Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odtąpienie od umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Odtąpienie od umowy

Witam. Czy jeśli w ustawowym czasie 14 dni od podpisania umowy, zrezygnowałem w pełni z usług orange to czy powinny przychodzić wiadomości o promocjach i wszystko powinno funkcjonować tak jakbym dalej korzystał z abonamentu? I jeszcze pytanie czy mogę spokojnie przenieść numer do innej sieci bez żadnych kar że strony orange? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Odtąpienie od umowy

@Bolec254  informację powinieneś dostać na maila (jeśli podałeś) i sms na telefon, powinieneś też dostać pismo w salonie w dniu składania rezygnacji z potwierdzeniem. A sprawę z telefonem wyjaśniłeś teraz w poście, możesz numer śmiało przenosić, gdyż jest to Twój numer (myślałem że brałeś nowy numer od Orange, dlatego pisałem że zadałeś niejasne pytanie odnośnie telefonu, faktycznie mogłeś lepiej wrócić do plusa i od nich przenosić) 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Odtąpienie od umowy


@Bolec254napisał(-a)

Czy jeśli zrezygnowałem z usług orange to czy wszystko powinno funkcjonować tak jakbym dalej korzystał z abonamentu?


Nie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Odtąpienie od umowy

Czyli powinni mi "wyłączyć" numer? Nie wiem w jaki sposób powinno to funkcjonować, możesz mi to opisać?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Odtąpienie od umowy

@Bolec254  widocznie jeszcze nie wyłączyli zamówionych usług, dowiedz się na infolinii czy rezygnacja jest odnotowana, informacje i wiadomości o promocjach będą przychodziły jeżeli przy podpisywaniu umowy wyraziłeś zgodę na info marketingowe, musisz te zgody osobno wycofać. Z numerem telefonu zadajesz niejasne pytanie, bo jeżeli zrezygnowałeś w terminie ustawowym również z telefonu to nie masz czego przenosić gdyż nie masz już tego numeru, chyba że inna sytuacja.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Odtąpienie od umowy

Fakt, trochę nie jasno opisałem sytuację. Zacznę więc od początku. 20.04 poszedłem przenieść numer i podpisać umowę na usługę orange love. 21.04 przyjechał technik zobaczyć "jak ma być wykonana instalacja" po czy stwierdziłz że potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków, grzecznie podziękował i wyszedł. 29.04 przyjechał kolejny technik (miałem nadzieję, że na instalacje), przeszedł się po mieszkaniu i również stwierdził, że zgoda. Po tym jak wyszli to poszedłem do miejscowego salonu orange i powiedzieli mi żebym się sam ubiegał o zgodę to może wszystko się przyspieszy bo orange dopiero przygotowuje pismo do konserwatora. Przez 9 dni nikt się tym nie zajął no ale trudno. 04.05 poszedłem do salonu orange zapytać czy coś się wyjaśniło w związku z pismem ,które przygotowało orange lecz niczego się nie dowiedziałem. Postanowiłem wiec odstąpić od całej umowy włącznie z abonamentem, napisałem wszystkie niezbędne pisma/rezygnację potrzebne do tego (według Pani, która mnie obsługiwała) i tutaj Pani zapytała mnie czy chce aby numer wrócił do sieci Plus czy ma zostać w orange. Powiedziałem, że może zostać w orange bo i tak będzie przeniesiony do innej sieci w ciągu 48h. I stąd mój post bo według mnie powinienem dostać jakąś informację potwierdzającą fakt, że umowa została wypowiedziana.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odtąpienie od umowy

Jeśli przeniesiesz numer do Orange, to będzie na abo. Lepiej wrócić do plusa o ile jest tam jeszcze aktywny.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Odtąpienie od umowy

@Bolec254  informację powinieneś dostać na maila (jeśli podałeś) i sms na telefon, powinieneś też dostać pismo w salonie w dniu składania rezygnacji z potwierdzeniem. A sprawę z telefonem wyjaśniłeś teraz w poście, możesz numer śmiało przenosić, gdyż jest to Twój numer (myślałem że brałeś nowy numer od Orange, dlatego pisałem że zadałeś niejasne pytanie odnośnie telefonu, faktycznie mogłeś lepiej wrócić do plusa i od nich przenosić) 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Odtąpienie od umowy

Jeszcze dopiszę do całej sytuacji bo pominąłem wątek. Pytałem konserwatora zabytków o zgodę, niestety nie mogę jej uzyskać ponieważ orange musiałoby udostępnić mi plany w jaki sposób ma być wykonane przyłącze i z tymi planami musiałbym iść do administratora terenu, w tym wypadku urzędu miasta i dopiero do konserwatora o ile urząd wyrazi zgodę. Niestety orange nie jest mi w stanie udostępnić tego planu więc sprawa się zamyka.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odtąpienie od umowy

Gdzie jest na dziś numer? Jeśli w Orange, to możesz zapłacić karę za jego przeniesienie gdzieś indziej. Zależy na jakim etapie jest umowa

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 18
  • 0

Odtąpienie od umowy

Na tą chwilę numer jest w orange. Chciałem dzisiaj jechać do sieci Play, żeby go przenieść. Mam potwierdzenie na papierze, że rezygnacja jest przyjęta ale nic więcej się nie zmieniło.