainwestowałem i nie żałuje. Mam od trzech lat, obecnie trochę nadajnik jest zapchany ale trzyma w okolicy 100Mb, mój rekord to ~400Mb.
@Pablo5 to dobrze opisał co i jak.