Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usługi elektroniczne reklamacja

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Usługi elektroniczne reklamacja

Zostałem oszukany. Jedna osoba zaoferowała mi dorobienie 50 zł za sparowanie telefonu z komputerem kodem qr który mi wysłała. Ja to zrobiłem i zacząłem dostawać SMS-y z kodami (które po chwili znikały) ja się zorientowałem bo to za długo trwa i wyłączyłem te opcje. Potem wchodzę na stronę Orange i patrzę ze rachunek za obecny abonament wynosi 800 zł. Czy mogę złożyć na to reklamacje jak transakcje robiła osoba obca? Uznają mi ją?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar- zakładam, że Twój okres rozliczeniowy kończy się 25.08 wtedy dopiero będzie wystawiona faktura z pozycją do reklamowania. Spróbuj jeszcze złożyć reklamację do usługodawcy. Też nie wróżę sukcesu ale zawsze warto próbować. 

 

Ustaw sobie jeszcze Limit na usługi elektroniczne na 1 zł (blokada premium tego nie odcina) aby się nie okazało, że któraś z tych usług to subskrypcja i dalej będzie nabijać. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar-  reklamację złóż jak najbardziej, zgłosił bym też to na Policję, ale jak nie masz danych osoby i jakiś dowodów, nawet elektronicznych, to kasy nie odzyskasz, ale próbuj, może się uda odzyskać kasę, na przyszłość... nie ma łatwej kasy, łatwo to ściągają ją cwaniacy od innych, na FB pełno takich haczyków na łatwy zarobek.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Usługi elektroniczne reklamacja

Mam tylko jej Facebooka, myślisz ze policja może namierzyć po adresie IP? Napisałem to tez na czacie doradcy na stronie Orange, napisała ze system blokuje złożenie reklamacji, można po wystawieniu faktury czyli 25.08. Nie będzie to za długi czas już? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar- Zgłosić zawsze można i dziwi ten termin. Normalnie dzwonisz (nagrana rozmowa) lub czatujesz (też można zapisać, zgłosić). Na policję, jak najbardziej-podpierasz się zgłoszeniem u operatora.

Kolejnym krokiem byłaby reklamacja pisemna z zawiadomieniem o oszustwie elektronicznym pismem na adres do korespondencji Orange w Skierniewicach z dokładnym opisaniem sprawy, terminami i sugestiami.

Zawsze warto próbować.

Naciąganie na kolejny sposób "na QR kod" jak widać jest skuteczne...szkoda tylko, że oszustom to tak łatwo przychodzi...To ostrzeżenie dla innych


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Usługi elektroniczne reklamacja


@michstolar-napisał(-a)

...

 ...to za długo trwa

Co trwa za długo?

i wyłączyłem te opcje.

Jaką opcję?

Potem wchodzę na stronę Orange i patrzę ze rachunek za obecny abonament wynosi 800 zł.

Na NO nie widzimy Twoich danych, nie wiemy za co te 800 zł, ale raczej nie mógł to być normalny abonament, może jakieś dodatkowe usługi wykupiłeś?

Czy mogę złożyć na to reklamacje

Na co konkretnie chcesz składać reklamację?

jak transakcje robiła osoba obca?

Jaką transakcję? Jak osoba? Dałeś komuś dostęp do swojego konta MO czy jak?

Uznają mi ją?

Na podstawie tego co napisałeś na końcowe pytanie nie da się odpowiedzieć, to wróżenie z fusów. Strasznie niejasno piszesz. Zgłoś na policję jeśli masz podejrzenie przestępstwa i módl się żeby Cię zrozumieli. Zgłoszenie na czacie mogą przyjąć już przed wystawieniem faktury - wszystko zależy od tego co tam właściwie kupiłeś. Jeśli uważasz że nic nie kupiłeś to zawsze możesz nie zapłacić, w najgorszym razie trafisz do windykacji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Usługi elektroniczne reklamacja

Co do tematu i postów autora - NC (tyle ode mnie).

Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja


@michstolar-napisał(-a)

Mam tylko jej Facebooka, myślisz ze policja może namierzyć po adresie IP? Napisałem to tez na czacie doradcy na stronie Orange, napisała ze system blokuje złożenie reklamacji, można po wystawieniu faktury czyli 25.08. Nie będzie to za długi czas już? 


Jeśli nie jest to konto fikcyjne, z lipnymi danymi i IP komputera czy tam karta sim nie krajowa i bez rejestracji danymi PESEL osoby, to szukaj wiatru w polu, skan FB zrobić z danymi użytkownika i dyskusją jak masz i na Policję się udać, kiepsko to widzę jednak, bo chyba to jednak nie amator cię naciągnął na kasę i pewnie umorzą sprawę.

Tak z ciekawości, zainstalowałeś jakąś aplikację, konkretnie po co ten kod był potrzebny i czy zatwierdzałeś coś, prenumeratę czy coś innego, za mało danych na pomoc i pewnie zgłoszenie odrzucą, jak napiszesz tyle co na forum.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Usługi elektroniczne reklamacja

Przepraszam, że niejasno pisze dalej jestem rozstrzęsiony, chciałem po prostu napisać krótko i zwięźle by nadać kształt temu co mnie spotkało. Odpowiadając na pytanie 1. Osoba mi napisała ze potrzebuje do 10 min weryfikacja czy mój telefon jest sparowany z komputerem, była to opcja sparowana aplikacji wiadomości (na androidzie) z Google (na komputerze) przez kod qr który dostałem . Dokładnie ta osoba zrobiła mikro transakcje na stronach, były to mikro płatności typu doładowanie konta lub kupienie gry. Reklamacje chciałbym złożyć na te mikro transakcje które zrobił obcy. Abonament miesięcznie kosztuje mnie 55 zł, nie kupowałem nowych usług.

 

Przepraszam, że tak mało napisałem. Nie instalowałem żadnej aplikacji, była to aplikacja wiadomości na androidzie trzeba było zeskanować kod qr który dostałem i tak sie parowalo z komputerem. Cały czas byłem na telefonie i przychodziły SMS od Orange.pl z jakimś kodem ale znikały po sekundzie (myślałem ze to błąd, ale chyba ten ktoś je szybko usuwał żebym nie miał możliwości przeczytania).

 

________________

Wpis edytowany: scalenie postów i usunięcie nazw stron - Rafał


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2040
  • 7459
  • 28

Usługi elektroniczne reklamacja

na czym miało polegać "parowanie" z komputerem i dlaczego miałoby to dać zarobić 50 zł?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Usługi elektroniczne reklamacja

Dałem się nabrać, nie miałem pojęcia, że jest to oszustwo. Próbowałem googlowac to co było w ogłoszeniu w kategorii oszustwa ale nic. Ogłoszenie brzmiało  „płace 50 zł za potwierdzenie możliwości sparowania urządzeń”