Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kod abonencki vs nowe MO

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Kod abonencki vs nowe MO

Wg IVR końcówka PUKa z nowej karty sim to nie to (co jest w sumie logiczne) a na infolinii tym razem spytali mnie o datę urodzenia. Jak będę miał z właścicielem więcej czasu to zadzwonimy, poczekamy i zmienimy ten kod.

Z drugiej strony co się stało z hasłami abonenckimi? (pytam, bo osobiście nigdy nie miałem abo w orange i nie wiem jak to finalnie funkcjonuje/funkcjonowało w odniesieniu do kodu abonenckiego)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Kod abonencki vs nowe MO

W Orange/Idei nie było haseł abonenckich jako takich. To tylko niektórzy doradcy wpisywali zamiast kodu litery (bo kiedyś można było). Ale obecnie wymagane są cyfry by mieć dostęp do serwisów sms/IVR z autoryzacją na kod abonencki.

Dla numerów na kartę używany od dawna jest PUK.
Anonim

Nie dotyczy

Kod abonencki vs nowe MO

@Piotrekk85, nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale będąc od samego początku w tepsie (od pierwszej awarii) miałem sześciocyfrowy kod abonencki. Nadal służy do weryfikacji na błękitnej linii 19393, na czacie i obecnie także w aplikacji, by mieć możliwość szczegółowego wglądu w dane. To działa i jest u mnie na koncie:

PIN.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Kod abonencki vs nowe MO

Ja pisałem o komórce. Tam obowiązują kody abonenckie.

Na stacjonarnym za czasów TP były hasła (litery i znaki), potem też z uwagi na serwisu IVR zamieniono na sześciocyfrowy PIN - i on nadal obowiązuje.
Anonim

Nie dotyczy

Kod abonencki vs nowe MO

@Piotrekk85, tym samym kodem abonenckim potwierdzam autoryzację także w smartfonie na aplikacji MO


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Kod abonencki vs nowe MO

Bo można mieć ten same cyfry jako pin do stacjonarnych i kod abonencki dla komórek.
Anonim

Nie dotyczy

Kod abonencki vs nowe MO

@Piotrekk85, tylko chcę zwrócić uwagę, że ten pin, jak jest nazwany na koncie z usługą stacjonarną, był zarazem kodem abonenckim od samego początku, kiedy jeszcze nie miałem komórek w Orange. A skoro w systemie takowy był, został z automatu przeniesiony do umowy Orange Love i nikt nie powiedział, że służy jako kod autoryzacyjny w komórkach i na stacjonarnym. Więc rodzi się pytanie, czy system "połknie" zmiany i przeniesie na poziom aplikacji. Tego nie testowałem, więc z tego wynika, że w świetle dotychczasowego działania pinu, czy kodu, to ciągle ten sam sześciocyfrowy ciąg i nie było dwóch oddzielnych funkcji działania kodu, czy pinu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Kod abonencki vs nowe MO

Nie wydaje mi się, żeby działał automat. Zwykle to sprzedawca ręcznie "przeklepuje" kod. Ale może weszło nowe.
Anonim

Nie dotyczy

Kod abonencki vs nowe MO

Skoro nie ma innej opcji do zmiany, to pewnie wklepanie/zmiana/ przez klienta na koncie będzie tak samo skuteczna, jak przeniesienie ręczne w ich systemie w czasie sporządzenia nowej umowy, czy aneksu. Bo inaczej tej funkcji na koncie by nie było, a jest i dotyczy wszystkich usług klienta, podlegających takiej autoryzacji.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Kod abonencki vs nowe MO

Chwila, chwila. Mowa o abo komórkowym: czy PIN widoczny w Moje orange to jest to samo co kod abonancki? Lub czy może to być to samo?