Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy w końcu dostanę TV?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Kiedy w końcu dostanę TV?

Zamawiałem wcześniej, przed wyjazdem, bo zależało mi na opcji z TV, a zostałem postraszony w salonie, że oferta jest limitowana i za 2 tygodnie może już TV nie być dostępny. 

 

TV dzisiaj dotarł, kolejna reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, i dostałem zwrot raty. Także można powiedzieć, że rozwiązanie sprawy mnie satysfakcjonuje. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Kiedy w końcu dostanę TV?

no to miłego oglądania i oby się nie psuł


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Kiedy w końcu dostanę TV?

Przyszedł zatem czas na podłączenie TV. Trochę jestem zawiedzioną jakością HD. HD to mocn naciągane określenie w tym przypadku, szczególnie w przypadku kanałów sportowych. Na kablówce UPC i TV 32, udawało się wyciągać dużo lepszą jakość. Tutaj mam w Orange z Neostrady, speed test Orange pokazuje 70 mb/s, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.. Modem połączony z dekoderem przez kabel Ethernet. Można coś spróbować zrobić? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Kiedy w końcu dostanę TV?

@19yanaz90 speedtest robiłeś po wifi na 2,4GHz? Jaką masz usługę? Dokładnie...

Na testy rozdziel sieci i nazwij je " dom" i "dom_5' odpowiednio dla 2,4 i 5GHz. Zobacz które urządzenie zobaczy to _5 i wtedy zrób speedtest na https://pro.speedtest.pl/ 

Najlepiej jednak wykonać go po kablu Ethernet. Powiedz co wyjdzie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Kiedy w końcu dostanę TV?

Robiłem test na tej stronie. 

https://speedtest.orange.pl/

Dałem start i tyle. Jak mam rozdzielić sieć na 2,4 GHz i 5 GHz?

I co masz na myśli przez:

Zobacz które urządzenie zobaczy to _5. W sensie o jakie urządzenie chodzi? Urządzeniem jest chyba TV? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Kiedy w końcu dostanę TV?

Screenshot_2021-05-07-20-07-32-777_com.android.settings.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Kiedy w końcu dostanę TV?

@19yanaz90 TV jest podłączone VIA dekoder z modemem po kablu i tego się trzymajmy. Nic lepszego nie wymyślisz dla dekodera, chyba, że masz na myśli połączenie samego tv z modemem po wifi i odbieranie netu na TV. To dwie różne transmisje na odbiorniku TV. Określ o której mówimy. Wspomniałeś o speedtescie . Na czym był wykonany i jak?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Kiedy w końcu dostanę TV?

@19yanaz90 ten test to smartfon i 2,4GHz. Tylko czy ów smartfon ma i  odbiornik 5GHz, a tylko się podłączył do 2,4? Czy też ma tylko 2,4GHz i nie widzi 5-ki? To sprawdzisz w specyfikacji telefonu lub na liście dostępnych sieci ( po rozdzieleniu wifi na modemie)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Kiedy w końcu dostanę TV?

Ok, sory za wprowadzenie w błąd. Modem idzie oczywiście przez kabel do dekodera, więc chyba speedtest tu niepotrzebny.

 

Speedtest na smartfonie. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Kiedy w końcu dostanę TV?

@19yanaz90 wiem, wiem...tylko ja mam lekką fiksację na punkcie  wifi i dlatego drążę temat speedtestu, prędkości usługi i rozdziału sieci. Jeśli masz FTTH to taki speedtest dość słaby. Jak na VDSL dobry...sam widzisz, kombinuję