Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka data zakończenia umowy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Jaka data zakończenia umowy?

Zleciłem przeniesienie numeru z Orange do Plusa na koniec umowy lojalnościowej i pojawił się problem. 

Orange Love kończy mi się 13 listopada (101 dni) i myślałem, że to jest końcowa data umowy. 

 

Jednakże - dwa lata temu umowa była przedłużana w sierpniu 2021 roku i dla numeru komórkowego weszła w życie 17 sierpnia 2021, więc kończy się de facto 17 sierpnia 2023 (13 dni). Taka też data została przyjęta dla przeniesienia numeru. 

Orange Love na internet i telewizję zaczęła się natomiast w listopadzie 2021 i kończy - jak wspomniałem - w listopadzie 2023. Pokazuje mi karę za zerwanie Orange Love przed czasem, ale którą właściwie datę przyjąć za moment podpisania umowy i okres 24 miesięcy? Sierpień 2021 czy listopad 2021?

 

____________

* W temacie doprecyzowałem etykiety - Wiktor

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Jaka data zakończenia umowy?

Listopad bo w umowie jest zapis:

 

Arti_Kn_Pl_0-1691152623992.png

Czyli umowa wchodzi w życie z chwilą instalacji usługi stacjonarnej, a nie aktywacji mobilnej.

Edit:

Arti_Kn_Pl_0-1691152763240.png

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Jaka data zakończenia umowy?

Dla mnie to też jest jasne, że umowa raczej do rozwiązania na 13 listopada 2023. I tak traktowałem termin przeniesienia.


Zatem jak przenieść numer na koniec umowy 😄 Skoro Orange oznacza go na 17 sierpnia 2023. 

A jakoś nie widzi mi się płacić ponad 400 złotych kary za przedterminowe rozwiązanie. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Jaka data zakończenia umowy?

Cześć @opolsky 

Datę zakończenia umowy możesz także sprawdzić na swoim koncie  Mój Orange logując się poprzez stronę https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj lub poprzez aplikację Mój Orange. Po zalogowaniu na Mój Orange wybierasz  zakładkę Umowy i urządzenia i  będzie dostępny Twój pakiet czyli Orange Love wraz z datą końca umowy.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Jaka data zakończenia umowy?

Wybierasz tryb przeniesienia na END koniec promocji tj, 13.11. choć sądzę że właśnie tak było, lub DAY czyli z konkretną datą 13.11.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Jaka data zakończenia umowy?

Ja to wszystko wiem 😄 

Tylko moja komórkowa umowa na numer w pakiecie Orange Love kończy się 17 sierpnia 2023 (bo w sierpniu 2021 był zawierany aneks)
A umowa na internet, telewizję i resztę kończy się 13 listopada 2023. I wiem, że umowa wystartowała 14 listopada 2021 na 24 miesiące. 

Niemniej przeniesienie numeru ma nastąpić 17 sierpnia 2023. I tu mam problem, bo chciałem na koniec umowy 😄  I tak też przeniesienie zostało zaznaczone. 

Zatem wygląda na to, że wizyta u pana Plusa będzie niezbędna, żeby ustawić przeniesienie numeru na 13 listopada 2023. 

I swoją drogą - dzięki wam za wszystkie porady, którymi służyliście przez ten czas. 




Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Jaka data zakończenia umowy?


@opolskynapisał(-a)

...
I swoją drogą - dzięki wam za wszystkie porady, którymi służyliście przez ten czas.

👍Kudos.

Przymierzasz się widzę do opuszczenia grona klientów. To nie znaczy że musisz nas też opuścić.😉

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Jaka data zakończenia umowy?

@opolsky datę przeniesienia numeru komórkowego trzeba ustalić na datę końca umowy OL. Ponieważ umowa na komórkę przejdzie w sierpniu na czas nieokreślony, do listopada będziesz miał więc umowę terminową na OL i bezterminowa na komórkę.

Jeżeli teraz zostawisz przeniesienie, to naliczana jest kara z powodu rozerwania umów OL, bo zabierasz jedna z usług, która powoduje zakończenie całego pakietu OL.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Jaka data zakończenia umowy?

No i przyszedł 14 listopada...

Nie może być normalnie, ale może jestem przewrażliwiony zbytnio.

 

Sytuacja wygląda tak:

1. 18 września zdecydowałem się na przeniesienie numeru na koniec umowy. Ale jak pisałem, inna jest data końca umowy na telefon, inna pakietu OL na usługi stacjonarne. W efekcie, ponieważ numer komórkowy formalnie był już na umowie nieokreślonej, został przeniesiony do Plusa 18 października. 

Trochę pozmieniały się daty w stosunku do pierwszego wpisu, bo wcześniejsze przeniesienie anulowałem.

 

2. Zapytacie co z resztą. Otóż nie została wyłączona, a mój telefon do Orange sprawił tylko że zostało przyjęte zgłoszenie o wyłączeniu internetu na 13 listopada. Światlowod, a w ślad za nim telewizja, zostały wyłączone, a ja wczoraj oddałem sprzęt. To nawet lepiej, bo chyba w ten sposób uniknąłem kary za rozwiązanie umowy na 25 dni przed jej końcem. Zresztą tak byłem informowany: przenoszę numer, to z automatu wyłączą Orange Love. Stąd zresztą wprowadzona data wyłączenia światłowodu, co zresztą nastąpiło j.w 

 

3. Epilog. W Mój Orange widzę że nadal jest swiatlowod, telewizja i numer internetowy, a umowa która wcześniej miała datę końca 13 listopada tak jakby przeszła na nieokreślony.  I właśnie ta sytuacja mnie niepokoi, bo nie wypowiadałem usług stacjonarnych. 

 

Zdałem wczoraj sprzęt i teoretyczne nic nie powinno mnie interesować. Niemniej wolę mieć pewność że wszystko jest załatwione. Tym bardziej, że w poniedziałek ma być monter, który na łączu Orange'a ma mi montować światło Plusa, więc generalnie łącze powinno być wolne. Niby nie ma, bo internetu brak, ale w papierach jakby było.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Jaka data zakończenia umowy?

@opolsky zakładam, że numer komórkowy masz już przeniesiony? Na koncie Mój Orange informacje są aktualizowane z opóźnieniem, wiec do 24 godzin powinno się zaktualizować.