Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Okrojenie usług

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 1

Okrojenie usług

Witam. Proszę o poradę jak mam postąpić, aby rozwiązać częściowo umowę w OL. Konkretnie chodzi mi o pozostawienie usług w postaci telefonu stacjonarnego, 3-ch numerów komórkowych i telewizji satelitarnej a jedynie rezygnacja z usługi internetu stacjonarnego.

Chciałbym to uzyskać z uwagi na fakt, iż przedmiotowy internet przesyłany mam po linii telefonicznej napowietrznej i jej prędkość nie jest zadowalająca. Tym bardziej, że na ulicy, przy której mieszkam pojawił się inny dostawca usług stacjonarnych po światłowodzie linią podziemną.

Nie byłoby trudne rozwiązanie umowy, lecz moja umowa została przedłużona 4 miesiące temu na kolejne 24 m-ce i jak poinformowano mnie na info, będę musiał zapłacić karę za rozwiązanie umowy OL w kwocie ok. 2.800 zł.

Czy jest jakiś sposób, aby pozostawić część usług w ORANGE a internet stacjonarny zakupić u innego operatora?

Proszę Koleżanki i Kolegów o wskazanie zadowalającego wyjścia w moim przypadku.

Z góry dziękuję...

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Okrojenie usług

@wcezaryw1  masz nowy cyrograf, to niestety kara będzie, jak zrezygnujesz z internetu, ba OL się by rozleciał, kara wysoka, więc nie opłaca się zrywać umowy, jak net beznadziejny, to bym brał ten światłowód od innego dostawcy, będą do opłaty dwa, ale to się i tak tobie opłaci, niefortunna twoja sytuacja, 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Okrojenie usług

@wcezaryw1  masz nowy cyrograf, to niestety kara będzie, jak zrezygnujesz z internetu, ba OL się by rozleciał, kara wysoka, więc nie opłaca się zrywać umowy, jak net beznadziejny, to bym brał ten światłowód od innego dostawcy, będą do opłaty dwa, ale to się i tak tobie opłaci, niefortunna twoja sytuacja, 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 1

Okrojenie usług

Rozumiem, że lepiej byłoby przemęczyć się te 20 m-cy płacąc jak do tej pory za OL i jednocześnie niezależnie zakupić usługę ze światłowodem..

Cyba tak będzie trzeba postąpić. Dziękuję Ci Irku za szybką podpowiedź.

Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Okrojenie usług

@wcezaryw1 Niestety nie zostawisz TV SAT bez internetu-taki pakiet nierozłączny w tą stronę 🙂

Jak zrezygnujesz (najlepiej z końcem umowy, bo bez kary niestety) z usług, to numery możesz przenieść do innego operatora i wrócić nimi do Orange. 

Smutną wiadomością jest niestety ta, że okres obowiązywania umowy to jeszcze 20 miesięcy.

Jednak sprawdź czy ów operator instaluje (przyjmuje zamówienia) na internet od Orange. Jeśli tak, to możesz migrować z usługami do FTTH ale na zasobach tego operatora. Warto sie zakręcić za tymi informacjami. Jaki to operator, zerkniemy

Anonim

Nie dotyczy

Okrojenie usług

@wcezaryw1  to jedyne sensowne, teraz rozwiązanie, skoro umowa świeża 😉

Nic innego ci nie doradzę, sam bym tak zrobił, na twoim miejscu 😉

Tak na marginesie w Ol masz zniżki za usługi łączone, więc za dużych strat nie będzie 😉

Musisz utrzymać OL do końca umowy, potem można dopiero coś działać, jak umowa będzie bezterminowa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 1

Okrojenie usług

Witaj i dzięki za szybką informację.

Masz rację, że TV SAT pobiera przez internet sygnały z rutera przez wifi - zapomniałem o tym.

więc albo będę się musiał przemęczyć bez zmiany operatora i umowy lub dowiedzieć się w firmie - konkretnie TOYA o przejęciu usług.

To już coś..Hej dziękuję...i pozdrawiam


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 1

Okrojenie usług

OK Dzięki - chyba tak będzie trzeba postąpić.

Na razie jest jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia roku szkolnego - hej.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Okrojenie usług

@wcezaryw1 

Nie do końca wiem jak stare umowy na TV-SAT z Orange działają, czego konkretnie dekorer szuka w internecie i jak, ale w sumie to aż takie istotne nie jest: skoro i tak nie chcesz wypowiadać tej umowy ze względu na karę to i ten internet (nawet jeśli tylko dla tej TV) będziesz miał.

Światłowód możesz (skoro to rozważasz, a od siebie dodam że zdecydowanie warto) wziąć kompletnie niezależnie od kogo innego i tego internetu używać później do wszystkiego co istotne. Niewykluczone że i dla TV-SAT Orange taki internet wystarczy, ale tego nie wiem.

Druga opcja to to co sugerował @agat13 czyli upewnienie się czy dla Orange nie jest jednak technicznie i wolicjonalnie akceptowalna opcja z ucieczką z aktualnej umowy "do przodu" czyli po prostu zmiana technologii w trakcie umowy. Naturalnie przeszkody ("nie nasz światłowód", "pacta sunt servanda") specjalnym optymizmem nie napawają, ale warto to IMHO nieco aktywniej rozpoznać.

Istotne jest też aby nie przegapić okazji, dostępność światłowodu nie zawsze jest bezterminowa.