Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Mam pytanie. Mam Orange Love komórkowy + neostrada, umowa do 23.11.2019. Chciałbym numer przenieść do innego operatora a internet zlikwidować bo z początkiem roku wyprowadzam się do innego miasta więc bezsensu zebym przedłużał umowę kiedy z przeniesieniem potem internetu może być problem. Czy nie będzie problemu z przeniesieniem numeru do t-mobile ? Czy internet stacjonarny sam się zlikwiduje czy będzie jakiś czas nieokreślony ? Piszę tutaj ponieważ na czacie, infolinii oraz w salonie każdy mówi coś innego. Mam już ofertę na przeniesienie numeru, mógłbym to zacząć nawet teraz bo dostaje 4 miesiące gratis u nowego operatora. Ale boje się że w jakimś momencie dostane informacje że numer nie może zostać przeni

30 ODPOW. 30

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Z przeniesieniem komórki nie ma problemu. Zlecasz u nowego operatora. Gorzej co zostanie z internetem. Wg umowy i cennika powinno być wyłączone ale często nie jest.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Tak jak @Piotrekk85  mówi z przeniesieniem numeru nie będzie problemu ,a co do internet trzeba wypowiedzieć miesiąc przed końcem umowy i pozostałe usługi i powinno być ok .


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

No to jeszcze lepszy numer i napisze wam ku przestrodze, możecie też z tego zrobić nowy wątek jako ostrzeżenie przy Orange Love. Otóż zadzwoniła do mnie konsultantka wczoraj bo oczywiście kończy mi się umowa na ten Love (komórka+neostrada) z propozycją przedłużenia umowy. Powiedziałem jej że nie interesuje mnie już internet stacjonarny bo będę się wyprowadzał  i w zasadzie interesuje mnie sam numer komórkowy który mam i że w sumie mi obojętnie czy go przeniosę czy zaproponuje mi jakąś ofertę na sam abonament komórkowy. No i zaproponowała aneks który przedłuża mi sam abonament na komórkę za 55 zł aneks ten będzie elektroniczny mam go potwierdzić linkiem który dostanę smsem i wchodzi on w życie z momentem potwierdzenia czyli od 8 sierpnia 2019 do 8 sierpnia 2021 (abonament  55 zł 15gb internetu + 5 gb internetu jako prezent za przedłużenie umowy). Dodała że jest  to możliwe dopiero od kilku dni i że po wejściu aneksu w życie neostrada się wyłączy i mam w ciągu 14 dni oddać funbox do salonu.Tak też zrobiłem po rozmowie przyszedł link smsem do potwierzenia nowego aneksu więc zgodnie z ustaleniem pootwierdziłem.  Umowę na Orange Love miałem do 23.11.2019. Pomyślałem sobie super sprawa. Dzisiaj przekonany że neostrady już nie będzie i chciałem się zabrać do spakowania modemu i odniesienia go do salonu stwierdziłem że internet dalej działa. Coś mnie tknęło i zadzwoniłem na infolinie. A tam jedna wielka masakra. Okazało się że mam teraz dwie umowy ! 

Na plan mobilny 55 zł na moim numerze oraz oprócz tego Orange Love z moim numerem (który wczoraj aneksowałem) plus dalej neostrada pakiet do 18.11 - czyli uwaga będe płacić dwa razy za ten sam numer telefonu jeden w pakiecie orange love a drugi w planie mobilnym 55 zł ! Takie rzeczy tylko w Orange ! Jestem abonentem Orange od wielu wielu lat i muszę powiedzieć że kazde przedłużenie umowy zawsze wiązało się z jakimiś przebojami nigdy nie było inaczej, zawsze coś było nie tak. Ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Poszła reklamacja, mam nadzieje że szybko się z nią wyrobią bo nie chce żeby mi minął ewentualny okres 14 dni na odstąpienie od tego co zaproponowała mi specjalistka od przedłużenia umów. Po prostu masakra i pomieszanie z poplątaniem. Jedna wielka niekompetencja. Postanowiłem że rezygnuje ze wszystkich usług Orange pal licho nawet numer telefonu niech przepadnie ale mam już dosyć takiego wprowadzania w błąd i zamieszania za każdym razem gdy przedłużam umowę. Dodatkowo najpierw na czacie potem w salonie straszono mnie nesotrada na czas nieokreślony za 120 złotych uwaga: ZA TO CO ZROBIŁEM ! Tak jakby to była moja wina i przecież sam się w błąd wprowadziłem. Ku przestrodze. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Dlatego migracje z Love nie warto zlecać przez telefon.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

No a gdzie ? Byłem w salonie, proponowała mi zupełnie to samo i wpuściłaby mnie w takie same maliny jak kobieta z infolinii. Najgorsze że sam system Orange na coś takiego pozwala. Pracowałem wiele lat temu w Orange i źle wspominam tego całego Optiposa oraz PeopleSoft przez tyle lat nie zrobiono porządku z tymi systemami. Po prostu masakra. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Teraz jest gorzej bo jest Omni. A na outbundzie to mało kto przecież ma dostęp do aplikacji Orange - tam pracuje na czymś innym. Ktoś niedopilnował sprawy.

Po pierwsze w salonie nie ma odstąpienia, więc pracownik ustalając datę wejścia aneksu w aplikacji "zapasowej" ma wysłać zgłoszenie na DS by odłączyć fixa. Na kanałach zdalnych wg mojej wiedzy tego nie ma bo trzeba czekać 21 dni na ew odstąpienie i inne rozliczenia.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Z tego co się udało dowiedzieć to zadzwoniła do mnie osoba z sklepu internetowego Orange wiec nie wiem na czym oni pracują. Nic czekam na to co się stanie, mam nadzieje że jednak odłączą te Neostradę i będzie tak jak ustaliliśmy przez telefon podczas rozmowy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Nie wiem czy ktoś Ci rozpatrzy w pełni reklamację bo sytuacja jest skomplikowana. Załóżmy, że ktoś odłączy Ci neo w 7 dni. Cały czas masz prawo do odstąpienia i tego prawa żadna reklamacja nie wyłączy. Wysyłasz 14. dnia odstąpienie (tu decyduje data nadania), przywrócenie Love nie będzie możliwe więc byłaby furtka na zerwanie umów z lojalką bez kary. A na to zwykle Orange nie pójdzie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 22
  • 0

Orange love komórkowy i neostrada przeniesienie numeru

Albo niech odłączą neostradę tak jak zostało ustalone, albo przywrócą to co było. Ja już sobie przeboleje ten love do tego listopada. Natomiast nie mam zamiaru płacić za dwie usługi Bo nawet w aplikacji mój orange od jakieś chwili widzę już dodany plan mobilny 55 zł z rabatem 20 zł za łączenie usług to jest jakaś masakra. Czyli wychodzi na to że do mojego Love musze sobie jeszcze dodać 35 zł 🙂 Szkoda po prostu słów na to.