Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Paczka

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Paczka

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii O społeczności - Moderator Wiktor ◄

 

Może mi ktoś wytłumaczyć co to jest magazynowania paczki w oddziale 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Paczka

@Krystian123413, w związku z tym co napisałeś do mnie na PW, odpowiem tak. Dziwię się bardzo, że na forum operatora telekomunikacyjnego pytasz o to, co ma na myśli autor informacji, którą dostałeś od firmy kurierskiej. Tym nie mniej jednak dopowiem, że taka informacja oznacza, iż przesyłka jest już "w drodze", tyle, że chwilowo jest (była) w magazynie przeładunkowym pomiędzy oddziałami tej firmy kurierskiej. Dodam więcej, możesz się spodziewać kolejnej wiadomości, że "paczka została wydana kurierowi" i doręczenie planowane jest na .... (data, nawet godzina), ale kiedy to nastąpi, tego nie zgadnę. Nie raz byłem informowany o imieniu i kuriera i numerze telefonu do niego. 

 

Update... 

Wiesz, tak przy okazji, przypomniało mnie się, że czasami można dostać e-mail od wyłudzaczy danych.... Jeżeli nic nie zamawiałeś (chociaż zakładam, że zawarłeś jakąś umowę z Orangę, w ramach której masz dostać jakieś urządzenie (telefon, albo modem/router itp.) ) to lepiej nie odpowiadaj na takie e-maile. Natomiast w przypadku gdy oczekujesz dostawy paczki, to kiedy będzie dostawa przesyłki zależy też od tego jak daleko mieszkasz od punktu nadania paczki... myślę, jednak, że nie wcześniej niż jutro.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Paczka

@Krystian123413 @Od kogo dostałeś taką informację? Przekaz zdania jest prosty... Oddział gromadzi paczki po to żeby jednym transportem przerzucić do innego,, kolejnego punktu przeładunkowego, etapu dystrybucji  


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Paczka

@Krystian123413, w związku z tym co napisałeś do mnie na PW, odpowiem tak. Dziwię się bardzo, że na forum operatora telekomunikacyjnego pytasz o to, co ma na myśli autor informacji, którą dostałeś od firmy kurierskiej. Tym nie mniej jednak dopowiem, że taka informacja oznacza, iż przesyłka jest już "w drodze", tyle, że chwilowo jest (była) w magazynie przeładunkowym pomiędzy oddziałami tej firmy kurierskiej. Dodam więcej, możesz się spodziewać kolejnej wiadomości, że "paczka została wydana kurierowi" i doręczenie planowane jest na .... (data, nawet godzina), ale kiedy to nastąpi, tego nie zgadnę. Nie raz byłem informowany o imieniu i kuriera i numerze telefonu do niego. 

 

Update... 

Wiesz, tak przy okazji, przypomniało mnie się, że czasami można dostać e-mail od wyłudzaczy danych.... Jeżeli nic nie zamawiałeś (chociaż zakładam, że zawarłeś jakąś umowę z Orangę, w ramach której masz dostać jakieś urządzenie (telefon, albo modem/router itp.) ) to lepiej nie odpowiadaj na takie e-maile. Natomiast w przypadku gdy oczekujesz dostawy paczki, to kiedy będzie dostawa przesyłki zależy też od tego jak daleko mieszkasz od punktu nadania paczki... myślę, jednak, że nie wcześniej niż jutro.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Paczka

Taki status zależy od lokalizacji w której jest przypisany. Jeśli jest to miejscowość, gdzie jest baza DPD dla adresu doręczenia, to oznacza, że kurierzy w Twojej okolicy maja za wiele zleceń na liczbę dostępnych kurierów - w związku z czym trafiła na magazyn. Ew. też można oznaczać wyłączenie obsługi w danym dniu z uwagi na ew. liczne nieobecności czy warunki pogodowe (np. zamknięte drogi). To też można oznaczać ludzki błąd (kurier który nie obsługuje danego rejonu pobrał paczkę i nie doręczył, więc wróciła na magazyn), ew jest źle zaadresowana. Ważne jest aby kod pocztowy nie był brany "z internetów" (szczególnie z google maps), a był zgodny z "urzędową" numeracją zgodną z poczty polskiej https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2013/11/spispna.pdf

Jeśli nie jest do lokalizacja ostatniej bazy, jest to tak jak pisze @Misiek62


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10920
  • 150

Paczka

@Krystian123413

wracając jeszcze do tematu... Jeśli uważasz, że któraś z wypowiedzi była przydatna, to rozważ, czy nie warto byłoby jej oznaczyć. Dzięki temu inni użytkownicy będą mieli łatwiej do niej dotrzeć 🙂